AÖF güz dönemi sınavları online mı olacak? AÖF 2020-2021 kayıt yenileme sona eriyor!

AÖF güz dönemi sınavları online mı olacak? AÖF’te eğitim almak isteyen adaylar için kayıt yenileme işlemi yarın sona erecek. Salgın sebebiyle öğrenciler sınavların ne zaman ve ne şekilde yapılacağını araştırıyor. Anadolu Üniversitesi sınavların nasıl yapılacağını açıkladı. İşte 2020-2021 AÖF kayıt yenileme tarihleri!

 AÖF güz dönemi sınavları online mı olacak? AÖF 2020-2021 kayıt yenileme sona eriyor!
AÖF güz dönemi sınavları online mı olacak? AÖF 2020-2021 kayıt yenileme sona eriyor!
GİRİŞ 15.10.2020 17:26 GÜNCELLEME 15.10.2020 17:26

Anadolu Üniversitesi AÖF’te eğitim hayatlarını sürdüren binlerce adayı yakından ilgilendiren kritik açıklamayı yaptı. Geçtiğimiz yıl dönem sonu sınavları pandemi nedeniyle uzaktan (online) olarak gerçekleştirilmişti. Bu yıl nasıl bir karar alınacağı merak edilirken yapılan açıklamaya göre güz dönemi ara sınavları yüz yüze yapılmayacak. Sınavların uzaktan yapılması sebebiyle AÖF sınav takviminde değişiklik yapıldı. AÖF kayıt yenileme ve ilk kayıt için üniversitenin öğrencilere verdiği süre dolmak üzere. Peki AÖF ara sınavları ne zaman nasıl yapılacak? İşte Anadolu Üniversitesinden yapılan sınav açıklaması..

AÖF SINAVLARI ONLİNE MI YAPILACAK?

Anadolu Üniversitesinden yapılan açıklamaya göre bu eğitim döneminde güz dönemi  İktisat ve İşletme Fakültesi ara sınavları online olarak gerçekleştirilecek. Dönem sonu sınavlarıyla ilgili karar ilerleyen günlerde verilecek.

 

 

AÖF GÜZ DÖNEMİ SINAVLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

İktisat ve İşletme Fakültesi AÖF güz dönemi sınavları 12-13 Aralık tarihlerinde yapılacaktı. Anadolu Üniversitesi resmi hesabından yapılan son açıklamaya göre sınavların online olarak gerçekleştirilmesiyle sınav takvimi de değişti. AÖF güz dönemi yeni sınav tarihleri önümüzdeki günlerde açıklanacak. 

AÖF DGS KAYITLARI 14 EKİM’DE BAŞLAYACAK!

Açıköğretim Fakültesi Dikey Geçiş Sınavı kayıt işlemleri 14 Ekim-19 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacak. Adaylar başvurularını internet üzerinden /aof.anadolu.edu.tr/kayit adresi üzerinden gerçekleştirecek. Ödeme işlemini tamamlayan adaylar kayıt takviminde belirtilen tarihler içerisinde AÖF bürolarına başvuruda bulunarak kayıtlarını tamamlayabilecek. 

2020 AÖF bürosu çalışma saatleri: AÖF büroları saat kaçta açılıyor kaçta kapanıyor?

 

Kayıt tarihlerini kaçıran adaylar için 20 Ekim 2020 Salı günü saat 17.00’a kadar  mazeretli kayıtlar alınacak. İşte AÖF DGS kayıtları için gerekli olan belgeler;

İnternet Başvuru Belgesi
Öğrenci Bilgi Formu
Kayıt Bilgileri Sorgulama Sonuçları
Öğrenim Belgesi
Not Durum Belgesi

AÖF KAYIT YENİLEME NE ZAMAN SONA ERECEK?

AÖF 2020-2021 eğitim yılı kayıt yenileme işlemleri 5 Ekim -16 Ekim 2020 tarihleri arasında alınacak. Adaylar 16 Ekim Cuma günü saat 23.30'a kadar kayıt yenileme işlemlerini tamamlayacak. 

"Kayıt yenileme işlemi yapan adaylar öğrenci otomasyonu bağlantısından kayıtlarının yenilenip yenilenmediğini kayıt takvimi içerisinde mutlaka kontrol etmelidirler."

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Enerjide yerli üretim için harekete geçildi! (17 Ocak 2022 Günün Önemli Gelişmeleri)
Ekrem İmamoğlu'nun "300 metrobüs alımımız engellendi" algısını Tevfik Göksu bozdu