Geleceğin bilimcilerinin ilk adresi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Bilim Teknoloji Kulübü (BTK) eğlence ile bilimi birleştirerek çocukların dünyasına renk katıyor.

Geleceğin bilimcilerinin ilk adresi
Geleceğin bilimcilerinin ilk adresi
GİRİŞ 25.05.2011 16:55 GÜNCELLEME 25.05.2011 16:55

Burada yapılan deneylerin eğlenceli sunumları çocukları kendine çekerken, ileride yetişecek bilim insanlarının da ilk adresi oluyor.

ÇOCUKLAR BTK’YI SEVDİ

Kısa bir süre önce kurulan ve ünü gün geçtikçe yayılan BTK’yı çocuklar yalnız bırakmıyor. Geçtiğimiz hafta kulübü Hızır Reis İlköğretim Okulu ile Özel Minikler Akademisi öğrencileri ziyaret etti.

MİNİKLER ŞAŞIRTTI

5-6 yaş grubundan oluşan Özel Minikler Akademisi öğrencileri özellikle havada duran dünya maketini dikkatle inceledi. Minikler, BTK eğitmenlerinin, “Dünya nasıl böyle havada duruyor” şeklindeki sorusuna oldukça mantıklı cevaplar verdi. Küçük bir kız çocuğunun, “mıknatıs nedeniyle havada duruyor” demesi ise eğitmenleri oldukça mutlu etti. Eğitmenler çocuklara yaptıkları açılamada, dünya maketinin tabanındaki mıknatıs nedeniyle böyle bir görüntünün ortaya çıktığını çünkü aynı kutupların birbirini ittiğini söyledi. Minikler ayrıca BTK’nın maskotu haline gelen robotla da yakından ilgilendi. Görme sensorlu robotun hareketleri çocukları çok eğlendirdi.

HIZIR REİS ÖĞRENCİLERİ BTK’DA

Miniklerin yanı sıra BTK geçtiğimiz haftalarda Hızır Reis İlköğretim Okulu öğrencilerini ağırladı. Öğrenciler özellikle Van de Graff jeneratörüne ilgi gösterdi. Statik elektrik üreten jeneratörün önüne geçen öğrenciler saçlarının uçuşmasıyla keyifli zaman geçirdi.

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
‘Bakan Şimşek rakamı onayladı’ diyerek açıkladı! İşte yeni emekli maaşı
Filistin'e destek verdi diye kovulmuştu! Mahkemeden karar çıktı