MEB ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır? Şubat ayında 100 bin yeni tablet dağıtımı olacak!

MEB Şubat ayında 100 bin yeni tablet dağıtımı olacağını açıkladı. İkinci dönem uzaktan eğitim derslerinde tabletten yararlanmak isteyen İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri başvuru şartlarını araştırıyor. Tablet dağıtımları İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından yapılıyor. Öğrencilerin başarısı , eğitim alan kardeş sayısı, ailenin geliri belirleyici oluyor. Peki Şubat ayı ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır?

MEB ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır? Şubat ayında 100 bin yeni tablet dağıtımı olacak!
MEB ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır? Şubat ayında 100 bin yeni tablet dağıtımı olacak!
GİRİŞ 07.02.2021 17:54 GÜNCELLEME 07.02.2021 17:54
Bu Habere 864 Yorum Yapılmış

Öğrencileri sevindiren haber Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan geldi. Pandemi başladığı günden bu yana ihtiyacı olan 500 bin öğrenciye derslerde kullanılması için tablet dağıtan Bakanlık Şubat ayında ek olarak 100 bin tablet daha verileceğini duyurdu. Tablet alamayan binlerce öğrenci başvuru için araştırma yapmaya başladı. Eğitimde Fırsat Adaleti parolasıyla hareket eden Bakanlığın dağıtımını gerçekleştirdiği tabletler ailelerin gelir durumu ve öğrencinin başarısına göre İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından bizzat teslim ediliyor. Özellikle ailesinde İlkokul, ortaokul ve lise  öğrencisi  bulunan aileler tablet başvurusunun nereden yapıldığını merak ediyor. Bakan Ziya Selçuk tablet dağıtımında her hafta daha çok öğrenciye ulaşmanın sevincini yaşadıklarının altını çizerek Ocak ayı sona ermeden söz verdikleri tabletlerin dağıtıldığını duyurdu. Şubat ayının ilk gününde MEB 100 bin tablet başvurusu nereden yapılır? sorusunun yanıtı araştırılıyor. İşte 2021 tablet başvurusu yapma!

100 BİN YENİ TABLET DAĞITILACAK!

MEB Bakanı Ziya Selçuk Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “ Tablet dağıtımlarında her hafta daha çok öğrencimize ulaşmanın sevincini yaşıyoruz” dedi. Açıklamasının devamında Ocak ayı bitmeden söz verdikleri gibi 500 bin tabletin dağıtıldığına dikkat çeken Bakan yeni hedeflerinin Şubat ayında 100 bin tabletin daha çocuklara ulaştırmak olduğunu ifade etti.

YENİ HEDEF 600 BİN ÖĞRENCİYE ERİŞMEK!

Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sitesinden yapılan açıklamada "Eğitimde Fırsat Adaleti" parolasıyla hareket eden Millî Eğitim Bakanlığı, uzaktan eğitime tablet desteğinde ilk aşamayı gerçekleştirdi. 500 bin tablet bilgisayar öğrencilere teslim edildi." bilgisine yer verildi. Tamamı Millî Eğitim Bakanlığı tarafından tedarik edilen ve Aralık ayında başlatılan uzaktan eğitime tablet bilgisayar desteği hedefinde ilk aşama gerçekleştirildi. Ocak ayı tamamlanırken 500 bin bilgisayar öğrencilere ulaştı.

Tüm dünyada artan cihaz ihtiyacı ve üretim kapasitesinin yeterli olmaması nedeniyle Bakanlık, dağıtımı 7 faz hâlinde gerçekleştirdi. Son fazda 17 ile yapılan sevkiyatla birlikte 500 bin tablet dağıtımı tamamlandı.

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, dağıtımın gerçekleştirildiği illerin yöneticileri ile video konferans yöntemiyle bir araya geldi. Yerel yönetimler, özel sektör kuruluşları ve sivil inisiyatiflerin de desteğiyle 500 bin tabletin çok üzerinde bir dağıtım gerçekleştirildiğine dikkat çeken Bakan Selçuk, uzaktan eğitimde internet ve cihaza ulaşamayan tek bir çocuk dahi kalmaması için çaba sarf ettiklerinin altını çizdi.

KİMLER TABLET DAĞITIMINDAN YARARLANACAK?

Ocak ayına kadar yapılan tablet dağıtımından yararlanamayan öğrenciler, ailelerin gelir durumu, okul çağındaki kardeş sayısı, özel eğitim gereksinimi ve akademik başarı şartlarına göre dağıtılacak. İşte Bakan Selçuk’un sosyal medyadan yaptığı açıklama!

TABLET BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Şubat ayı içerisinde gerçekleştirilecek tabletlerin herhangi bir başvuru sayfası ya da linki bulunmuyor. İhtiyaç sahibi öğrenciler okul yönetimleri tarafından tespit edilerek İl Milli Eğitim Müdürlüklerine bildiriliyor. Yetkililer ihtiyaç durumları göz önünde bulundurarak dağıtımları bizzat elden gerçekleştiriliyor. İnternet üzerinde bulunan MEB tablet başvurusu linki ve adresi gibi aldatıcı siteler üzerinden tablet başvurusu yapılmıyor.

YORUMLAR 864
 • sibel 7 ay önce Şikayet Et
  bizde tableten yarm ala bilirmiyiz
  Cevapla
 • Fakirlik 1 yıl önce Şikayet Et
  Biz çok fakiriz bize tablet bile göndermiyorlar çok ihtiyacımız var lütfen hangi marka olsa gönderin çok ihtiyacımız var
  Cevapla
 • Şükran yaya 1 yıl önce Şikayet Et
  Oğlumun bilgisayar yok Biz tablet alabilir miyiz Evim istiyor Lütfen tablet alabilir miyiz Ders çalışamıyoruz dersimizde değil kalıyoruz yardım benim Lütfen tablet yağdı mı bir maaş zor tablet alacak paramız yok
  Cevapla
 • Mustafa Ya Ya 1 yıl önce Şikayet Et
  tablet yardım alabilir miyiz Ders çalışamıyoruz Lütfen tableti adım beyin
  Cevapla
 • mehmet ot 1 yıl önce Şikayet Et
  benim telefonum yok babam annem işe gittikleri için canlı derslere katılamıyorum bana yardımcı olun başkanım
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan, Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'ni ziyaret etti
EYT düzenlemesi ile kimler emekli olacak? Sosyal Güvenlik uzmanı açıkladı