EBA öğretmen semineri giriş ekranı 2021! 9 Şubat mesleki öğretmen seminerleri başladı!

EBA öğretmen seminerleri 8-12 Şubat 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Dönem başında mesleki gelişim programını kaçırmak istemeyen öğretmenler giriş ekranını sorguluyor. İkinci dönem öncesinde düzenlenen mesleki seminerler ile öğretmenlerin verimliliğini ve gelişimlerini artırmak amaçlanıyor. Peki EBA öğretmen semineri nasıl takip edilir? İşte 2021 9 Şubat mesleki seminer programı giriş sayfası!

EBA öğretmen semineri giriş ekranı 2021! 9 Şubat mesleki öğretmen seminerleri başladı!
EBA öğretmen semineri giriş ekranı 2021! 9 Şubat mesleki öğretmen seminerleri başladı!
GİRİŞ 09.02.2021 09:36 GÜNCELLEME 09.02.2021 09:36

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen seminerleri programını geçtiğimiz günlerde açıklamıştı. Öğretmen seminerleri bugün itibariyle başladı. Her yıl dönem başında okullarda gerçekleştirilen mesleki gelişim programları pandemi nedeniyle online olarak yapılıyor. 4 gün boyunca çevrimiçi düzenlenecek seminerlere katılacak öğretmenler mesleki gelişimlerine hız verebilmek için programı araştırıyor. MEB Bakanlığı düzenlenen seminerler ile öğrenci, veli ve öğretmen iletişimini arttırmak, derslerin işlenişinde ve eğitim sürecinde karşılaşılan sorunları tespit etmeyi amaçlıyor. 8 Şubat saat 09.30’da  başlayacak seminerlerde Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü’nün ardından Ziya Selçuk öğretmenlere seslenecek. Peki öğretmen seminerine giriş nasıl yapılır? İşte öğretmen semineri programı!

ÖĞRETMEN SEMİNERLERİ NE ZAMAN DÜZENLENECEK?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından paylaşılan takvime göre seminerler 8 Şubat’ta başlayacak ve 12 Şubat tarihinde sona erecek. Seminerler koronavirüs tedbirleri nedeniyle online olarak yapılacak. Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Prof. Dr. Adnan Boyacı'nın konuşmasıyla başlayacak ve ardından Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk öğretmenlere canlı olarak seslenecek.

ÖĞRETMEN SEMİNERİNE GİRİŞ NASIL YAPILIR?

Temel Eğitim, Ortaöğretim, Mesleki ve Teknik Eğitim, Din Öğretimi, Hayat Boyu Öğrenme, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı kurumlar ile Bakanlığına bağlı farklı türdeki kurumlarda görev yapan tüm yönetici ve öğretmenler Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden öğretmen seminerlerini canlı olarak takip edebilir. İşte 4 gün boyunca sürecek mesleki programın takvimi;

ÖĞRETMEN SEMİNERLERİNİ CANLI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ!

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Almanya'da eyaletler birbirine girdi: Sizlere parayı biz veriyoruz!
Başkan Erdoğan, Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'ni ziyaret etti