Son dakika: Emine Erdoğan güzel gelişmeyi duyurdu, Mahmut Özer öğrencilere müjde verdi!

Son dakika: Emine Erdoğan güzel haberi, "15 dakikada sonuç veren yerli ve milli Kovid-19 testi Sağlık Bakanlığı’ndan onay bekliyor" deyip duyurdu. Bakan Özer de "Bu test yaygın olarak kullanıldığında okulda maske zorunluluğu kalkacak" dedi.

GİRİŞ 10.12.2021 08:17 GÜNCELLEME 10.12.2021 09:34
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Emine Erdoğan, Antalya Serik'te Kadriye İlkokulu'nun kütüphanesinin açılışına katıldı. Öğrencilerle sohbet eden Erdoğan, Milli Eğitim Bakanlığı meslek liselerinde geliştirilen Kovid-19 hızlı antijen kit uygulamasının müjdesini verdi. 

Emine Erdoğan, "Hem milli hem yerli hem de irite etmeden sadece tükürük testiyle ve 15 dakikada sonucu elde edilen Kovid-19 testi için Sağlık Bakanlığı'na başvuruda bulunuldu. Halkımız adına ben gerçekten çok mutlu oldum. Hem çocuklarımıza hem öğretmenlerimize kolaylık olacak. Bundan sonraki süreçte kapsamının daha da artmasını diliyorum" diye konuştu.

Uygulama hakkında bilgi veren Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer de Bilim Kurulu'nun onayını aldıktan ve testin yaygınlaşmasından sonra okul öncesinden başlayarak ilkokul 1, 2, 3 diye yavaş yavaş zorunlu maske uygulamasının kaldırılması hazırlığı yapacaklarını söyledi. Özer, "Güvenli bir ortamı sağladıktan sonra çocuklarımızı maskelerinden yavaş yavaş tedrici olarak kurtaracağız. İlk başlangıcı okul öncesinden başlayacağız" dedi. Emine Erdoğan da Özer'in güzel bir haber verdiğini belirterek çocuklara hijyen kurallarına uymaları yönünde uyarıda bulundu.

'İKLİM' DERSİ GELİYOR

İlkokuldaki açılışa katılan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum da okullarda çevre bilincinin artırılması yönünde de çalışmalar yaptıklarını, Milli Eğitim Bakanlığı'yla işbirliği içinde çevre ve iklim değişikliğini bir ders olarak önümüzdeki yıl müfredata koyacaklarını söyledi. Emine Erdoğan da "Geleceğimiz için çevre ve iklim değişikliği konusunun ders olarak müfredata alınacak olması memnuniyet verici" dedi.

YORUMLAR 8
 • Vatann sever 1 yıl önce Şikayet Et
  Avrupada dersler 8:00 başlar 13:00 da biter öğlen yemeği yoktur taşımalı ücretini öğrenci kendi karşılar beleş taşıma yoook okulda öğleden sonra ne öğretmen ne yönetici kalır Öğrenciler öğleden sonra sosyalleşir gitar kursu dans kursu karate kursu ….. Bizde sabah 08:40 giriş 16:20 de çıkış lise hafta sonu kurs öğrenci nasıl sosyalleşecek Avrupa’ya hep gezmeğe değil adamların eğitim sistemlerini incelemeğe de gidilmeli
  Cevapla
 • Liseli 1 yıl önce Şikayet Et
  Lisede akşama kadar aç geziyoruz,kantinler aşırı pahalı,bir tostla akşama kadar durmak zorundayız,gençlik nasıl sağlıklı beslenecek,dersler saat 14 de bitsin eve gidip yemeğimizi yiyelim.
  Cevapla
 • Lal 1 yıl önce Şikayet Et
  Kantinden mi sağlıklı besleneceksin sanırım günün esprisi bu oldu
  Cevapla
 • Mahmut 1 yıl önce Şikayet Et
  Okullar kapanmasın o da yeter
  Cevapla
 • Cesur AdAm 1 yıl önce Şikayet Et
  Helal olsunn DURMAK YOK YOLA DEVAM Herşeyde bir HAYIR VARDIR, 1 dolar 1980=76 tl, 1990=2600 tl 2021=1 500 000 Sonuç 20 yıl AKP iktidara gelmeden (1980)önce dolar 86 TL den 10 değil - 20 değil - 60 değil - 100 değil 500 değil - 1000 değil, - 10 000 değil - 100 000 değil 1 milyon değil - 1 500 000 küsür tl olmuş. Şu an 20 -30 -50 olsa ne olur? BİZ İNADINA hayalet ucağımızı, Uçak gemimizi, füzelerimizi, Arabamızı bu defa ALLAH CC izniyle YAPACAĞIZ. bize bir 100 yıl daha saman patatez soğan üretiremeyecekler. bu ülkeyi yaşanmaz hale getiren içimizdeki Türk olup DOLAR BATI HAYRANI OLANLAR isteyen DOLARIN PEŞİNNDEN GİTSİN (Bir kısmı gitti zaten) Bizde VATAN SEVGİSİ VAR.
  Cevapla
 • F. Beyazgül 1 yıl önce Şikayet Et
  Seninde ne olduğun belli değil
  Cevapla
 • Vildan 1 yıl önce Şikayet Et
  Ne güzel bir haber hadi inşallah.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
TCMB'den TL mevduatı destekleyecek adım
İsrail ve Hamas anlaşmıştı! Hamas'tan bir hamle daha geldi!