İsrail ordusu baskın düzenlediği Cenin'den çekildi

İsrail ordusu, işgal altındaki Batı Şeria'da baskın düzenlediği Cenin kentinden çekildi.

İsrail ordusu baskın düzenlediği Cenin'den çekildi
İsrail ordusu baskın düzenlediği Cenin'den çekildi
GİRİŞ 29.11.2023 18:57 GÜNCELLEME 30.11.2023 16:24
Bu Habere 143 Yorum Yapılmış

Kent merkezi ve Cenin Mülteci Kampı'nda gece saatlerinde başlattığı baskında buldozerlerle yolları kazıp bazı dükkanları yıkan ve evleri havaya uçuran İsrail güçleri, yaklaşık 18 saat sonra kentten ayrıldı.

NELER YAŞANMIŞTI?

İsrail ordusunun gece işgal altındaki Cenin'e baskın düzenleyerek Cenin Mülteci Kampı ile 3 hastaneyi kuşattığı ve Filistinlilerle çatıştığı belirtilmişti.

Filistin devlet televizyonunun haberinde yüzden fazla İsrail askeri aracı ve 7 buldozerin Cenin şehrine mülteci kampına baskın düzenlediği, Cenin Devlet Hastanesi, İbn Sina Hastanesi ve Er-Razi Hastanesi'nin ordu tarafından kuşatıldığı ifade edilmişti.

Cenin Belediye Başkanı Nidal el-Ubeydi, İsrail ordusunun, kenti ve Cenin Mülteci Kampı'nı "kapalı askeri bölge" ilan ettiğini kaydetmişti.

Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, İsrail güçlerinin Cenin'de 2 Filistinli çocuğu gerçek mermiyle vurarak öldürdüğü bildirilmişti.

KAYNAK: AA, TRT HABER
Emrah Konak Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrah Konak

Editör Hakkında

1992 yılında Erzurum'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Erzurum'da, lise öğrenimini Rize'de, lisans öğrenimi ise Atatürk Üniversitesi'nde tamamladı. Halihazırda Nevşehir Hacı Bektaş Üniversitesi'nde yüksek lisans öğrenimine devam ediyor. Meslek hayatına 2015 yılında başlayıp birçok haber sitesi ve televizyon kanalında farklı pozisyonlarda görev aldı. Şu an meslek hayatına haber7.com'da "Editör" olarak devam ediyor.
YORUMLAR 143
 • Mücahit 2 ay önce Şikayet Et
  Rusya,İran, Çin, Türkiye Bir gece ansızın gidip özgürlük getirilmeli Filistin'e,Batıya iyi bir gözdağı olur bence...
  Cevapla
 • Yılmaz 2 ay önce Şikayet Et
  İsrail tek başına olsa bütün müslümanlar oraya iner ve İsrail diye bir ülke kalmaz lakin bu savaş ta baktığınız zaman İsrail'i değil ABD yı görüyorsun uz aslında İsrail'le değil Filistin ABD ile savaşıyor bu yüzden hiç bir müslüman ülke bu savaşa yanas miyor
  Cevapla
 • Orhan hoca 2 ay önce Şikayet Et
  8 milyon Yahudi dünyanın başına bela olmuş nerede 2 milyar Müslüman yazıklar olsun Müslüman ülke liderlerine sizin hiç mi şerefiniz yok böyle devam ederse İsrail sürekli büyür unutmayın ki Yüce Allah bizleri birbirimiz ile imtihan ediyor unutmayın ki son pişmanlık fayda vermeyecek keşke bir bilselerdi
  Cevapla
 • Gürcan atik 2 ay önce Şikayet Et
  Cumhurbaşkanımız top yekün dur desin .Durmaz,sanız top yekün savaş ilan ettin bakalım el,mi yaman beymi.
  Cevapla
 • Traleybus 2 ay önce Şikayet Et
  Zaten çalıştıkları şeyde bu Türkiyeyi bu işin içine çekerek top yekum üzerine çökmek ve Türkiyeyi yer yüzünden silmek!!!
  Cevapla
 • Yılmaz korkmaz 2 ay önce Şikayet Et
  Türkiye'deki gönüllü emeklilerini gönderseler İsrailin hakkından gelir inşallah Araplarla bir yere varılmaz bu arada ben emekliyim seve seve giderim
  Cevapla
 • Gürcan atik 2 ay önce Şikayet Et
  Suçlu onlar değil biziz.Asli kusur bizde
  Cevapla
 • Kazım 2 ay önce Şikayet Et
  Hacı sen gidebilirsin ,araplarda vatan millet kültürü yoktur. Suriye filistin mısır fas ve diğerleri gibi.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Tel Aviv’i titreten gerçek: Hamas’ın tünelleri de askerleri de sapasağlam!
Turgut Altınok: Bugün, Ankara'nın makus talihini değiştirme günüdür