MHP'den, Bahçeli'nin Filistinli sivilleri katleden İsrail'e verdiği süre hakkında açıklama

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları konusunda dün yaptığı açıklamaya ilişkin, "Türk-İslam tarihine olan sorumluluğumuzun idraki ile yapılmış bir çağrıdır." dedi.

MHP'den, Bahçeli'nin Filistinli sivilleri katleden İsrail'e verdiği süre hakkında açıklama
MHP'den, Bahçeli'nin Filistinli sivilleri katleden İsrail'e verdiği süre hakkında açıklama
GİRİŞ 22.10.2023 20:39 GÜNCELLEME 22.10.2023 20:54
Bu Habere 93 Yorum Yapılmış

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medyadan Gazze ile ilgili paylaşım yaparak insancıl hukuku hiçe sayıp soykırım yapan işgalci İsrail'e saldırıları durdurması için 24 saat süre vermişti. Bahçeli, savaş suçu işleyen İsrail'in bu sürede saldırılarını durdurmadığı takdirde, Türkiye'nin devreye girerek Gazze'yi yeniden İslam yurdu yapması gerektiğini açık net bir şekilde ifade etmişti.

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, yazılı açıklamasında, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, İsrail-Filistin arasında yaşanan çatışmaların son bulmasına yönelik çağrısına, Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz ve gazeteci Banu Avar'ın tepki gösterdiğini belirtti.

Bahçeli'nin çağrısına ilişkin Büyükataman, "Genel Başkanımızın çağrısı, yaşanan çatışmaların bölgedeki barış ve istikrarı tehdit etmesinin son bulmasına, sivil katliamlarının bir an önce durmasına, tüyü bitmemiş çocukların katledilmesine karşı ve Türk-İslam tarihine olan sorumluluğumuzun idraki ile yapılmış bir çağrıdır." ifadesini kullandı.

Devlet Bahçeli'den İsrail açıklaması: Türkiye, Gazze'yi İslam beldesi yapmaya hazırdırDevlet Bahçeli'den İsrail açıklaması: Türkiye, Gazze'yi İslam beldesi yapmaya hazırdır

"TEK MERKEZDEN DÜĞMEYE BASILMIŞ BİGİ SALDIRIYA GEÇEREK, GENEL BAŞKANIMIZI HEDEF ALMAYA ÇALIŞMIŞLARDIR"

İsmet Büyükataman açıklamasında, "Dünden itibaren, Musul'da devlet görevini eline yüzüne bulaştırıp kaçmış siyasetin ergeni, devlet ciddiyetinden ve tarihimizden habersiz etkisiz bir eleman başta olmak üzere son kullanma tarihi geçmiş birtakım gazeteci bozmaları, nereden fonlandığı herkesin malumu olan sosyal medya trolleri, tek merkezden düğmeye basılmış gibi saldırıya geçerek, Genel Başkanımızı hedef almaya çalışmışlardır." görüşünü paylaştı.

"SİZ NEDEN RAHATSIZ OLDUNUZ"

Bölgesel güç ve küresel aktör Türkiye'nin, bölgedeki barış ile istikrarı savunmasından doğal bir şey olmadığından habersiz bu kişilerin yaptıkları açıklamalara şaşırmadıklarını ifade eden Büyükataman, şunları kaydetti:

"Ancak yine de şunu sormak lazım, siz neden rahatsız oldunuz? Daha çok çocuğun ve sivilin ölmesine Türkiye'nin mani olacak olması, sizi niye bu kadar rahatsız ediyor? Kilometrelerce öteden bölgemize gelen emperyalist güçlerden rahatsız olmadığınız halde Türkiye'nin bölgesindeki gelişmelerde aktif rol oynamasının nesinden gocunuyorsunuz? İsrail'in sivil katliamlarına göz yumalım, alkışlayalım mı istiyorsunuz? Bölgemizde barışın sağlanmasına yönelik adımlardan neden rahatsız oluyorsunuz? Daha çok kan ve gözyaşı mı istiyorsunuz?

"TÜRKİYE TARİHE OLAN SORUMLULUĞUNUN FARKINDADIR"

Eğer piyonluğunu yaptığınız efendileriniz gibi Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin mazlumlara umut olmasından rahatsız oluyorsanız, bilin ki daha çok rahatsız olacaksınız. Çünkü, Türkiye tarihe olan sorumluluğunun farkındadır ve daima mazlumların umudu olan bir devlettir. Bundan sonra da öyle olmaya devam edecektir. Türk, beklenendir ve Türkiye Cumhuriyeti, vahşi saldırılar altında yardım çığlıkları arşa ulaşan Filistinli mazlumların bekleyişlerini karşılıksız bırakmayacaktır."

Erhan Ceylan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erhan Ceylan

Editör Hakkında

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi'nin İşletme bölümünden mezun oldu. Yeni medyaya 2015 yılında adım attı. Yakın siyasi tarih, yönetim ve politik süreçlere olan ilgisi bu mesleğe başlamasındaki en önemli etken oldu. Sırasıyla Star, Güneş, Akşam ve A Haber'de gündem ve politika editörlüğü görevinde bulundu. Her türlü dezenformasyonun olduğu, Hakikat ötesi siyasetin (Post truth politics) yaşandığı günümüz dünyasında, tahrif edilen olguları savunmak, temiz bilgi aktarımına yardımcı olmak ve kamuoyunun dijital-medya okuryazarlığını geliştirmek üzere çaba gösteriyor. Dijital medya kariyeri Haber 7'de devam etmektedir.
YORUMLAR 93
 • Tırıs 8 ay önce Şikayet Et
  60 yaşındayım, izin versinler, savaşmak için gitmezsem namerdim.
  Cevapla
 • vatandaş 8 ay önce Şikayet Et
  Hadi en önde sizleri görmek istiyoruz.
  Cevapla
 • Misafir 8 ay önce Şikayet Et
  İnşaAllah Türkiye önderliğinde Türkiye yüzyılına yakışır bi şekilde bu azgın işgalci İsraile haddini bildirmeyi nasip etsin Allah (cc)...
  Cevapla
 • Ahmet 8 ay önce Şikayet Et
  Hiç kimsenin yorumu bizi bildiğimiz yoldan ceveiremez Türk milleti Filistin'de olacak İsrail i biz yok edeceğiz hatta o içimizdeki alçaklar i da
  Cevapla
 • Helal olsun 8 ay önce Şikayet Et
  Helal olsun tarih zor zamandaki cesaretleri asla unutmaz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
En düşük emekli maaşına zamda tarih belli oldu
Merkez Bankası'nda 40 yıldır böylesi görülmedi! 'Sözleşmeler gözden geçirilecek'