AÖL 2. dönem online sınav giriş sayfası erişime açıldı!

Açık Öğretim Lisesi, çevrimiçi sınavları dün itibariyle başladı. AÖL 2.dönem sınavları AÖK Bilgi Yönetimi sistemi üzerinden öğrenci T.C kimlik numarası ve giriş şifresiyle gerçekleştiriliyor.

AÖL 2. dönem online sınav giriş sayfası erişime açıldı!
AÖL 2. dönem online sınav giriş sayfası erişime açıldı!
GİRİŞ 26.03.2021 15:14 GÜNCELLEME 26.03.2021 15:14

Milli Eğitim Bakanlığı 1.5 milyondan fazla Açık Öğretim Lisesi öğrencisinin katılacağı 2. dönem sınavlarının internet üzerinden yapılması kararını aldı.

Açık Öğretim kurumları 2020-2021 eğitim öğretim yılı ikinci dönem sınavları için online sınav ekranı 25 Mart saat 09.30’dan itibaren hizmet vermeye başladı.

Lise eğitimlerini açıktan alarak diploma sahibi olmak isteyen adaylar sınav giriş ekranına erişmek için araştırma yapıyor.

İlk dönem olduğu gibi Açık Lise sınavlarında öğrencilere seçtikleri derslerden 20 soru yöneltilecek. 25 dakikanın sonunda sınavlar tamamlanmış olacak. Peki AÖL 2. dönem sınavlarına giriş nasıl yapılır? İşte tüm merak edilenler...

AÖL 2. Dönem Sınav Girişi Nasıl Yapılır?

Açık Öğretim Lisesi 2. dönem sınavlarına katılmak isteyen adaylar T.C kimlik numarası ve şifreleri ile Açık Öğretim Kurumları (AÖK) Bilgi Yönetimi Sistemi üzerinden online sınav giriş ekranına erişebilirler.

Sınav giriş ekranına ulaşamayan veya şifresini unutan öğrenciler AÖK Bilgi Yönetimi Sisteminde yer alan “Şifremi Unuttum” seçeneğinden veya MEBİM “444 0 632” telefonundan şifrelerini temin edebilirler.

2021 AÖL 2. DÖNEM SINAV GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ!

Açık Öğretim Lisesi  Sınavları Kaç Gün Sürecek?

Milli Eğitim Bakanlığının yayınladığı duyuruya göre AÖL 2. dönem sınavları 25 Mart saat 09.30 tarihinden 29 Mart 23.59 saatine kadar devam edecek.

Online sınavlarda her bir ders için  Açık Lise öğrencileri 20 soru cevaplayacak. AÖL sınavları için 25 dakika süre verilecek. Sınav ekranında “ Sınava Başla” butonunu işaretledikten sonra sınav süresi başlayacak.

Açık Lise sınav ekranında sorular tek tek öğrenci ekranına düşerken öğrenciler cevapladıkları soruya geri dönüş yapmayacaklar. Öğrenciler istedikleri zaman zarfında sınavlarını bitirebilirler. 25 dakika sonunda sistem tarafından sınav bitirilecek ve değerlendirme işlemleri buna göre yapılacak.

Sınav Sorularını Paylaşanlar Hiçbir Sınava Katılamayacak!

AÖL çevrimiçi sınava katılacak öğrenciler için Milli Eğitim Bakanlığı'ndan kritik bir duyuru yayımlandı. Sınav sorularını ve cevaplarını; internet, sosyal medya, vb. gibi platformlarda paylaşan öğrenciler hakkında işlem yapılacak. 

Sınav sorularını ve bunların cevaplarını; internet, sosyal medya, vb. gibi platformlarda paylaşan öğrenciler hakkında aşağıda belirtildiği şekilde işlem yapılmaktadır.

- 6764 Sayılı Kanun hükümlerine göre; gizli olan bilgileri (Bakanlıkça yayımlanmamış sorular ve bunların cevaplarını), hukuka ayrı olarak elde eden veya elinde bulunduran kişi, fiili daha ağır cezayı gerektiren başka bir suç oluşturmadığı takdirde, bir yıldan dört yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

-Bu bilgileri ifşa eden kişi, iki yıldan beş yıla kadar hapis ve beş bin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılır.

-Sınav sorularını paylaşan öğrenci, sınavın yapıldığı tarihten itibaren iki yıl süreyle Bakanlık tarafından yapılan (Ehliyet sınavları dahil) hiçbir sınava aday olarak başvuramaz ve giremez.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Dünyada 3 tane var, biri Türkiye'de! 1986'dan beri durmuyor
TOGG CEO'su Gürcan Karakaş'tan iddialı çıkış: Daha ciddi bir kriz çıkacak deyip planı açıkladı