Yüz yüze eğitimle ilgili kritik açıklama! Tüm tedbirler alınarak ikinci dönem okulların….

TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyesi Nazım Maviş düzenlediği basın toplantısında yüz yüze eğitimle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Vaka sayılarının düşmesiyle birlikte yarıyıl tatili sonunda okulların açılabileceğini ifade eden Maviş, pandeminin eğitimi olumsuz etkilediğini belirtti. İşte 15 Şubat 2021 tarihinde başlayacak ikinci dönemle ilgili yapılan o açıklama!

 Yüz yüze eğitimle ilgili kritik açıklama! Tüm tedbirler alınarak ikinci dönem okulların….
Yüz yüze eğitimle ilgili kritik açıklama! Tüm tedbirler alınarak ikinci dönem okulların….
GİRİŞ 14.01.2021 17:44 GÜNCELLEME 14.01.2021 17:44
Bu Habere 68 Yorum Yapılmış

Koronavirüs tedbirleri doğrultusunda  vaka gidişat hızının düşürülmesi sebebiyle eğitim öğretim faaliyetlerine ara verilen okullarda eğitim alan öğrenciler gelişmeler hakkında araştırma yapıyor. TBMM’de basın toplantısı düzenleyen Milli Eğitim Komisyonu üyesi ve aynı zamanda Sinop Milletvekili uzaktan eğitimin başarılı bir şekilde sürdürüldüğünü ancak yüz yüze eğitimin yerini tutmadığını söyledi.  Alınan tedbirlerin sonuç vermeye başladığını ifade eden Maviş, aşılama çalışmalarıyla birlikte vaka sayılarının daha da azalacağını vurguladı. Pandemi sebebiyle öğrenciler uzaktan eğitimlerini 22 Ocak birinci dönem sonuna kadar evlerinden sürdürecek. Salgın riskinin azalmasıyla okulların açılması Bilim Kurulu tavsiyeleri doğrultusunda tekrar gündeme gelecek. İşte yüz yüze eğitimle ilgili yapılan açıklamanın detayları…

MEB’den yeni açıklama! Karne notlarına yüz yüze sınavlar dahil edilecek mi? Ders katılım..

 

İKİNCİ DÖNEM YÜZ YÜZE EĞİTİME GEÇİLEBİLİR!

 

 

TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyesi Nazım Maviş ikinci dönem yüz yüze eğitimle ilgili önemli açıklamalar yaptı. Uzaktan eğitimin başarılı bir şekilde sürdüğünü vurgulayan Nazım Maviş  yüz yüze eğitimin yerini tutmadığını hatırlattı. Konuşmasında sokağa çıkma yasağı ve seyahat kısıtlaması gibi koronavirüs tedbirlerinin sonuç verdiğini belirten Milli Eğitim Komisyonu üyesi Aşılama süreciyle birlikte vaka sayılarında daha da azalmayla karşı karşıya kalınacağını ifade etti.

Açıklamasının devamında " Eğitimde kaybedeceğimiz çok kısa süreler insan hayatında çok büyük maliyetlere yol açabilir. O açıdan çocuklarımızın geleceği için her türlü tedbiri alarak eğitim hayatlarına devam etmelerini sağlamalıyız." diyerek sözlerini noktaladı.

2020-2021 eğitim öğretim yılının birinci dönemi 22 Ocak 2021 tarihinde sona erecek. Toplam 18 milyon  İlkokul, ortaokul ve lise öğrencisi bu yıl 21 gün sürecek Sömestr tatiline başlayacak. Bu süre zarfında Bilim Kurulu tavsiyeleri doğrultusunda yüz yüze eğitime başlanması veya uzaktan eğitime devam edilmesiyle ilgili karar verilecek.

YARIYIL TATİLİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan takvime göre İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için 2020-2021 eğitim öğretim yılı 1. dönemi 22 Ocak Cuma günü sona erecek. Öğrenciler 25 Ocak tarihinde yarıyıl tatiline başlayacak. Pandemi koşulları sebebiyle ikinci dönem yapılması planlanan Nisan ara tatili de Sömestr tatiline eklenerek toplam tatil 21 gün boyunca sürecek. Öğrenciler 15 Şubat 2021 tarihinde ikinci döneme başlayacak.

ORTAÖĞRETİM MÜDÜRÜNDEN SINAVLARLA İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMA!

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürü Cengiz Mete bugüne kadar yapılmayan lise öğrencileri sınavlarının ikinci dönem salgının seyri dikkate alınarak 15 Şubat 2021 tarihinden sonra gerçekleştirileceğini açıkladı. Birinci dönemde yüz yüze imkanlar doğrultusunda yapılan sınavlar geçerli sayılacak. Öğrencilerin girdikleri sınavlara ilişkin puanlar e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden görüntülenebilecek. Lise öğrencileri bu dönem karne almazken İlkokul, ortaokul öğrenciler ders etkinlikleri katılım puanlarıyla değerlendirilecek.

YAZDIR
YORUMLAR 68
 • Ayse 1 saat önce Şikayet Et
  İnşallah sinavlar olmaz
  Cevapla
 • Cüneyt 2 saat önce Şikayet Et
  Aldığınız nefes yalan ....aşı geldi hemen yalandan vaka sayılarını azaltın ....Sizin Allah bir sözünüz bile haram
  Cevapla
 • Angel 7 saat önce Şikayet Et
  Ya acilsin sanki yakından cok anlıyoruz. Acilmasa bari sınavlar iptal olsun keşke yine ayni sınıfı okusaydik
  Cevapla
 • Yusuf 21 saat önce Şikayet Et
  açmayın zaten eğitim diye bişey kalmamış uzatın seneye
  Cevapla
 • Hatice Ü. 1 saat önce Şikayet Et
  Neden böyle diyordun da herkes bu kararları çocukların geleceği için istiyor. Yoksa kim neden istesin şu korona günlerinde okulların açılmasını demi
  Cevapla
 • :" 21 saat önce Şikayet Et
  Lise sınavlarıda iptal olsa keşke, 9.sinifim neye uğradığımı şaşırdım ya uzaktan diye ödevi de daba daba veriyorlar. Ayrıca bazı liseler 1. ayda hemen sınavları tamamladi. Onlar fizikte 6-7 sayfadan (ilk ünitenin tamamı bile değil) sorumlu olurken biz 4 ünite den sorumlu olacağız. Bu haksızlık. Ya onların yaptığı sınavlar iptal olsun ya da bizim sınavımız onların sorumlu tutulduğu yerden gelsin.
  Cevapla
 • Lise mağduru 11 saat önce Şikayet Et
  Ayn kardeşim bende senin gibi 9.sınıfım dedin gibi önceki arkadaşlarım 1.ünüteden sorumluyken biz 5.ünütiye yaklaştık peki soruyorum bizim 5ünütedende sorumlu olmamız adil mi ??¿?????¿????¿????????
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İçişleri Bakanlığı'ndan son dakika kısıtlama duyurusu! İstisna kapsamı genişletildi
Son dakika: Devlet Bahçeli, Kovid-19 aşısı yaptırdı!