Yüz yüze eğitime ara veriliyor! Son dakika açıklamaları geliyor

Son dakika haberi: Yurdun büyük bir kesiminde etkili olan kar yağışları eğitime de engel oluyor. Tunceli'de yüz yüze eğitim yapılan kurumlar 1 günlüğüne tatil edilirken, hamile ve engellilere de izin verildi. Gece başlayan ve sabah da devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle Gaziantep'te anaokulu ve kreşlerin 2 gün tatil edildiği duyuruldu.

Yüz yüze eğitime ara veriliyor! Son dakika açıklamaları geliyor
Yüz yüze eğitime ara veriliyor! Son dakika açıklamaları geliyor
GİRİŞ 19.01.2021 10:58 GÜNCELLEME 19.01.2021 12:58
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Son dakika: Tunceli’de geçtiğimiz hafta sonu başlayan ve etkisini arttıran kar yağışı özellikle yüksek rakımlı ilçelerde hayatı olumsuz etkiliyor. Kent merkezi bugün kar yağışı etkili olurken, Ovacık, Pülümür başta olmak üzere bir çok ilçede kara gömüldü. Yağış nedeniyle merkezde 3, Pülümür’de 21, Mazgirt’te 19, Ovacık’ta 15, Hozat’ta 8, Nazımiye’de 7, Pertek’te 3 ve Çemişgezek’te 1 olmak üzere toplam 77 köy yolu ulaşıma kapandı. Valilik koordinesinde İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğine bağlı çok sayıda iş makinesi ve ekiple kapalı bulunan köy yollarını açmak için çalışma yürütüldüğü bildirildi.

Öte yandan kar yağışı nedeniyle Tunceli-Elazığ ve Tunceli-Erzincan karayolunda ulaşımda aksamalar yaşanmaması için Karayolları 86. Şube Şefliğine bağlı ekiplerin çalışmalar yaptığı kaydedildi.

EĞİTİME ARA, HAMİLE VE ENGELLİLERE İZİN VERİLDİ

Tunceli Valiliği'de kar yağışı nedeniyle yüz yüze eğitim gören kurumlarda 1 günlüğüne ara verildiğini, hamile ve engelli kamu görevlilerinin de tam gün idari izinli sayılacağını bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, “İlimizde yoğun kar yağışının devam etmesi nedeniyle, özel ve resmi anaokulları ile rehabilitasyon merkezleri ve kreşlerde 19.01.2021 Salı günü yüz yüze eğitime bir gün ara verilmiştir.Hamile ve engeli olan kamu görevlileri de tam gün idari izinli sayılacaktır” denildi.

GAZİANTEP'TEN DE TATİL HABERİ GELDİ

Gaziantep Valiliği tarafından yapılan açıklamada, dün gece başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle anaokulları, kreş ve rehabilitasyon merkezlerinin 19-20 Ocak tarihlerinde 2 gün süreyle tatil edildiğini duyurdu. Açıklamada, kamu kurumlarında çalışan hamile ve engelli personeller ile kreş, anaokulu ve rehabilitasyon merkezlerine giden çocukların annelerinin de 19-20 Ocak tarihlerinde 2 gün idari izinli sayılacağı ifade edildi.

Öte yandan yoğun kar yağışı nedeniyle kentin kırsal kesimlerindeki bazı mahalle yollarının ulaşıma kapandığı öğrenildi. Kent genelinde kar yağışı nedeniyle çok sayıda ağaç devrildi. Kırsal mahallelerde iş makineleri, çarşı merkezinde ise belediye temizlik işleri ekipleri tarafından küreme çalışmaları yürütülüyor.

ELAZIĞ'DA DA YÜZ YÜZE EĞİTİME ARA VERİLDİ

 Elazığ'da dün gece saatlerinden itibaren etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle, kent merkezi bu yıl ilk defa beyaza büründü. Valilik, yüz yüze eğitim kurumlarının tatil edilip, hamile ve engellilere idari izin verildiğini bildirdi.
Meteoroloji'nin uyarısını yaptığı kar yağışı, 2 gündür ilçelerde sürerken, dün gece itibariyle de Elazığ'ın merkezinde etkili oldu. Sabaha kadar etkili olan ve halen devam eden kar yağışıyla birlikte kent merkezi tamamen beyaz örtüyle kaplandı. Kar yağışının etkili olduğu kentte sokaklara çıkan vatandaşlar bol bol fotoğraf çekerken, belediye ekipleri de cadde ve sokaklarda kar temizleme çalışma yaptı.
Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü, kuvvetli kar yağışı beklendiğinden ulaşımda aksamalar, tipi, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmaması konusunda uyarılarda bulundu.

Yüz yüze eğitime ara, hamile ve engelliler idari izin verildi
Valilikten yapılan açıklamada, "İlimizde yoğun kar yağışının devam etmesi nedeniyle, özel ve resmi anaokulları ile rehabilitasyon merkezleri ve kreşlerde 19.01.2021 Salı günü yüz yüze eğitime bir gün ara verilmiştir. Ayrıca engelli ve hamile kamu görevlilerinin de tam gün idari izinli sayılmasına karar verilmiştir." denildi.

YORUMLAR 1
  • erhan 3 yıl önce Şikayet Et
    helal olsun yüz yüze eğitim varmı ki ara veriyorsun
    Cevapla
DİĞER HABERLER
CHP'li Aytuğ Atıcı DEM'le ittifak yapılan yerleri saydı: Keşke daha çok yerde yapılsa
Lavrov'dan Türk diplomasisine övgü: Erdoğan'ın yeni siyaset bilimi formatı