Yeni müjde veren Erdoğan'dan CHP'ye tezkere tepkisi: Boyun eğdiler yazık!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sınır ötesi operasyonlar için TBMM'de oylanan tezkereye HDP'nin çağrısı sonrası 'Hayır' diyen CHP'ye 'Boyun eğdiler yazık' diyerek tepki gösterdi. Erdoğan ayrıca ekonomiyle ilgili de önemli bir müjdeyi duyurdu.

GİRİŞ 27.10.2021 12:54 GÜNCELLEME 27.10.2021 15:09
Bu Habere 143 Yorum Yapılmış

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda son dakika açıklamalarda bulundu. Bütçe konusunda önemli değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, yeşil iklim fonundan, 3 milyar 157 milyon dolar kaynak sağlanmasıyla ilgili mutabakat zaptının imzalandığının müjdesini verdi. Tezkereye 'hayır' oyu kullanan CHP'ye de HDP üzerinden tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

- Bugün plan bütçe komisyonunda başlayacak ve 6 Aralık'tan itibaren Genel Kurul'da devam edecek bütçe rakamları enine boyuna değerlendirilecektir.

- Toplam 224 kamu idaresini kapsayan ödeneklerin dağılımı, ülkemizin kalkınma hedeflerini ve milletimizin gerçeklerini gözeten adil bir anlayış ile yapılmıştır.

- En büyük ödeneği yine her yıl olduğu gibi eğitim almıştır. Sağlık alanında da iddi kaynak ayırdık.

-Sanayicimizden esnaf ve zanaatkarımıza kadar her kesim bütçenin kayda değer kalemleri arasında yer alıyor. Savunma sanayimizi güçlendirecek bütçeyi de ihmal etmedik. Milli teknoloji hamlesi bizi savunma sanayii başta olmak üzere orta teknoloji gerektiren alanlarda bizi önemli bir yere taşıdı.

- İhracatımız rekor üstüne rekor kırıyor. İstihdamda salgın öncesinden de iyi bir duruma geldik. İnşa ettiğimiz eğitim kurumlarının, hastanelerin, yolların, barajların, sulama kanallarının önemi bu süreçte çok daha iyi anlaşılmıştır. Türkiye'nin ihracat üretim üssü haline gelmesinin altında bunlar yatıyor.

CHP'nin saldırısı sonrası Erdoğan'dan son dakika açıklaması: Cibilliyetlerini gösterdilerCHP'nin saldırısı sonrası Erdoğan'dan son dakika açıklaması: Cibilliyetlerini gösterdiler

"KURAKLIK TEHDİDİ İLE KARŞI KARŞIYAYIZ"

- Nasıl salgının üzerinden güçlü sağlık altyapımız ile geliyorsak, iklim değişikliğinin üzerinden de yeşil kalkınma devrimi ile geleceğiz. Ülkemizi her karış toprağı ile geliştirecek projeleri hayata geçirmeye, inşa etmeye devam edeceğiz.

- Kuraklık tehdidi ile karşı karşıyayız. Ekim ayı sonuna gelmemize rağmen hala tarım için ihtiyaç olan yeterli yağmur yapmadı. Geçtiğimiz yıl kuraklık rekoltenin düşmesine yol açtı. Dünyadaki ekonomik çalkantılar ülkeleri gıda konusunda endişeye sevk etmektedir. Küresel düzeyde fiyatların yükselişini yaratmaktadır. Türkiye olarak tedbirlerimizi alıyoruz.

MÜJDEYİ DUYURDU: İMZALAR ATILDI
Ülkemize, yeşil iklim fonundan, 3 milyar 157 milyon dolar kaynak sağlanmasıyla ilgili mutabakat zaptının imzalandığının müjdesini paylaşmak istiyorum.

Çiftçimizi en güçlü şekilde destekliyoruz. Kırsal kalkınma yatırımlarını destekleme programları kapsamında 3.6 milyar lira hibe verdik.

İktidarımızın ilk gününden itibaren rejim tartışmaları yürütüldü. Hala aynı tartışmanın ekmeğini yemeye çalışanları görüyoruz.

'GÜBREYE YÜZDE YÜZ DESTEK'

- Çiftçimizi en güçlü şekilde destekliyoruz. Tarımsal desteklerimiz 396 milyar lirayı buldu. Bu yıl gübre desteğinde yüzde 100 artış yaparken, mazot maliyetinin yüzde 50'sini karşılamayı sürdürdük.

- Üreticilerimizden ricam tek karış boş arazi bırakmadan tarla ve seralarını ekmeleri, ahırlarını dolu tutmalarıdır. Bizim için tarım sektörü savunma sanayii kadar önemlidir.

Erdoğan'dan Biden, F-35 ve F-16 açıklaması: İçeriği değişti! Bir çağrı da İran'aErdoğan'dan Biden, F-35 ve F-16 açıklaması: İçeriği değişti! Bir çağrı da İran'a

Son dakika haberi: Erdoğan anlattı! Aliyev 'O CHP'liyi ülkeye sokmam, ihanet etti' dedi...Son dakika haberi: Erdoğan anlattı! Aliyev "O CHP'liyi ülkeye sokmam, ihanet etti" dedi...

"KENDİLERİNE 'MUSTAFA KEMAL'İN İTLERİ' DİYENLERİN DÜMEN SUYUNA GİRMELERİ BİZİM BİLE AĞRIMIZA GİTTİ"

- Dün Meclis'te bir tezkere oylandı. Esasen bu tezkere ülkemize yönelik terör tehditlerine karşı uzun yıllardır devam eden rutin bir uygulamadır. Son 71 yılda 76 ayrı tezkere görüşülüp kabul edilmiştir.

