Tarihi ziyaret öncesi Erdoğan açıklaması! Türkiye'ye net mesaj: İzin vermeyeceğiz

Irak Başbakanı Sudani, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 12 yıl sonra Irak'a yapacağı ziyaretin gelir geçer türden bir ziyaret olmayacağını belirterek, "Irak topraklarının Türkiye'ye karşı saldırı sahası olmasına izin vermeyeceğiz" dedi.

GİRİŞ 19.04.2024 23:26 GÜNCELLEME 20.04.2024 11:46
Bu Habere 67 Yorum Yapılmış

Son dakika Recep Tayyip Erdoğan haberleri: ABD'de temaslarını sürdüren Irak Başbakanı Muhammed Şiya es-Sudan Sudani, yaptığı açıklamalarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Irak'a 12 yıl sonra gerçekleştireceği ziyarete değindi. Türkiye'ye terörle mücadelede destek sinyali veren Sudani, Erdoğan'ın ziyaretinin gelir geçer türden olmayacağını söyledi.

Irak Başbakanı Sudani ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

'ERDOĞAN'IN ZİYARETİ GELİR GEÇER TÜRDEN BİR ZİYARET OLMAYACAK'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Irak'ı 22 Nisan'da ziyaret edeceğini kaydeden Sudani, "Türkiye Başkanı'nın Irak ziyareti gelir geçer türden bir ziyaret olmayacak. İki ülke arasında ilk defa meseleleri ertelemek yerine bunlara ilişkin çözüm iradesi mevcut." dedi.

IRAK'TAN TÜRKİYE'YE NET MESAJ

Irak topraklarının Türkiye'ye karşı saldırı sahası olmasına izin vermeyeceklerini ifade eden Sudani, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile su meselesine karşı da çözümü değerlendireceklerini vurguladı.

Irak Başbakanı Sudani'nin, 13 Nisan tarihinde temaslarda bulunmak üzere gittiği ABD'deki temasları sürüyor.

Tarihi ziyaret öncesi Erdoğan açıklaması! Türkiye'ye net mesaj: İzin vermeyeceğiz

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 12 yılın ardından ilk kez Irak'a ziyarette bulunacağını duyurmuştu. Başkan Erdoğan'ın temaslarında, yaz aylarında düzenlenmesi beklenen operasyon tüm ayrıntılarıyla ele alınacak.

KAYNAK: AA
Muhammet Arif Güreli Haber7.com - Editör
Haber 7 - Muhammet Arif Güreli

Editör Hakkında

1999 yılında İstanbul'un Ümraniye ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. 2022 yılında Üsküdar Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden dereceyle mezun oldu. İnternet Haberciliğine ilk olarak üniversite sıralarındayken kurduğu internet haber sitesiyle başladı. Kurduğu sitede, 1 yıl kadar sağlık, spor ve kültür kategorilerinde röportaj, özel haber ve analiz yazıları yazdı. Staj eğitimini ise Haber7.com'da tamamladı. Mezun olduğu 2022 yılından bugüne dek Haber7.com ailesinde başlıca gündem, siyaset, dünya, ekonomi kategorileri olmak üzere birçok özel haber, grafik ve video hazırladı. Hala Haber7.com ailesinde Gündem Editörü olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR 67
 • Turco 1 ay önce Şikayet Et
  Zaten artık, tipi 'devlet'e benzeyen Irak hükümeti, bu işe dahil olmazsa, Türkiye girip işgal edecek Irak'ı. Ve hakkıdır da. Hiçbir büyük devlet bizim kadar beklemezdi.
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Irak Başbakanının bir süredir Amerika da olması ÇOOOKK ŞÜPHE UYANDIRIYOR.. Amerikanın Irak Valisi mi..
  Cevapla
 • Mizah 1 ay önce Şikayet Et
  Hadi İnşallah. Irak'tan ve Suriye'den ABD'yi kovarsak PKK biter.
  Cevapla
 • Barzani bira 1 ay önce Şikayet Et
  Irak halkına selâm olsun Türkiye den Türkler Kürtler her zaman kardeştir bazen aile içinde olur kavgalar olsun ama bunun işgalci güçler sömürücü ülkeler şunu iyi bilsin ler ki hiçbir zaman et kemik ten ayrılamaz ben Bir kür olarak ABD ve diğer ülke savaş çilar biz varlığınız dan çok rahatsız oliyoruz sızın olduğunuz yerden asla barış olmaz hep savaş
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Erdoğan'la görüşme öncesi, 6 günden beri Amerika'da ne yapıyor Sudani? Kimlerle neyi görüşüyor, ne talimatlar alıyor acaba? Bu Arap milletine hiç güven olmaz. Hangi ülke devlet başkanı 6-7 gün boyunca ülkesini terk edip Amerika ne amaçla gider? Belli oluyor seminere, brifing almaya gittiği. Reis'in ziyaretinden sonra her şey açığa çıkacak...
  Cevapla
 • German 50 1 ay önce Şikayet Et
  Ayni Ṣey Suriye içinde geçerli olsun...
  Cevapla
 • Evet 1 ay önce Şikayet Et
  Evet evet evet
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Avrupa'nın en iyi takımları güncellendi: Türkiye'den de 2 takım var
İran havadaki Akıncı'yı istemedi, Batman'daki Akıncı yola çıktı! İşte sebebi