Karneler e-Okul'da erişime açıldı

- MİLLİ Eğitim Bakanlığı, e-Okul üzerinden ilkokul, ortaokul ve lise kademesindeki yaklaşık 18 milyon öğrencinin karne ve başarı belgelerini erişime açtı.

Karneler e-Okul'da erişime açıldı
Karneler e-Okul'da erişime açıldı
GİRİŞ 18.06.2021 09:28 GÜNCELLEME 18.06.2021 09:29
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle 2020-2021 eğitim-öğretim yılını da ağırlıklı olarak EBA üzerinden verilen eğitimlerle tamamlayan öğrenciler bugünden itibaren karnelerini e-Okul üzerinden görebilecekler. Sistemde yoğunluk yaşanmaması için erken erişime açılan karneleri ve mezuniyet belgeleri öğrenciler ve veliler isterlerse 2 Temmuz'da basılı olarak da okul müdürlüklerinden alabilecek. Karnelerin alınmasının ardından ilk ve orta okullarda 2 Temmuz'a kadar öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik etkinlikler gerçekleştirilecek. Liselerde ise mazeret sınavları 2 Temmuz'a kadar tamamlanacak.

TELAFİ PROGRAMI UYGULANACAK

Karnelerin dijital ortamda erişime açılmasının ardından, 2 Temmuz’a kadar okullarda öğrencilerin ihtiyaçlarına göre etkinlikler gerçekleştirilecek. Liselerde ise sorumluluk ve mazeret sınavları 2 Temmuz’a kadar tamamlanacak, ayrıca destekleme ve yetiştirme kursları ile 12. sınıflara yönelik rehberlik faaliyetlerine devam edilecek. Daha sonra 1,5 yılı kapsayan Ulusal Destekleme Programı’nın (UDEP) yaz tatili bölümü olan “Telafide Ben de Varım” programı uygulanacak. 21 Haziran-2 Temmuz arasında başvuru yapılabilecek telafi eğitimi programı, 5 Temmuz-31 Ağustos arasında düzenlenecek. Program kapsamında okul, ilçe ve il genelinde gerçekleştirilecek bilimsel, sosyal, kültürel, sportif eğitim faaliyetleri ile etkinliklerle ilgili ayrıntılara https://telafidebendevarim.meb... adresinden erişilebilecek. Eylülde ilkokula başlayacak olmasına rağmen okul öncesi eğitimden yararlanamamış çocukların hazır bulunuş düzeyini artırmak ve ilkokula akranlarıyla eşit şartlarda başlamalarını sağlamak amacıyla okul öncesinde yaz okulları açılacak. Okul öncesi eğitimde, velilerin tam gün çocuk kulübü talepleri ise açılacak çocuk kulüpleriyle karşılanabilecek. Yaz okulu ve çocuk kulüpleri, karneler verildikten sonraki hafta başlamak üzere açılabilecek.

Takdir Teşekkür belgesi hesaplama ekranı! 5.6.7.8.9.10.11 ve 12. sınıf dönem sonu ortalama nasıl hesaplanır?Takdir Teşekkür belgesi hesaplama ekranı! 5.6.7.8.9.10.11 ve 12. sınıf dönem sonu ortalama nasıl hesaplanır?

e Okul karne notu nasıl görüntülenir? 2021 MEB İlkokul, ortaokul ve lise ikinci dönem karne öğrenme!e Okul karne notu nasıl görüntülenir? 2021 MEB İlkokul, ortaokul ve lise ikinci dönem karne öğrenme!

OKUMA TARAMASI BAŞLATILACAK

Program kapsamında, 1’den 2’ye geçen öğrenciler için okuma yazma taraması başlatılacak, bu taramaların sonuçlarına göre, ihtiyacı tespit edilen öğrencilere ek ders ve ek materyal desteği sağlanacak. Ayrıca 3 ve 4. sınıf öğrencileri İlkokullarda Yetiştirme Programı (İYEP) uygulaması ile desteklenecek. Destekleme programı için 1-8. sınıf öğrencilerine yönelik hazırlanan çalışma kitapları ve 1-4. sınıf öğrencilerine tamamlayıcı çalışma yaprakları eylül ayında ücretsiz dağıtılacak. Bakanlık, liseler için de kritik kazanımlar taraması hazırladı.

YORUMLAR 1
  • zafer gülten 1 yıl önce Şikayet Et
    biz zamanımızda böyle bir eğitim sistemi göremedik...neydi eskiden----cumartesi bile okul vardı yarım günde olsa,karda kışta tatil görmedik,ve luzumsuz luzumsuz dersler.böyle bir zamanda okusaydım liseyi bitirirdim garanti.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Boru hattı açılışında mesaj: Rusya hakimiyeti dönemi sona erdi
Halk TV'de tepki çeken sözler! 'Terör saldırısı' demeye dilleri varmadı