- Tehdit PKK/YPG yanında DEAŞ gibi terör tehditlerinden de kaynaklanmaktadır. HDP yöneticileri, CHP'ye çağrı yaptı. Siyasi ittifakın devamı CHP'nin tezkereye destek olmaması şartına bağlanıyordu, CHP açıkça tehdit ediliyordu.

- Onurlu bir liderin çıkıp 'Siz kim oluyorsunuz da bizi tehdit ediyorsunuz' deyip HDP'lilere ağızlarının payını vermesi beklenir. Ama karşımızda böyle bir CHP mevcut değildir. CHP oylamaya saatler kala tezkereye hayır diyeceklerini ilan etti. Biz kimin kılıcını çaldığınızı biliyoruz da siz kendinizi bu kadar belli etmeyin.

- Burada asıl önemli olan, ülkemizin en büyük 2. partisi durumundaki CHP'nin terör örgütünün oyuncağı HDP'ye teslim olması, biat etmesi, boyun eğmesidir. Yazık. Ne kadar hazin bir tablo. Biz bu güne kadar nasıl CHP'ye ve iplerini ellerine verdiği efendilerine rağmen ülkemizin güvenliğini sağlayacak adımları atmışsak bundan sonra da atmayı sürdüreceğiz.

- Kendilerine Mustafa Kemal'in askerleriyiz diyenlerin, 'Mustafa Kemal'in itleri' diyenlerin dümen suyuna girdiklerini görmek bizim bile ağrımıza gidiyor. Allah CHP'ye gönül veren vatandaşlarımızın sabrını artırsın.

"CHP-HDP ORTAKLIĞI BU TEZKERE İLE RESMİYET KAZANMIŞTIR"

- CHP Genel Başkanı'nın askerliği çocuk oyuncağı sanan cehaletini de milletin takdirine bırakıyorum. Türk Silahlı Kuvvetlerinin başkomutanı olduğumuz doğrudur. Asıl sorulması gereken, Kılıçdaroğlu'nun nasıl olup da HDP'nin emir eri konumuna geldiğidir.

- CHP - HDP ortaklığı bu tezkere oylaması ile resmiyet kazanmıştır. İYİ Parti'nin bu tezkereyi desteklemesini memnuniyetle karşıladık.

KILIÇDAROĞLU'NA '10 BÜYÜKELÇİ' TEPKİSİ

- Büyükelçilere karşı sergilediğimiz onurlu duruş da Kılıçdaroğlu'nu rahatsız etmiş. Büyükelçilerin ağır gördüğümüz açıklamasının ardından kimin nerede durduğunu hep birlikte takip ettik. Ülkemize, yargımıza bühtan edilen ilk açıklamayı sevinçle karşılayıp özür açıklaması karşısında hayal kırıklığına kapılanların bu topraklarla gönül bağı, kök bağı yoktur.

- Kılıçdaroğlu'nun bürokratlara yönelik sözlü saldırılarını son dönemde epey arttırdığını görüyoruz. 2023 yılı inanıyorum ki Bay Kemal'in yeni bir ders aldığı yıl olacak.

YORUMLAR 143
 • milliyetçilik ok'u 1 yıl önce Şikayet Et
  CHP yi 100 yıllık çizgisinden de çıkardı kılıçdaroğlu. ekonominin bu kadar sallantılı olduğu dönemde muhalefetin aslan olması gerekirken kılıçtaroğlu ile kedi bile olamadı CHP. Parti Kemal Kılıçtaroğlu ve onun çizgisindekileri ivedilikle disiplin kuruluna sevk edip partiden kovmalılar. hem ülke hem kendi selametleri için gereken budur.
  Cevapla
 • kurtoğlu 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu dolar da maşaallar direkt tarımı etkiliyor. Acaba yirmi tl olsa bu dolar ne olacak?
  Cevapla
 • A. Gönültaş 1 yıl önce Şikayet Et
  herşeyin fiyatı 2- 2,5 katına çıkar
  Cevapla
 • Bekir 1 yıl önce Şikayet Et
  CHP =HDP =PKK maalesef
  Cevapla
 • Koyden 1 yıl önce Şikayet Et
  Şu kazanmiyoruz demeleri yokmu ,tarladan 2 .5TL'den marul veriyorum ,1 ayda çıkıyor mübarek ,bu arada hani tarlada 1 lira pazarda 8 lira yalanını bırakın ,yok öyle bişey üretici ve son tüketici arasında en fazla %40 dur fazlası asla mümkün değil bide hazır gübre kullanmayın kardeşim ben hayvan koyun gübresi atıyorum
  Cevapla
 • Reçber 1 yıl önce Şikayet Et
  500 m kare yerle uğraşmıyor herkes adam 500 dönüme hayvan gübresini nerden bulsun ayrıca biz neden 10 liraya alıyoruz marulu
  Cevapla
 • Tatar ramazan 1 yıl önce Şikayet Et
  Bir tarım ve hayvancılıkla uğraşan biri olarak söylüyorum hayvanlarımı çok seviyorum tarımla uğraşmak istemiyorum amma velakin şöye bir bakıyorsun arkana bu girdi maliyeti ile sadeca hamallığını yapıyoruz hissi uyandırıyor insanda. Her dolar artışı bizim tepetaklak olmamıza yani gelen mala yoda Zam gelişmesine yol açıyor.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye korkusu sardı... Suriye'ye kara harekâtı öncesi yabancı terörist trafiği!
Erdoğan'dan barınakta öldürülen köpek hakkında açıklama