Açıköğretim sınavları internetten mi olacak? ATA AÖF, Anadolu Üniversitesi AUZEF sınav takvimi!

Açıköğretim Fakültesi sınav tarihleri üniversiteler tarafından açıklanmaya başladı. Atatürk Üniversitesi ATA AÖF güz final sınavları 4-15 Ocak tarihlerinde, İstanbul Üniversitesi AUZEF sınavları 2-10 Ocak tarihlerinde, Anadolu Üniversitesi İktisat ve İşletme dönem sonu sınavları 16-17 Ocak tarihinde düzenlenecek. Peki Açıköğretim Fakültesi sınavları online mı yüz yüze mi yapılacak? İşte yapılan sınav açıklaması!

Açıköğretim sınavları internetten mi olacak? ATA AÖF, Anadolu Üniversitesi AUZEF sınav takvimi!
Açıköğretim sınavları internetten mi olacak? ATA AÖF, Anadolu Üniversitesi AUZEF sınav takvimi!
GİRİŞ 29.12.2020 14:49 GÜNCELLEME 29.12.2020 14:49
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Salgın hastalık sebebiyle Açıköğretim Fakültesi güz dönemi ara (vize) sınavları online olarak gerçekleştirildi. Önlisans ve lisans eğitimlerini açıktan sürdüren binlerce öğrenci yeni yıla kısa bir zaman kala  final sınavlarının başlangıç tarihini gündeme aldı. Çalışan ve diğer sebeplerden ötürü örgün eğitim alamayan adaylar her yıl olduğu gibi en çok açıköğretimi tercih etti. İstanbul Üniversitesi AUZEF’e kayıtlı 328  bin öğrenci, Anadolu Üniversitesi AÖF’e kayıtlı 2 milyon 457 bin öğrenci ve Atatürk Üniversitesi’ne kayıtlı 398 bin öğrenci bulunuyor.  Sınav hazırlıklarını sürdüren öğrenciler bir yandan sınavların ne şekilde yapılacağını araştırıyor. Üniversiteler akademik takvimleri ile birlikte sınavların yöntemini de belirledi. Peki ATA AÖF, Anadolu Üniversitesi (AÖF) ve AUZEF sınavları online mı yapılacak? 2021 yılı sınav takvimi ve yaşanan son gelişmeler?

 

 

AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ SINAV TAKVİMLERİ BELLİ OLDU!

İstanbul Üniversitesi AUZEF güz dönemi sınavlarına ilişkin yaptığı açıklamada 2020-2021 eğitim öğretim yılı ara sınav, bitirme (final) ve telafi yani bütünleme sınavlarının online olarak gerçekleştirileceğini açıkladı. İstanbul Üniversitesi, güz yarıyılı bitirme(final) sınavları 2-10 Ocak 2021 tarihlerinde düzenlenecek. Güz dönemi telafi (bütünleme) sınavları 30 Ocak- 7 Şubat 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. İşte yapılan o sınav açıklaması;

 

 

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ SINAV TAKVİMİ!

Anadolu Üniversitesi resmi internet sitesinden paylaşılan takvime göre AÖF İktisat ve İşletme güz yarıyılı final sınavlar 16-17 Ocak 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Güz dönemi vize sınavları online olarak yapılırken, dönem sonu sınavlarının yüz yüze mi, online mı yapılacağı henüz açıklanmadı. İşte AÖF 2020-2021 sınav takvimi;

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ ATA AÖF SINAV TAKVİMİ!

Atatürk Üniversitesi , sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada güz dönemi yarıyıl final sınavları 04-15 Ocak 2021 tarihlerinde online olarak olarak gerçekleştirileceğini paylaştı. İşte Atatürk Üniversitesi 2020-2021 sınav takvimi;

ATA AÖF güz dönemi yarıyıl final sınavlar 04-15 Ocak 2021

ATA AÖF güz dönemi yarıyıl bütünleme sınavları 08-19 Şubat 2021

AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ DERS GEÇME NOTLARI DEĞİŞTİ!

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı tarafından haksız rekabetin önlenmesi, ölçme ve değerlendirme sistemlerinde uygulama birliğinin sağlanması ve açıköğretim programlarındaki kalitenin belli bir düzeyin altına düşmemesi için, açık öğretim programlarında ders geçme notu alt sınırının (FF sınırının) 35’e çıkarılmasına, 26.02.2020 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında karar verildiği belirtilmektedir. İşte üniversitelerin yaptığı ders geçme notu açıklaması;

Anadolu Üniversitesi

"Anılan karara istinaden Fakültemiz programlarında ders geçme notu alt sınırının (FF sınırının) 2020-2021 eğitim öğretim yılı, güz yarıyılından geçerli olmak üzere 30’dan 35’e çıkarılmasına Üniversite Senatomuz tarafından karar verilmiştir."

Atatürk Üniversitesi 

"Anılan karara istinaden ATA-AÖF programlarında ders geçme notu alt sınırının (FF sınırının) 2020-2021 eğitim öğretim yılı, güz yarıyılından geçerli olmak üzere 30’dan 35’e çıkarılmasına Üniversite Senatosu tarafından karar verilmiştir. "

YORUMLAR 10
 • Derya aydın 3 yıl önce Şikayet Et
  Ltfen online olsun sınav yerim uzak herhes kendi şehrinde girse neolur bunada çare duyun sesimizi yaaaa artık
  Cevapla
 • Can 3 yıl önce Şikayet Et
  Aöf vize ile sınav arasında 25 gün var. 6 dersi olanın yeni 24 ünitesi var. Laf ola beri gele. Her gün 1 üniteyi buyrun siz okuyun. Sanki arkanızdan atlı geliyor. Ekim ortası kitap yükleyip dönemi 3 aya sıkıştırmak büyük başarı..7.dönem odevini de bu 25 güne koymak da müthiş yönetişim. Yazık Buyukersenin mirasına.
  Cevapla
 • sağlıkçı 3 yıl önce Şikayet Et
  Atatürk üniversitesi sosyal hizmet bölümü de insallah soruları kolaylaştırır inşallah sağlıkçılar ders çalışamıyor lütfen.
  Cevapla
 • sağlıkçı 3 yıl önce Şikayet Et
  Bu dönem sonu sınavı inşallah sağlıkçılarin ders çalışamadığı göz önünde bulundurularak kolay sorulardan oluşur insallah.Ozellikle sosyoloji bölümünü derslerinde lütfen rica ediyorum.
  Cevapla
 • Www kare 3 yıl önce Şikayet Et
  Aöf zaten kafasına göre puan veriyor.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Savunma sanayide 10 milyar dolarlık anlaşma! İmzalar peş peşe geldi
Başkan Erdoğan 'Terör devleti İsrail' deyip rest çekti: Bütün dünya bilsin, idrak etsin