Arabuluculuk sınavı başvuru: 2022 Adalet Bakanlığı Arabuluculuk sınavı başvuru nasıl yapılır, şartları neler, ücreti ne kadar?

Arabuluculuk sınavı başvuruları başladı. 4 Aralık 2922 tarihinde uygulanacak olan Adalet Bakanlığı Arabuluculuk sınavı başvuru detayları araştırılıyor. Peki 2022 Adalet Bakanlığı Arabuluculuk sınavı başvuru nasıl yapılır, şartları neler, ücreti ne kadar?

Arabuluculuk sınavı başvuru: 2022 Adalet Bakanlığı Arabuluculuk sınavı başvuru nasıl yapılır, şartları neler, ücreti ne kadar?
Arabuluculuk sınavı başvuru: 2022 Adalet Bakanlığı Arabuluculuk sınavı başvuru nasıl yapılır, şartları neler, ücreti ne kadar?
GİRİŞ 20.10.2022 11:49 GÜNCELLEME 20.10.2022 11:49

ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre Arabuluculuk sınavı başvuruları erişime açıldı. Binlerce adayın katılım sağlayacağı 2022 Adalet Bakanlığı Arabuluculuk sınavı, 4 Aralık 2022 tarihinde uygulanacak. Peki Arabuluculuk sınavı başvuru nasıl yapılır, şartları neler, ücreti ne kadar?

ARABULUCULUK SINAVI BAŞVURU TARİHLERİ

Adalet Bakanlığı Arabuluculuk sınavı başvuruları, 19-26 Ekim tarihleri arasında gerçekleşmektedir. Sınava başvuru yapacak adayların başvuru kılavuzunu dikkatli okumaları gerekmektedir.

ARABULUCULUK BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ.

ARABULUCULUK SINAVI BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Adalet Bakanlığı Arabuluculuk sınavı başvuruları ÖSYM resmi internet sitesi https://ais.osym.gov.tr adresinden yapılmaktadır.

ARABULUCULUK SINAV BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

SINAV ÜCRETİ NE KADAR?

Arabuluculuk sınavı başvuru ücreti 310 TL olarak açıklandı.

SINAV ŞARTLARI NELERDİR?

4 Aralık tarihinde uygulanacak Arabuluculuk sınavı şartları şöyle:

  1. Türk vatandaşı olmak,

  2. Hukuk fakültesinden mezun olmak veya yabancı bir hukuk fakültesini bitirip de Türkiye’deki hukuk fakülteleri programlarına göre eksik kalan derslerden sınava girip başarı belgesi almış bulunmak,

  3. Tam ehliyetli olmak,

  4. 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıldan fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık, gerçeğe aykırı bilirkişilik yapma, yalan tanıklık ve yalan yere yemin suçlarından mahkûm olmamak,

  5. Mesleğinde en az beş yıllık kıdeme sahip olmak,

  6. Arabuluculuk eğitimini tamamlamak.

 

Nur Saydan Haber7.com - SEO Editörü
Haber 7 - Nur Saydan
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Silahlı insansız deniz araçlarında zirve Türkiye’nin
Ahmet Nur Çebi: Lig bitmedi, TFF'nin kararı değiştirilebilir!