MEB Bakanı Ziya Selçuk açıkladı! Okullar ne zaman açılacak? 8 ve 12. sınıflar ile birlikte...

Okullar ne zaman açılacak? sorusunun yanıtı merak edilirken Kabine Toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan köy okulları ile 8 ve 12. sınıflar hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 1 Mart’ta sınav yılı olan öğrenciler ile birlikte İlkokul ve özel eğitim okullarının açılması için hazırlık yapılacak. MEB Bakanı Ziya Selçuk bugün saat 10.00’da yüz yüze eğitime geçişle ilgili bilgilendirme yaptı. İşte okulların…

MEB Bakanı Ziya Selçuk açıkladı! Okullar ne zaman açılacak? 8 ve 12. sınıflar ile birlikte...
MEB Bakanı Ziya Selçuk açıkladı! Okullar ne zaman açılacak? 8 ve 12. sınıflar ile birlikte...
GİRİŞ 03.02.2021 16:26 GÜNCELLEME 03.02.2021 16:26
Bu Habere 75 Yorum Yapılmış

Kasım ayında yüz yüze eğitime başlayan tüm kademeler uzaktan eğitime geçiş yaptı. Evlerinden ders işlemeyi sürdüren milyonlarca öğrenci yarıyıl tatili kapsamında eğitim faaliyetlerine ara verdi. 2021 yılının ikinci Kabine Toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan okulların açılmasıyla ilgili kritik bilgiler paylaştı. Bakanlar Kurulu’nun ardından ulusa seslenen Cumhurbaşkanı köy okulların 15 Şubat’ta açılacağını söyledi. Ortaokul 8. sınıf ve Lise 12. sınıflar bu yıl üniversite ve liseye geçiş sınavına katılacak. Bu kademeler ile birlikte İlkokul ve özel eğitim okullarındaki öğrencilerin okula başlaması için hazırlık yürütülecek. 1 Mart tarihinde il bazında eğitim ve öğretim faaliyetleri iyileşmeye bağlı olarak başlanabilecek. Konuyla ilgili Bakan Ziya Selçuk bugün açıklama yaptı. Peki okullar ne zaman açılacak? İşte kademeli eğitimde açılacak sınıflar ve detaylar…

MEB'den okul sınavıyla ilgili kritik karar! Ziya Selçuk açıkladı: Sınavlar 1 Mart’ta başlıyor!

1 MART'TA OKULLARIN AÇILMASINA KARAR VERİLDİ!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamada " 1 Mart tarihinde sınav dönemindeki öğrencilerin tam zamanlı okula başlayacağını duyurdu.  " İşte Ziya Selçuk'un açıklamalarından öne çıkan satır başları;

Köy okullarımızı tüm sınıflarda yüz yüze ve tam zamanlı olarak açıyoruz. Okul öncesine verdiğimiz önem bellidir. 15 Şubat'ta tüm bağımsız anaokullarımızı da açma kararı verdik. İlkokullarımız açılması kararını verdik, haftanın 2 olarak devam edecektir.

 1 Mart tarihinde sınav dönemindeki öğrencilerimiz de tam zamanlı olarak açılacak.

Sokağa çıkma kısıtlaması olan gün ve saatlerde öğrencilerimiz izinli sayılacaktır.

Öğrencilerimizin okullarımızda yüz yüze eğitime katılımları velilerimizin kararına bağlı olacaktır. Bu durumda çocuklarımız uzaktan eğitime devam edecek.

Yüz yüze eğitime başlayan öğretmenlerimiz için şubat ayı içinde aşı planlaması yapılmaktadır.

Önümüzdeki süreçte farklı sınıf düzeylerinde il bazlı olarak yüz yüze eğitime başlanması kararları alınabilecektir.

MEB BAKANI ZİYA SELÇUK AÇIKLAYACAK!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bugün saat 10.00’da yüz yüze eğitime geçişle ilgili basın toplantısı düzenleyecek. Yapılacak toplantıda okula başlayacak kademe ve sınıflar ile birlikte net bir takvimin açıklanması bekleniyor. 

KÖY OKULLARI VE 8. SINIF İLE 12. SINIF AÇIKLAMASI!

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün Bakanlar ile gerçekleştirdiği iki saatlik  Kabine Toplantısı sonrası eğitimle ilgili flaş açıklamalar yaptı. Köy okulların 15 Şubat’ta açılacağını söyleyen Erdoğan “ 8 ve 12. sınıflar ile ilkokul ve özel eğitim okullarındaki eğitim-öğretimin 1 Mart'ta başlaması için hazırlıklara başlanacak. Okulların açıldığı köylerde vaka artışı yaşanması halinde eğitim öğretime yeniden ara verilebilecek." dedi.

İL BAZINDA KADEMELİ EĞİTİM DÜŞÜNÜLÜYOR!

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasının devamında vaka sayılarındaki iyileşmeyle paralel olarak 1 Mart’tan itibaren İl bazında eğitim öğretimin kademeli başlaması için çalışma yapılacağını söyledi. Vaka sayılarının belirli bir sayının altına düşmesiyle esnafa yönelik kısıtlamaların gevşetilmesi takvimi paylaşılacak.

YARIYIL TATİLİ NE ZAMAN BİTECEK?

YORUMLAR 75
 • İsimsiz 7 ay önce Şikayet Et
  İnşallah bu haberde yalan olmaz çok bekliyorum bu anı.
  Cevapla
 • AYSİMA NUR 7 ay önce Şikayet Et
  inşallah açılır Yarabbim Allahın izniyle ...8. SINIFLAR bi açılsa
  Cevapla
 • Aşcı 7 ay önce Şikayet Et
  Vaka sayıları azalmadı ki okullar açılsın .Vakalar artarsa ne olacak.Yine kapatacaklar.Çok sacma
  Cevapla
 • İsimsiz 7 ay önce Şikayet Et
  Meb siz okulari Acmiyisiniz ya sizin ektiniz tohum oldi bile
  Cevapla
 • şenol 7 ay önce Şikayet Et
  Katlyo isimsiz kardeş
  Cevapla
 • Kazim 7 ay önce Şikayet Et
  Yavuz ayni derdi yasiyoruz
  Cevapla
 • Yavuz 7 ay önce Şikayet Et
  Aynen
  Cevapla
 • Yavuz 7 ay önce Şikayet Et
  Sağ ol knk
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Fenerbahçe'ye soğuk duş! Başakşehir puanla tanıştı
Yol Tv Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerini çarpıttı