İspanya'nın resti sonrası İsrail çıldırdı: Büyükelçisini geri çağırdı

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez’in İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarına ilişkin yaptığı açıklamaların ardından İsrail, İspanya Büyükelçisini istişareler için geri çağırdı.

İspanya'nın resti sonrası İsrail çıldırdı: Büyükelçisini geri çağırdı
İspanya'nın resti sonrası İsrail çıldırdı: Büyükelçisini geri çağırdı
GİRİŞ 30.11.2023 18:56 GÜNCELLEME 30.11.2023 18:57
Bu Habere 141 Yorum Yapılmış

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez’in İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarında uluslararası insancıl hukuka uyduğuna dair "ciddi şüpheleri" olduğunu söylemesine İsrail tepki gösterdi.

İsrail Başbakanlığı tarafından yapılan açıklamada, İspanya Başbakanı Sanchez’in açıklamaları "utanç verici" olarak nitelendirilerek, Başbakan Binyamin Netanyahu’nun Dışişleri Bakanı Eli Cohen'e İspanya'nın İsrail Büyükelçisi'ni Sanchez’in açıklamalarıyla ilgili kınaması yönünde talimat verdiği ifade edildi.

İSRAİL ÇILDIRDI, BÜYÜKELÇİSİNİ GERİ ÇEKTİ

Dışişleri Bakanı Cohen ise yaptığı açıklamada, "İspanya Başbakanı'nın bir kez daha asılsız suçlamaları tekrarlayan çirkin açıklamalarının ardından, İspanya Büyükelçimizi Kudüs'te istişarelerde bulunmak üzere geri çağırmaya karar verdim” dedi.

İsrail’in uluslararası hukuka uygun olarak hareket ettiğini savunan Cohen, "Tüm rehineler serbest bırakılana ve Hamas Gazze'den çıkarılana kadar savaşa devam edecektir” dedi.

KAYNAK: İHA
Ayşe Tan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ayşe Tan

Editör Hakkında

1990 yılında İstanbul’da doğdu. Meslek hayatına Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi’nde Gazetecilik bölümü okuyarak başladı. İlk stajını Hürriyet Gazetesi’nde yaptı. Üniversiteyi ise İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon Yayımcılığı bölümünde tamamladı. 2009 yılında Milliyet Gazetesi’nde internet haberciliğine başladı. 15 senelik kariyerinde çok sayıda gazete, haber portalı ve televizyon bulunmaktadır. Meslek hayatına Haber7.com’da “Gündem Editörü” olarak devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk annesidir.
YORUMLAR 141
 • Kudüs 2 ay önce Şikayet Et
  Müslüman görünümlü ülkeler İspanya kadar bile olamadınız yazıklar olsun sizin gibi iki yüzlülere hala siyonist katil İsrail ile çıkarlarını düşünen müslüman görünümlü ülkeler var.
  Cevapla
 • Necmettin Yumrutepe 2 ay önce Şikayet Et
  Kim bu kafirlere destek veriyorsa onlarda cehennemin dibinde komşu olurlar kafirlere.
  Cevapla
 • hamo dayı.. 2 ay önce Şikayet Et
  TÜRKİYE de en kısa zamanda elçisini çağırmalı ve ticari ilişkilerini donduracak.
  Cevapla
 • Aziz 2 ay önce Şikayet Et
  Müslüman ülkelerine yazıklar olsun. Müslüman ülkeler ülkesindeki yahudileri önce tespit etsinler. Ülke yönetiminde yahudiler olduğu süre bu ülkelerin eli kolu bağlı. Bunlar üstü kapalı herşeyi engeller.
  Cevapla
 • Kemal 2 ay önce Şikayet Et
  Yazıklar olsun tüm islam ülkelerine hep birlikte tam bir ambargo bile uygulayamadılar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
CHP'li isimden skandal rüşvet iddiaları! "Elimde belgeler var"
MHP'li başkan adayının seçim şarkısı gündem oldu! Sosyal medya yıkılıyor