Cami karşıtı Pro Köln, 'Fitne'sini tamamladı

Pro NRW ve Pro Bewegung adı altında örgütlenen aşırı sağcı Pro Köln hareketi, çektirmekte olduğu İslam ve Müslüman karşıtı "Fitne" filminin tamamlandığını açıkladı.

Cami karşıtı Pro Köln, 'Fitne'sini tamamladı
Cami karşıtı Pro Köln, 'Fitne'sini tamamladı
GİRİŞ 27.03.2009 12:58 GÜNCELLEME 27.03.2009 12:58
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Almanya'nın Köln kentinde, cami karşıtlığıyla adını duyuran, daha sonra eyalet bazında da Pro Köln, Hollanda'daki aşarı sağcı politikacı Geert Wilders'in çektirdiği "Fitne" filmine benzer bir film yapmaya soyunmuş, filme de aynı adı koymuştu. Hollandalı aşarı sağcı Wilders'in "Fitne" filmi, İslam ve Müslümanlar hakkında yalan-yanlış, hakaretler dolu olması herkesimin tepkisini çekmişti. Pro Köln'ün çatı kuruluşu Pro Bewegung tarafından Berlin'deki bir film şirketine çektirilen filmin, bu yıl yapılacak olan Anti İslam Kongresi ile birlikte, gelecek hafta düzenlenecek bir basın toplantısıyla tanıtılacağını bildirildi.

Filmle ilgili özet bilgiler veren Pro Köln, filmin çekiminin iki ay sürdüğünü, uzun stüdyo çalışmalarından sonra son halini aldığını kaydetti. Söz konusu basın toplantısının gelecek hafta Salı günü yapılacağını açıklayan Pro Köln, burada "Alman Fitne Filmi" adını verdikleri filmi kamuoyuyla paylaşacaklarını ifade etti. Filmin bu yıl yapılacak olan Anti İslam Kongresi bünyesinde tüm NRW eyaleti çapındaki etkinliklerde de gösterileceği iddia edilen Pro Köln'ün açıklamasında, "Filmin yoğun olarak yayılması için internet, elektronik posta üzerinden yayınlanacak ve DVD olarak çoğaltılarak dağıtılacaktır. 10 bin DVD'nin siparişi şimdiden verildi" denildi. Pro Köln bu filmde, Almanya'da yaşanan İslamlaşmayı ortaya koyacak "sarsıcı" fotoğraf ve görüntüleri sunacaklarını, filmin ana temasının, Hıristiyanların elindeyken Müslümanların eline geçen ülkelerde yaşanan çileler ve Almanya'yı da aynı tehlikenin beklediği olacağını açıklamıştı. Filmle Anti İslamlaşma kongresine katılımın da arttırılması hedefleniyor.

"GENÇLERDEN PRO KÖLN'E BÜYÜK İLGİ VAR" İDDİASI

Pro Köln ayrıca, internet sitesinde yayınladığı başka bir yazıda ise NRW eyaletindeki okullarda okuyan Alman öğrencilerden Pro Köln'e büyük bir ilgi olduğunu iddia etti. Pro Köln, buna delil olarak da Alman devlet televizyonlarından WDR'in en çok izlenen saatlerde yayınlanan Westpol programında konuyu işlemesini gösterdi. Birkaç hafta önce, İçişleri Bakanı Wolfgang Schaeuble tarafından açıklanan bir araştırma da Alman gençlerinde aşırı sağ eğiliminin hızla arttığını, aşırı sağ görüşte olduğunu açıklayan Alman genci oranının yüzde 14,4 oranında olduğunu ortaya koymuştu.

PRO KÖLN VE PRO NRW, MECLİS ÖNÜNDE GÖSTERİ YAPACAK

Diğer yandan Pro Köln ve kardeş kuruluşları Pro NRW, Pro Bewegung, Alman istihbarat teşkilatlarından olan Anayasayı Koruma Teşkilatı tarafından izleniyor ve haklarında raporlar tutuluyor olmaktan da son derece rahatsız. Bunu, "Gizli servisin istismarı" olarak nitelendiren aşırı sağcı Pro Köln hareketi, NRW Eyalet Meclisi önünde gösteri yaparak, Eyalet İçişleri Bakanı Ingo Wolf'un (FDP) tanıtacağı Anayasayı Koruma Raporu'nu protesto edeceklerini duyurdu.

(CİHAN)

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • adnan kaplan 12 yıl önce Şikayet Et
    kefere ne hesap verecek.. Allah onlara soru mu soruyor ki hesap versinler. İnşallah hepsi iman ile şereflenir. Asıl içimizdeki münafıklara Sorular zor gelir ki kendimden bile şüpheleniyorum. İslamı yaşamak zorlaştıkça dünyanın heyecanı artıyor. Ne mutlu bu ortamda imanının tadını doyasıya yaşayabilene.
    Cevapla
  • SahinYilmaz 12 yıl önce Şikayet Et
    Sizden önceklieri hatirlayin. ...ve sizinde tozunuz bile kalmiyacak! Ama kalck olanlar, islediginiz Imzalariniz! Bakalim hesab vermek o kadar kolaymi oluyormus?
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Almanya'nın gündemi 'Merkel'in ceketi'! 16 yıllık görev sonrasında...
MİT'in yakaladığı 15 Mossad ajanının fotoğrafları yayınlandı: İsrail ve Kenya detayı