İsrail'in çekildiği ez-Zeytun mahallesinden çok sayıda Filistinlinin cesedi çıkarıldı

Gazze'deki Sivil Savunma Sözcüsü Mahmud Basa "İsrail ordusunun Zeytun mahallesinden çekilmesinin ardından ekiplerimiz Zeytun'dan ve Sabra Sağlık Merkezinden 10 Filistinlinin cesedini çıkardı" açıklamasını yaptı.

İsrail'in çekildiği ez-Zeytun mahallesinden çok sayıda Filistinlinin cesedi çıkarıldı
İsrail'in çekildiği ez-Zeytun mahallesinden çok sayıda Filistinlinin cesedi çıkarıldı
GİRİŞ 15.05.2024 12:14 GÜNCELLEME 15.05.2024 12:24
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Gazze'deki Sivil Savunma ekipleri, İsrail ordusunun bir hafta sürdürdüğü kara saldırısının ardından çekildiği Gazze kentindeki ez-Zeytun mahallesinden çok sayıda cesedin çıkarıldığını duyurdu.

Gazze'deki Sivil Savunma Sözcüsü Mahmud Basal,  yaptığı açıklamada, sivil savunma ekiplerinin "İsrail ordusunun kara saldırısı sırasında öldürdüğü kişileri arama çalışmalarının sürdürüldüğünü" söyledi.

Basal, "İsrail ordusunun Zeytun mahallesinden çekilmesinin ardından ekiplerimiz Zeytun'dan ve Sabra Sağlık Merkezinden 10 Filistinlinin cesedini çıkardı." dedi.

GERİDE BÜYÜK YIKIM BIRAKARAK ÇEKİLDİLER

İsrail ordusunun Zeytun'un yanı sıra Sabra ile Tel el-Heva mahalleleri gibi çevre bölgelerden çekildiğini aktaran görgü tanıkları, 1 hafta süren İsrail ordusunun kara saldırısının Filistinlilerin evlerinde ve tarım arazilerinde büyük yıkım bıraktığını belirtti.

Tanıklar, Zeytun mahallesinin sokaklarında patlatılmış araçların, yıkılmış ev ve binaların görüldüğünü, İsrail ordusuna ait mühimmatların kalıntılarının bulunduğunu ifade etti.

Görgü tanıkları, sabah saatlerinde İsrail ordusunun Gazze kentindeki Zeytun mahallesinden çekildiğini belirtmişti.

İsrail ordusu da "gerektiği takdirde yeniden kara saldırısı düzenleme" tehdidinde bulunarak Zeytun'dan çekildiğini duyurmuştu.

İsrail ordusunun Zeytun'a yönelik kara saldırısı nedeniyle yüzlerce Filistinli Zeytun ve çevredeki mahallelerden yerinden edilmişti.

İsrail ordusunun, Gazze kentinin güneyindeki es-Sabra mahallesinde, Birleşmiş Milletler Yakın Doğu'daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA) bünyesindeki bir kliniği bombalaması sonucu kliniğe sığınan yerinden edilmiş 10 Filistinli hayatını kaybetmişti.

KAYNAK: AA
Zeynep Gül Haber7.com - Editör
Haber 7 - Zeynep Gül

Editör Hakkında

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Medya ve İletişim Sistemleri bölümünde yüksek lisans yaptı. Meslek hayatına Yeni Şafak’ta başladı. 10 yıl gündem ve dış haberler editörlüğü yaptı. Halen Marmara Üniversitesi Radyo, Sinema ve Televizyon bölümünde doktora öğrenimi görmektedir. Ocak 2023'ten bu yana Haber7.com'da ‘Dış Haberler Editörü’ olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 1
  • misafir 1 hafta önce Şikayet Et
    canavardan farkları yok ki canavar dahi bu aşağılık mahluklardan üstündür.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Türkiye Kupası'nda şampiyon Beşiktaş!
İşte Ali Koç'un yeni yönetim kurulu listesi! Sürpriz isimler var...