MEB 2020-2021 ortaokul ve lise yüz yüze sınav kararını açıkladı!

Milli Eğitim Bakanlığı, ikinci dönem ölçme ve değerlendirme işlemlerinin yapılması için aldığı sınav kararını açıkladı. Yüz yüze eğitime devam eden ortaokul ve liselerde sınavlar okullarda gerçekleştirilecek. İşte ortaokul 5,6,7,8 ve lise 9,10,11,12. sınıflar için alınan sınav kararı..

MEB 2020-2021 ortaokul ve lise yüz yüze sınav kararını açıkladı!
MEB 2020-2021 ortaokul ve lise yüz yüze sınav kararını açıkladı!
GİRİŞ 26.03.2021 15:52 GÜNCELLEME 26.03.2021 15:52
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

81 ilde yüz yüze eğitime kademeli olarak geçildi. Uzaktan eğitim ve okula başlayan öğrenciler için MEB ikinci dönem  aldığı sınav kararını açıkladı. MEB Bakanı Ziya Selçuk, okulların 2 Temmuz tarihinde kapanacağı bilgisini paylaştı. Risk durumlarına göre sınavlar okul ortamında gerçekleştirilecek. Risk gruplarının değişmesi durumunda ise Milli Eğitim Bakanlığı takvimde değişiklik yapabilecek. İşte ortaokul ve lise öğrencileri için sınav tarihleri!

Ortaokullarda Yüz Yüze Sınav Yapılacak!

Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı  açıklamada yüz yüze eğitime devam eden okul ve sınıflarda sınavlar okul ortamında yüz yüze yapılacağını duyurdu.

Yüksek ve çok yüksek risk gruplarındaki illerde ortaokul 5,6 ve7’nci sınıflarda 26 Mart Cuma gününe kadar yapılamayan sınavlar, 3 Mayıs Pazartesi gününden itibaren yapılacak.

Yüz yüze eğitime başlayan İlkokul 4’ncü sınıflar ile ortaokulların 8’nci sınıflarında sınavlar, okul ortamında düzenlenecek.

Salgının seyri dikkate alındığında risk gruplarının değişmesi durumunda güncel risk grubuna uygun olarak yüz yüze eğitim yapılması halinde sınavlar 3 Mayıs 2021 tarihinden önce yapılacak.

MEB Lise Öğrencileri İçin Sınav Takvimini Değiştirdi!

MEB’den yapılan açıklamada hazırlık, 9, 10,11. sınıf öğrencilerinin 29 Mart Pazartesi gününden itibaren başlatılması planlanan sınavlarının 3 Mayıs Pazartesi günü başlayacağını duyurdu.

12. sınıfların yapılmaya başlanan mevcut sınavları devam edecek ve 16 Nisan Cuma gününe kadar tamamlanacak. Ölçme ve değerlendirme işlemleri sona erdikten sonra sonuçlar e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine işlenecek.

YORUMLAR 1
  • Omer 8 ay önce Şikayet Et
    4 ve 8. Sınıfların sınavı en azından 1-2 hafta ertelenmeli.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Asgari ücrette önemli gelişme! İlk rakamlar belli oldu
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan faiz ve döviz açıklaması