Öğretmen atamalarında işte en çok kontenjan ayrılan bölümler

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müjdesini verdiği öğretmen atamasında detaylar netleşti. 103 alanda 45 bin yeni öğretmen atanacak. En fazla kontenjan sınıf öğretmenliği, rehberlik ve okul öncesine ayrıldı

GİRİŞ 25.03.2023 07:24 GÜNCELLEME 25.03.2023 09:15
Bu Habere 38 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdesini verdiği, son 20 yılda tek seferde yapılan en büyük öğretmen atamasında detaylar netleşti. 103 alanda 45 bin yeni öğretmen atanacak. İşte en fazla kontenjan ayrılan branşlar ve atama takvimiyle ilgili tüm detaylar:

45 bin öğretmen atamasının tarihi belli oldu45 bin öğretmen atamasının tarihi belli oldu

TAKVİM NASIL İŞLEYECEK?
Atama için ön başvuru, 27 Mart-1 Nisan tarihlerinde yapılacak. Atama yapılacak alanlara başvuru için 50 taban puan esas alınacak. Adayların sözlü sınava alınacakları sınav merkezleri 4 Nisan'da ilan edilecek. Sözlü sınavlar, 7-16 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek, sonuçlar ise 18 Nisan'da açıklanacak. Öğretmen adaylarının atama tercihleri 2-6 Mayıs tarihleri arasında alınacak. Sonuçlar 8 Mayıs'ta açıklandıktan sonra öğretmenler 1 Eylül'den itibaren de okullarında görevlerine başlayacak.


'ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN'
Konuyla ilgili açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Sürecin eğitim ailemize katılacak tüm öğretmen adaylarımıza şimdiden hayırlı olmasını diliyorum" dedi. Öğretmen atamalarının en fazla son 20 yılda yapıldığını hatırlatarak bu sayının 500 binden 1 milyon 200 binlere ulaştığını hatırlatan Bakan Özer, "Bu vesileyle Sayın Cumhurbaşkanımıza eğitime verdikleri büyük destekleri için şükranlarımı sunuyorum" şeklinde konuştu.

 

KAYNAK: SABAH
ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak
YORUMLAR 38
 • Hasan 6 ay önce Şikayet Et
  Yukardaki listenin toplamı 33606 çıkıyor 45000-33606 =11394 eksik atamamı yapılıyor. Yoksa ilave atamamı yapılacak.
  Cevapla
 • Pinar 6 ay önce Şikayet Et
  Cumhurbaşkanımizdan daha yüksek bir atama yapmasını bekliyordum.Hayal kırıklığı yaşattı bizlere.Yinede ek atama yaparak supriz yapmasını bekliyorum.
  Cevapla
 • Madur öğretmen 6 ay önce Şikayet Et
  Her sene şubat ayında yapılan ve göreve başlanan atama bu sene çok geçe kaldı. Beklenenin altında bir atama oldu. Ek atama bekliyoruz. Devletimizin gücü buna yeter. Madur öğretmenler olarak bir sene daha sınava girmek istemiyoruz. Adil kontenjan dağılımıyla ek atama istiyoruz
  Cevapla
 • GÜVEN 6 ay önce Şikayet Et
  Allah hakkinizda hayırlısını versin.ben atanamayinca esnaf oldum. Çok kişiyede iş veriyorum.rabbime Hamd olsun.
  Cevapla
 • Akif 6 ay önce Şikayet Et
  Saçmalama .Yerden göğe kadar haklı. Nerde görülmüş mayısta atama yapıldığı.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Osman Kavala'nın 'Ermeni' faaliyetleri ortaya çıktı! Bölgeyi haritalandırmışlar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan emekli maaşlarına zam sorusuna yanıt