AÖF bahar dönemi sınavları nasıl yapılacak? Anadolu Üniversitesinden sınav açıklaması!

AÖF bahar dönemi sınavları online mı yapılacak? Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İktisat ve İşletme sınav tarihleri resmi site üzerinden açıklandı. Vize ve final sınavı tarihlerinin belirlenmesi ile gözler sınavların nasıl yapılacağına çevrildi. Anadolu Üniversitesi sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Peki AÖF 2021 bahar dönemi sınavları nasıl yapılacak?

AÖF bahar dönemi sınavları nasıl yapılacak? Anadolu Üniversitesinden sınav açıklaması!
AÖF bahar dönemi sınavları nasıl yapılacak? Anadolu Üniversitesinden sınav açıklaması!
GİRİŞ 09.03.2021 17:10 GÜNCELLEME 09.03.2021 17:10
Bu Habere 56 Yorum Yapılmış

Önlisans ve lisans eğitimlerini açıktan sürdüren İktisat ve İşletme Fakültesi öğrencileri sınav hazırlıklarına başladı. AÖF’te eğitimlerini sürdüren öğrenciler pandemi nedeniyle sınavların ne şekilde yapılacağını araştırıyor. Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal yaptığı açıklamada öğrencileri mağdur etmeyecekleri bir karar alacaklarını duyurmuştu. Üniversitesinin resmi internet sayfasından sınav takvimi yayınlandı. Açıköğretim Fakültesi öğrencileri sınavlarla ilgili alınacak kararı beklerken Twitter hesabından bahar dönemi sınavlarıyla ilgili açıklama geldi. Peki 2021 AÖF bahar dönemi sınavları online mı yoksa yüz yüze mi yapılacak? İşte sınav takvimi ve sınava dair yaşanan son gelişmeler….

ANADOLU ÜNİVERSİTESİNDEN SINAV AÇIKLAMASI!

Anadolu Üniversitesi tarafından sınavlarla ilgili yapılan açıklamada  ‘Değerli öğrencimiz, sınav dönemindeki pandemi koşulları dikkate alınarak değerlendirme yapılacaktır. Henüz bir karar verilmemiştir. Lütfen sadece kurumsal sosyal medya hesapları ve web sitesinden yapılan bilgilendirmeleri dikkate alınız." ifadesi kullanıldı.

AÖF BAHAR DÖNEMİ SINAVLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Anadolu Üniversitesi, resmi internet sitesinden yayınlanan tarihlere göre Açıköğretim Fakültesi ara sınavları (vize) 10-11 Nisan 2021, dönem sonu (final) sınavları ise 29-30 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Başarısız olan ve not ortalamasını yükseltmek isteyen öğrencilerin katılım sağlayacağı yaz okulu sınavları ise 8 Ağustos 2021 tarihinde gerçekleştirilecek.

BAHAR DÖNEMİ SINAVLARI ONLİNE MI YAPILACAK?

Anadolu Üniversitesi bahar dönemi sınavlarının nasıl yapılacağına ilişkin henüz resmi bir açıklama yayınlanmadı. Anadolu Üniversitesi Rektörü Fuat Erdal katıldığı canlı yayında yaptığı açıklamada devletin ilgili kurumlarının aldığı karar doğrultusunda hareket edeceklerini belirtti. Açıklamanın devamında Erdal, öğrencileri mağdur etmeyecek şekilde planlama yaptıklarını söyledi.

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ DERS GEÇME NOTU KAÇ OLDU?

Anadolu Üniversitesi son yaptığı değişiklikle ders geçme notunu 30'dan 35'e yükseltti.  Online olarak yapılan ara sınavların dönem sonu not ortalamasına etkisi yüzde 25 olurken final sınavlarının not ortalaması ise yüzde 75 olarak belirlendi. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim İktisat ve İşletme Fakültelerinde harflerin not olarak karşılıkları belirlendi. İşte AÖF bahar dönemi öncesi notların harf olarak karşılığı;

84 – 100 notları arasında AA harf notu ile geçebilirsiniz

77 – 83 notları arasında AB harf notu ile geçebilirsiniz

71 – 76 notları arasında BA harf notu ile geçebilirsiniz

66 – 70 notları arasında BB harf notu ile geçebilirsiniz

61 – 65 notları arasında BC harf notu ile geçebilirsiniz

56 – 60 notları arasında CB harf notu ile geçebilirsiniz

50 – 55 notları arasında CC harf notu ile geçebilirsiniz

46 – 49 notları arasında CD harf notu ile1,70 koşullu geçebilirsiniz

40 – 45 notları arasında DC harf notu ile1,30 koşullu geçebilirsiniz

33 – 39 notları arasında DD harf notu ile1,00 koşullu geçebilirsiniz

0 – 32 notları arasında FF harf notu ile 0,00 kalırsınız.

YORUMLAR 56
 • Mustafa 1 yıl önce Şikayet Et
  Sizçokşanslısız
  Cevapla
 • Köykızı 1 yıl önce Şikayet Et
  Yeter artık bir karar verilsin ya
  Cevapla
 • yalnız 1 yıl önce Şikayet Et
  ayakta uyuyorsunuz sınavlar online yuh size
  Cevapla
 • Kandırılanlar 1 yıl önce Şikayet Et
  İnsanları haber başlığı ile kandırmaya utanmıyor musunuz?????!!!!!!!!!
  Cevapla
 • Pera palas 1 yıl önce Şikayet Et
  Devlet masrafı kissin gözetmen parası polisi vatan daşı pandemisi bir sürü sıkıntı herkesin evine mecburen internet bağlandı pc taplet alındı öğrenciler ev de bi zahmet herkes on line girsin hiç değilse dünyaları masraf edilmemiş olur ve sağlık başta
  Cevapla
 • Niyazi 1 yıl önce Şikayet Et
  Kopyacilar sizi.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
HDP’li Kaplan: İstersem randevu almadan Akşener’e kahvaltıya giderim
Asgari Ücret zammı ilk tahminler geldi: 7500 TL-7700 TL