MSÜ geç başvuru tarihi ne zaman, ücreti ne kadar? ÖSYM MSÜ hakkında karar aldı!

MSÜ geç başvuru tarihi için son günlere gelindi. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından uygulanacak olan 2023 MSÜ geç başvuru tarihi değişti. Peki MSÜ geç başvuru tarihi ne zaman, ücreti ne kadar? ÖSYM MSÜ hakkında karar aldı!

MSÜ geç başvuru tarihi ne zaman, ücreti ne kadar? ÖSYM MSÜ hakkında karar aldı!
MSÜ geç başvuru tarihi ne zaman, ücreti ne kadar? ÖSYM MSÜ hakkında karar aldı!
GİRİŞ 04.03.2023 09:45 GÜNCELLEME 04.03.2023 09:45

 MSÜ başvuruları devam ediyor. MSÜ geç başvuru tarihi için ilk başvurular 13 Ocak 9 Şubat olarak yapılmıştı. Daha sonra yaşanan Kahramanmaraş depremi sebebiyle Milli Savunma Üniversitesi Sınavı için başvuru tarihleri güncellendi. Peki MSÜ geç başvuru tarihi ne zaman, ücreti ne kadar? ÖSYM MSÜ hakkında karar aldı!

MSÜ BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

MSÜ başvuruları başladı. Kahramanmaraş depremi ile birçok sınav hakkında değişikliğe gidildi. Milli Savunma Üniversitesi Sınavı başvuru tarihi hakkında gelişmeler yaşandı. Milli Savunma Bakanlığı tarafından uygulanacak olan 2023 MSÜ başvuruları hakkında ÖSYM açıklama yaptı. Bu anlamda sınav başvuruları 1-6 Mart 2023 olarak gerçekleşiyor.

MSÜ GEÇ BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

MSÜ sınav ücreti 2023 yılı için 130 TL olarak açıklandı. Adaylar başvurularını yaparken belirlenen ÖSYM internet sitesi üzerinden ödemelerini gerçekleştirecek.

MSÜ SINAV TARİHİ DEĞİŞTİ

ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre MSÜ tarihi değişti. Bu anlamda sınav 2 Nisan 2023 tarihinde uygulanacak. Sınav saat 10.15'te başlayacak. Sınav süresi 165 dakika olacak.

MSÜ BAŞVURUSU YAPMA

MSÜ başvurusu yapmak isteyen adaylar, 1-6 Mart 2023 tarihleri arasında ÖSYM resmi internet sitesi olan AİS üzerinden başvuru yapabiliyor. Adaylar sisteme T.C. kimlik numarası ve aday şifreleri ile giriş sağlayacak. Sınav ücretini yatırmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecek.

MSÜ BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

Nur Saydan Haber7.com - SEO Editörü
Haber 7 - Nur Saydan
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Son Dakika... Gaziantep'te zincirleme kaza: Ölü ve yaralılar var!
TCMB'den Türk lirası mevduatı destekleyecek yeni adım