AÖL 1. dönem sınav tarihleri: Milli Eğitim Bakanlığı 2020-2021 AÖL sınav tarihlerini açıkladı!

Açık Öğretim Lisesi ile her yıl binlerce aday lise mezunu olma fırsatı yakalıyor. Kayıt dönemlerinde işlemlerini tamamlayan adaylar AÖL sınav tarihlerini merak ediyor. MEB Bakanlığı 20202-2021 Açık Lise çalışma takvimini yayımladı. AÖL güz dönemi sınavları Aralık ayının ilk haftası düzenlenecek. Peki AÖL sınavları ne zaman?

AÖL 1. dönem sınav tarihleri: Milli Eğitim Bakanlığı 2020-2021 AÖL sınav tarihlerini açıkladı!
AÖL 1. dönem sınav tarihleri: Milli Eğitim Bakanlığı 2020-2021 AÖL sınav tarihlerini açıkladı!
GİRİŞ 06.11.2020 17:35 GÜNCELLEME 06.11.2020 17:35
Bu Habere 119 Yorum Yapılmış

Yeni eğitim dönemi öncesinde en çok araştırılan konulardan birisi AÖL sınav tarihleri oldu. Çalışan, örgün eğitime devam edemeyen adayların oldukça sık başvurduğu Açık Öğretim Liseleri her yıl mezun sayısını artırıyor. 2020-2021 eğitim yılında kayıtlarını tamamlayan adaylar sınav tarihleriyle ilgili gelişmeleri yakından takip ediyor. Pandemi süreci sebebiyle sınavların yüz yüze mi, uzaktan mı düzenleneceği de ayrı bir konu olarak gündemde. Peki AÖL 1. dönem sınavları ne zaman yapılacak? AÖL sınav giriş belgeleri belirlenen sınav tarihinden 4 gün önce adayların erişimine açılacak. İşte Açık Öğretim Lisesi sınav takvimi!

 
 

AÖL 2020-2021 SINAVLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Milli Eğitim Bakanlığının yayınladığı Açık Öğretim Lisesi iş takvimine göre AÖL 1. dönem sınavları 5-6 Aralık 2020 tarihlerinde uygulanacak.

 

AÖL 1. dönem sınav giriş belgeleri sistem üzerinden 2 Aralık Çarşamba  günü öğrencilerin erişimine açılacak. AÖL sınav yerleri aol.gov.tr adresi üzerinden öğrenci şifresi ve T.C kimlik numarası ile öğrenilebilecek.

BAKAN SELÇUK HABERİ VERDİ!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Açık Öğretim Lisesi (AÖL) ile ilgili yaptığı açıklamada "Mezuniyet için gerekli olan krediyi 170 olarak belirledik" dedi.

AÖL SINAVLARI YÜZ YÜZE Mİ OLACAK?

AÖL güz dönemi sınavlarının nasıl gerçekleştirileceğine ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı. MEB'den konuya ilişkin açıklama gelmesi durumunda haberimizden detayları görüntüleyebilirsiniz.

AÖL KAYIT ÜCRETLERİ İÇİN SON GÜN!

Açık Öğretim Lisesine yeni kayıt olup ücretini  yatıramayan öğrenciler için Banka Ödeme Ekranları  14.10.2020 Çarşamba günü mesai 23:59'a kadar açık olacaktır. 
Ders Seçme ve Sınav Bölgesi Seçme Ekranları ise 14.10.2020 Çarşamba günü saat 12:00'a kadar açık olacaktır. Ücret muafiyetleri olmayan öğrencilerin kayıt ücretlerini yatırmaları gerekmektedir. Aksi takdirde açık öğretim lisesi kayıtları silinecektir.

AÖL SINAVLARINDA KAÇ SORU SORULUYOR?

MEB Açık Lise sınavları, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün belirlediği okullarda merkezi sistemle düzenlenmektedir. Sınav çoktan seçmeli test metodu ile yapılacak.  İşte AÖL sınavı detayları;

Her soru 4 seçenekli olacak.

Her dersten 20 soru sorulacak. 

Her doğru yanıtın değeri 5 puan olacak.

Yanlış yanıtlar doğru yanıtları götürmeyecek.

Sınavların değerlendirilmesi Açık Öğretim Lisesi yönetmeliğine göre yapılıyor.

YORUMLAR 119
 • ebru 21 saat önce Şikayet Et
  onlıne olması herkes ıcın daha iyi olur , ınsanlar vırus olmamak ıcın evlerınden dısarıya adım atmak ıstemıyor ... evınde yaslı ve cocugu olanlar var ... dıger ogrencılerın sınavı nasıl onlıne oluyorsa bu sınavı da onlıne yaparsanız cok ıyı olur herkes ıcın ...
  Cevapla
 • Tugbaaaa 6 gün önce Şikayet Et
  Evet onlayn olsun çocukları olanda var bu pandemi süresinde onlarda mağdur oluyor sonuçta
  Cevapla
 • ONUR 2 hafta önce Şikayet Et
  5-6 ARALIK 2020 Sınavları online yapılırsa çok sağlıklı olacak. Çünkü kovit riski hiç bu kadar artmamıştı.
  Cevapla
 • Rıza 2 hafta önce Şikayet Et
  Covit19 riski olduğundan insanların bulaș riskini azaltmak adına sınıflarda kiși sayılarını azaltıklarına inanıyorum kapalı ortamda öğrencilerin fazla durdurma ak için öğrencilere yardım etmeniz rica sıyla buda sınıf öğretmenlerinin yardımıyla olursa seviniriz
  Cevapla
 • Derya 2 hafta önce Şikayet Et
  Sayın bakanım online sınav istiyoruz pandemi nin en başından beri AÖF online sınav yapıyor covit19 da çok fazla artış var ve bir çok kişide belirtisi dahi yok bu daha büyük sıkıntı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: İran'ı sarsan suikast! İntikam yemini...
İslam dünyasının ilkleri!