Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan okullarla ilgili açıklama

Son dakika haberi...Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların açılmasıyla ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu. Ortaokul ve imam hatip ortaokulu açılabilmesi için en fazla 32 derslik, 5'inci sınıfta en az 15 ya da toplamda 30 öğrenci bulunması gerekecek.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan okullarla ilgili açıklama
Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan okullarla ilgili açıklama
GİRİŞ 02.10.2020 14:18 GÜNCELLEME 02.10.2020 14:56
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi...Milli Eğitim Bakanlığı Kurum Açma, Kapatma ve Ad Verme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre; 1-4'üncü sınıflarda öğrenci sayısının toplamda 10'un altına düşmesi durumunda; ulaşım şartlarının elverişsiz olması veya öğrenci velilerinin çocuklarının taşıma yoluyla eğitime erişim kapsamında öğrenim görmelerini istememeleri halinde, öğrenci sayısına bakılmaksızın valilikçe uygun görülmesi durumunda Bakanlıkça bu ilkokulların açık kalması sağlanabilecek.

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı Kurum Açma, Kapatma ve Ad Verme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, 1-4'üncü sınıflarda öğrenci sayısının toplamda 10'un altına düşmesi durumunda; ulaşım şartlarının elverişsiz olması veya öğrenci velilerinin çocuklarının taşıma yoluyla eğitime erişim kapsamında öğrenim görmelerini istememeleri halinde, öğrenci sayısına bakılmaksızın valilikçe uygun görülmesi durumunda Bakanlıkça bu ilkokulların açık kalması sağlanabilecek. Bu durum hariç toplam öğrenci sayısının okul öncesi ve ilkokullarda 10, ortaokullarda, imam hatip ortaokullarında ve yatılı bölge ortaokullarında 30, ortaöğretim kurumlarında ise 40'ın altına düşmesi halinde kurum kapatılacak.

 

MEB'den 'KPSS puanıyla öğretmen ataması' açıklaması

 

Ortaokul ve imam hatip ortaokulu açılabilmesi için en fazla 32 derslik, 5'inci sınıfta en az 15 ya da toplamda 30 öğrenci, fen dersliği, görsel sanatlar atölyesi ve/veya müzik dersliği, teknoloji ve tasarım atölyesi ile spor veya drama salonu bulunması gerekecek.

YORUMLAR 5
 • Shdvhdjdidbf 6 ay önce Şikayet Et
  Bence butun okullarin ilk kadenesinden a cilsin ilk okullarda 1. Sinif orta okullarda 5 siniflarda liselerde 9 . Siniflar yavas yavas butun okullar acilir
  Cevapla
 • Insan 6 ay önce Şikayet Et
  Liseler ve üniversiteler nasıl?
  Cevapla
 • doğruları konuşan 6 ay önce Şikayet Et
  İmam hatipleri açın, diğerlerini kapatın. En doğrusu bu. Bize milli, iri ve diri bir gençlik lazım. Teknoloji olmazsa da olur.
  Cevapla
 • Dobracı 6 ay önce Şikayet Et
  Sen şakamısın?
  Cevapla
 • Imam 6 ay önce Şikayet Et
  Anlamadik
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Kritik araştırma paylaşıldı: Sinovac aşısının etkinlik sonuçlarını açıkladı
Beşiktaş 2-0'ı koruyamadı: 90+2 şoku