2018 AÖL sınav sonuçları açıklandı!

MEB tarafından 8 Aralık-9 Aralık tarihlerinden yapılan AÖL sınav sonuçları, açıklandı! MEB AÖL (Açık Lise) sorgulama sayfasında öğrenciler aldıkları puanı görebilirken, AÖL sınav itirazı nasıl yapılır sorusuna Milli Eğitim Bakanlığı cevap verdi.

2018 AÖL sınav sonuçları açıklandı!
2018 AÖL sınav sonuçları açıklandı!
GİRİŞ 27.12.2018 15:17 GÜNCELLEME 27.12.2018 15:17

Açık Öğretim Lisesi birinci dönem sınav sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı’nın sitesinde yayınlandı. Sınav sonuçları, 16 gün sonra bakanlık tarafından yayınlanırken, sınava giren öğrenciler puanlarını görebilme durumuna sahip. Milli Eğitim Bakanlığı yapılan sınava dair mazeret sınavı yapılmayacağını önceden açıklamıştı. 

SONUÇLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN...

AÖL sınav sonuçları nasıl itiraz edilir?

MEB AÖL kılavuzu içerisinde yer alan bilgiye göre öğrenciler aldıkları puana göre itiraz edebilme hakkına sahiptir. Peki, sınav sonuçları nasıl itiraz edilir? Sınav sonuçlarına yapılacak olan itirazlar, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne yapılacaktır. Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün Ortak Sınavlara İtiraz WEB sayfasına http://odsgm.meb.gov.tr/www/ortak-sinavlara-itiraz/icerik/18 adresinden ulaşabilirsiniz. Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne bu yönde yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır. Sınavlarla ilgili olarak yapılacak tüm iş ve işlemler Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün ilan ettiği esaslara göre yapılacaktır.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan tüm dünyaya Azerbaycan çağrısı!
Türk kaporta ustasının yaptığına kimse inanamadı