AÖF kayıt yenileme takvimi! 2021 Anadolu Üniversitesi AÖF kayıt ücreti ve ders seçimi yapma!

AÖF kayıt yenileme ne zaman başlayacak? Anadolu Üniversitesi İktisat ve İşletme Fakültesi öğrencileri bahar dönemi kayıt takvimini araştırıyor. Açıköğretim Fakültesinde eğitimlerini sürdürmek isteyen adaylar için kayıtlar 15 Şubat tarihinde anadolu.edu.tr adresinden öğrenci şifresiyle ve e-devlet üzerinden yapılacak. Peki 2021 AÖF kayıt yenileme ücreti ne kadar? İşte AÖF ders seçimi ve kayıt yenileme ekranı!

AÖF kayıt yenileme takvimi! 2021 Anadolu Üniversitesi AÖF kayıt ücreti ve ders seçimi yapma!
AÖF kayıt yenileme takvimi! 2021 Anadolu Üniversitesi AÖF kayıt ücreti ve ders seçimi yapma!
GİRİŞ 09.02.2021 13:19 GÜNCELLEME 09.02.2021 13:19
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Anadolu Üniversitesi 2021 yılı kayıt yenileme tarihlerini açıkladı. Kayıt takviminin belirlenmesinin ardından Açıköğretim Fakültesi öğrencileri kayıtların nasıl yapılacağını araştırıyor. AÖF’ün resmi internet sayfasında bulunan kayıt otomasyonu üzerinden kayıtlar alınacak. Öğrencilerin 45 AKTS’yi geçmeyecek şekilde ders seçimini yaptıktan sonra AÖF kayıt yenileme ücretini yatıracak. Ders seçimi yapmayan öğrencilerin banka ödeme bilgileri oluşmayacak. Anadolu Üniversitesi kayıt takvimi ile birlikte bahar dönemi sınav tarihleri de belli oldu. AÖF ara dönemi sınavları Nisan ayında, dönem sonu sınavları Mayıs ayı içerisinde gerçekleştirilecek. Kayıt yenileme işlemi yapmayan adaylar sınavlara katılamayacak. Peki AÖF kayıt yenileme nasıl yapılacak? İşte 2021 AÖF kayıt yenileme ücretleri!

AÖF KAYIT YENİLEME NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Anadolu Üniversitesi, resmi internet sitesinden yayınlanan akademik takvime göre Açıköğretim İktisat ve İşletme Fakültesi kayıtları 15-25 Şubat 2021 tarihleri arasında yapılacak. 10 gün boyunca devam eden kayıtları kaçıran adaylar için 26 Şubat tarihinde mazeretli kayıtlar açılacak. İşte 2020-2021 AÖF kayıt takvimi;

AÖF KAYIT YENİLEME NASIL YAPILIR?

Anadolu Üniversitesi bahar dönemi AÖF kayıt yenileme işlemini yapmak isteyen öğrencilerin 45 AKTS’yi geçmeyecek şekilde ders seçimi yapması gerekmektedir. Ders seçme işlemi aof.anadolu.edu.tr adresinden öğrenci şifresi veya e-devlet giriş seçeneği ile yapılmaktadır.  Ders seçimi yapmayan öğrencilerin banka ödeme bilgileri olmayacaktır. 

Kayıt yenileme işleminin ardından, kayıt takvimi içerisinde öğrenci ödenen kayıt yenileme ücretinin altında olmamak şartıyla seçtiği dersi silip yeni bir ders seçebilir. 

AÖF KAYIT YENİLEME ÜCRETİ NE KADAR OLDU?

AÖF kayıt yenileme işleminde adaylar ücretlerini internet bankacılığı ve ATM’ler üzerinden ödeyebilir. Ziraat Bankası ATM’sinden “Ödeme İşlemleri”ni seçen adaylar, Eğitim/Sınav ödemeleri, Üniversite ödemeleri bölümünden Üniversite ödemeleri üniversitenin bulunduğu ilin  plaka kodunu girerek T.C kimlik numarası ve öğrenci şifresiyle ödeme işlemini tamamlayabilir. İşte AÖF kayıt yenileme ücretleri;

Cumhurbaşkanlığı kararı gereğince kayıt yenileyecek öğrenciler sınav hizmetleri, basılı malzemeler ve diğer hizmetlerin karşılığı olarak 285 TL ödeme yapacak. (Açıköğretim Fakültesi Sosyal Hizmet Programı Hariç)

Açıköğretim Fakültesi Sosyal Hizmet Lisans Programında alt limiti  405 TL olurken  tekniker unvanı verilen programlarda alt limiti 305 TL olarak belirlenmiştir.

Uygulama dersi bulunan programlarda kayıt yenileme yapacak öğrenciler dersin alındığı ilgili dönemde öğretim giderlerine her bir uygulama dersi için 80 TL ilave edilecektir. Laboratuvar dersi bulunan programlarda kayıt yenilemek isteyen öğrenciler 120 TL ödeme yapacaktır. 

2021 AÖF BAHAR DÖNEMİ SINAV TAKVİMİ!

YORUMLAR 8
 • Mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
  fazladan kredi almak istiyorum, kresi veya ders basina ekstra ne verecegiz, bulamadim bir yerlerde
  Cevapla
 • Medine 1 yıl önce Şikayet Et
  Ücretler çok yüksek.Bizler öğrenciyiz.Ticaretle henüz uğrasmiyoruz.Nasıl bir ülke deyiz.Zaten imkânsızliktan dışardan okuyoruz.
  Cevapla
 • Bahar 1 yıl önce Şikayet Et
  Bencede ücretsiz olabilirdi, pandemi herkesi vurmuş durumda online sınav için çok fazla ücretler !
  Cevapla
 • KAMAÇ 1 yıl önce Şikayet Et
  Kuvvetle Muhtemel Bahar Dönemi de ONLİNE(ÇEVRİMİÇİ) Geçer... Ona Göre Ödeme Yapılması Çok Daha Adil Olur...500 ise 200 Yap Kardeşim Olmadı 150 Yap O da Olmadı Ücretsiz Yap Kardeşim... Ha Sınavlar Yüz Yüze Olsaydı O Zaman Tamam Binlerce Öğretmen-Polis-Memur Görev Yapıyor Sınav Soru Kağıtların Dağıtımı Filan Baya Maliyet Oluyordu Ama ONLİNE’da Bu Kadar Maliyet Çıkmıyor Haliyle de İndirim Yapılsın...
  Cevapla
 • Veli 1 yıl önce Şikayet Et
  Sen yorulmadan diploma alacaksın,aslında kayit iki katı olmalı.o saydırın meslek grupları bu paralarla odenmiyor
  Cevapla
 • aglot 1 yıl önce Şikayet Et
  Niye bu kadar fazla ücret? sınavlar zaten uzaktan oluyor. birkere de öğrencileri düşünün.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Elpidophoros: Türk askeri Kıbrıs'tan derhal çekilsin
Beş büyükler İstanbul'a yenildi! 100 yıllık rakipler nal topladı