AÖL 1. Dönem sınavları ne zaman? AÖL 2022-2023 sınav tarihleri...

AÖL 1. Dönem sınav tarihleri MEB tarafından duyuruldu. Binlerce öğrencinin katılacağı, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanacak olan Açıköğretim Lise 1. Dönem sınav tarihleri merak ediliyor. Peki AÖL 1. Dönem sınavları ne zaman? İşte AÖL 2022-2023 sınav tarihleri...

AÖL 1. Dönem sınavları ne zaman? AÖL 2022-2023 sınav tarihleri...
AÖL 1. Dönem sınavları ne zaman? AÖL 2022-2023 sınav tarihleri...
GİRİŞ 29.11.2022 17:32 GÜNCELLEME 29.11.2022 17:32
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

AÖL 2022-2023 eğitim öğretim yılı 1. Dönem sınav tarihleri gündemde yerini aldı. MEB tarafından yapılacak AÖL 1. dönem sınav tarihleri belli oldu. Peki AÖL 1. Dönem sınavları ne zaman? AÖL 2022-2023 sınav tarihleri...

AÖL 1. DÖNEM SINAVLARI NE ZAMAN?

MEB'in yaptığı açıklamaya göre Açık Öğretim Ortaokulu, Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi 1. dönem sınav tarihleri belli oldu. AÖL 1. dönem sınavları Aralık 2022 tarihinde uygulanacak.

Ara tatil ne zaman? İlk ara tatil hangi tarihte başlayacak, okullar ne zaman kapanacak?Ara tatil ne zaman? İlk ara tatil hangi tarihte başlayacak, okullar ne zaman kapanacak?

AÖL SINAVLARI ONLINE MI?

AÖL sınavları internet üzerinden e-Sınav şeklinde olarak yapılacak. Sınav günü tam olarak belli olmasa da Açıköğretim Lise sınavlarının aralık ayında yapılacağı bilgisi paylaşıldı. Açık Lise online sınavlar, AÖL Bilgi yönetim sistemi üzerinden yapılmaktadır. 
Sınavda öğrenciler 20 çoktan seçmeli soruyu 25 dakika içinde yanıtlamalıdır. Sınav değerlendirmesi 100 puan üzerinden yapılmaktadır.

AÇIK LİSE MEZUNİYET ŞARTLARI NE?

MEB, geçtiğimiz sene eğitim öğretim yılında mezuniyet şartlarında değişikliğe gitti. 18 yaş ve üstü öğrenciler toplam 5 dönem sayısı ders görecek. 18 yaş ve altı öğrencilerde ise en az 8 veya üzeri olacağı düşünülüyor. Bakanlığa bağlı Açık Liselerden mezun olabilmek için toplam kredi en az 170 olurken, ortak derslerin başarıyla tamamlanması ve Açık Öğretim Lisesinde en az bir dönem sınava girmiş olma şartı aranacak.

Akıl karıştırıcı zeka testi: IQ seviyesinin yüksek olduğunu düşünenler 19 saniyede 7 farkı bulsun!Akıl karıştırıcı zeka testi: IQ seviyesinin yüksek olduğunu düşünenler 19 saniyede 7 farkı bulsun!

Nur Saydan Haber7.com - SEO Editörü
Haber 7 - Nur Saydan
YORUMLAR 2
  • Misafir 2 hafta önce Şikayet Et
    seçmeli dersler ile kredi tamamlanabilmeli ingilizce dersi yerine seçmeli ders alabilmeli
    Cevapla
  • Vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
    Aöl de yabancı dil seçmeli olmalıdır isteyen hiç yabancı dil sınavına girmesin..sadece lise diplomasi alma hedefi olan yabancı dil dersi alamayan yada istemeyen kişiye zoraki yabancı dil kakalamak saçmalık..devletin kendi okulumda birebir 12 yıl yabanci dil dersi giren bir öğrenci bile iki kelimeyi biraraya getiremezken hiç okula gitmeyen birinden basari beklenmesi tam bir saçmalık
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Son dakika haberi: Türkiye'nin üçüncü çeyrek büyüme rakamları açıklandı
Yeni müjde an meselesi... Doğu Akdeniz'de iki bölgede büyük rezerv heyecanı!