'Asımlar' hafız oldu!

Örgün Eğitimle Birlikte hafızlık projesi kapsamında 26 öğrenci Eyüpsultan Camii'nde yapılan merasimle Kurra Hafız Ilhan Tok Hocaefendinin riyasetleriyle icazet aldı.

'Asımlar' hafız oldu!
'Asımlar' hafız oldu!
GİRİŞ 29.04.2019 16:06 GÜNCELLEME 29.04.2019 16:16
Bu Habere 18 Yorum Yapılmış

İcazet programına Il Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcının yanısıra İl Müftü Yardımcısı Musa Bilgiç Eyüsultan Kaymakamı Abdullah Dölek İlçe Müftüsü Mustafa Mesten ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Öğutçü ve veliler de katıldı.

 

 

Din öğretimi genel müdürlüğünün takibinde 3 yıldır  faaliyette olan Asimin Nesli IMAM Hatip Ortaokulu Eyüp müftülüğüne bağlı Güzel yayla kuran kursuyla birlikte orgun eğitimle birlikte hafızlık projesi yürütüyor... 

 

 

Proje kapsamında 2017 218 eğitim öğretim yılında hafızlık eğitimine başlayan 33 öğrenciden 26 si bugün icazet alarak hafız oldular. Öğrenciler 5. Sınıfta hafızlık hazırlık eğitimi 6. Sınıfta hafızlık eğiti alıyor aynı zamanda okul derslerinden ayrı kalmıyorlar. Okul Muduru Abdullah KAHVECI Halen 58 öğrencinin hafızlık yaptığı projede 72 öğrencide hafızlık hazırlık eğitimi aldığını ifade etti. . Projeye heryil yaklaşık 600 öğrenciden  hafızlık eğitimine kabiliyeti olan 72 öğrenci seçiliyor. 

18 kişilik sınıflarda okul derslerinide  projeye uygun seçilen öğretmenler eşliğinde alan öğrenciler kaliteli okul eğitiminin yanında hafızlık yaptıkları aynı zaman sosyal etkinliklerle güzel vakit geçirdikleri için mutlu...Aileler işe özel okul kalitesinde çocuklarını yetiştirdikleri için memnun. 

Okul Müdürümüz abdullah KAHVECİ duyduğu sevgiyi ve aşkı en güzel şekilde yetiştiren Ailelerine teşekkür ederek Asım’ın neslinden, Asımları hafız olarak yetiştirmenin mutluluğunu yaşadığını ifade etti. Bize bıraktığınız emanetleri sonuna kadar koruyacağıma dair sizlere söz veriyorum dedi. 

Mehmet Akif Ersoy Çanakkale şiirinde çok güzel anlatmış 

Şühedâ gövdesi, bir baksana, dağlar, taşlar…

O, rükû olmasa, dünyâda eğilmez başlar,

Yaralanmış tertemiz alnından, uzanmış yatıyor,

Bir hilâl uğruna, yâ Rab, ne güneşler batıyor!”

YORUMLAR 18
 • ENES KÜSKÜ 2 yıl önce Şikayet Et
  Maaşallah gençlere AK PARTİ hükümeti daha ne yapsın kuranlar yakılıyordu bir zamanlarr
  Cevapla
 • Ysf 2 yıl önce Şikayet Et
  Rabbim okul yönetiminden,öğretmenlerinden ve bu merasimin düzenlemesinde katkıda bulunan okul aile Birliği Başkanı Abdullah Çalışkan beye ve yönetimine teşekkür ederim
  Cevapla
 • Asımın Nesli 2 yıl önce Şikayet Et
  MaşaAllah!!
  Cevapla
 • levent 2 yıl önce Şikayet Et
  MaSAllah
  Cevapla
 • ferhatt1905 2 yıl önce Şikayet Et
  Rabbim bizlerden ve evlatlarımızdan razı ve hoşnut olsun inşaallah. amin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Fatih Karagümrük - Beşiktaş! CANLI
ATAK helikopterine yeni özellik! Dünyanın en iyileri arasında