Uyanış Büyük Selçuklu 27.bölüm 2.fragmanı: 'Yüreklere ve akıllara hükmedene dek savaşacağız!'

Uyanış Büyük Selçuklu 27.bölüm fragmanında saraydakiler, Melikşah'ın Başulu hakkında söylediklerine pür dikkat kesildi. Zübeyde, büyük sırdan haberdar olup olmadığını öğrenmek için Melikşah'a çarpıcı bir soru yöneltti. Uyanış Büyük Selçuklu yeni bölümde Melikşah'ın vereceği yanıta göre olaylar şekillenecek. İşte, TRT1'in olmazsa olma projesi niteliği kazanan Uyanış Büyük Selçuklu 26.son bölümde yaşanan gelişmeler!

GİRİŞ 05.04.2021 13:04 GÜNCELLEME 05.04.2021 13:04
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Reyting sıralamasında her grupta birinciliğe oturan Uyanış Büyük Selçuklu 27.bölüm fragmanı heyecan dolu dakikalara sahne oldu. Son bölümde, Tekiş'in yaptıklarını karşılıksız bırakmayacak olan Melikşah'ın taht savaşı için hazırlığa girişmesi gerilimi zirveye taşıdı. Uyanış Büyük Selçuklu'da tahtın yegane sahibi olmak için elinden geleni ardına koymayan Tekiş'in yakayı ele vermesi olaylara farklı boyut kazandırdı. Final sahnesinde ise, Melikşah ve Tekiş arasında yaşanan taht savaşı izleyenleri etkisi altına alarak hafızalarına kazındı. Batınilere istediklerini vermeyen Melikşah, Sencer'in annesini kurtardığı müjdesini saray ahaliyle paylaşıyor. Peki, Uyanış Büyük Selçuklu yeni bölüm fragmanında hangi gelişmeler tutkunlarını bekliyor?

Mucize Doktor'da neşelendiren transfer! Ünlü ismin gelişi izleyenlerin keyfini yerine getirdi

 

Masumlar Apartmanı 28.bölüm fragmanı Yokuş aşağı sürükleniyor! Durdurulamazsa sonu hazin olacak

Uyanış Büyük Selçuklu 27.Bölüm Fragmanında Büyük Gelişme!

Yönetmenliğini Emre Konuk'un üstlendiği, olay örgüsünü Serdar Özonalan kaleme aldığı Akli Film imzalı tarih ve kurgu türündeki TRT1'in reyting rekormeni dizisi Uyanış Büyük Selçuklu 27.bölüm fragmanı ekrana geldi...

Uyanış Büyük Selçuklu 27.Bölüm Ne Zaman Başlayacak?

Zengin oyuncu kadrosunda; Gürkan Uygun​, Buğra Gülsoy, Ekin Koç, İker Kızmaz, Hatice Şendil, Cemal Toktaş, Sevda Erginci, Murat Garipağaoğlu, Mehmet Özgür, Ali Gözüşirin, Çiğdem Selışık Onat, Erdem Akakçe, Nik Xhelilaj gibi birbirinden başarılı ve yetenekli isimlerin bulunduğu Uyanış Büyük Selçuklu 27.bölümüyle 5 Nisan Pazartesi tarihinde saat 20:00'da TRT1 kanalında tutkunlarına unutulmayacak dakikalar yaşatmaya hazırlanıyor.

Bir Zamanlar Çukurova 90.bölüm fragmanı: Tuttuğunu koparıyor! Yapacakları canını fena acıtacak

Uyanış Büyük Selçuklu 26.Son Bölümde Neler Yaşandı?

Sencer’in tertibi neticesinde Tekiş’in ihanetinden emin olan Melikşah, Tekiş’e nasıl bir ceza verecektir? Tahtı ele geçirmek için mücadeleye girmiş olan Tekiş, Melikşah’ın elinden kurtulmayı başarabilecek midir?

Öte yandan Sabbah, Kınık Obası’na gidip Tapar ile gizlice buluşan kadının Başulu olduğunu öğrenmişti. Dolayısıyla Selçuklu Devleti’ni büyük bir karmaşaya sürükleyebilecek olan sırra da vakıf olmayı başarmıştı. Sabbah bu sırrı nasıl kullanacaktır?

Kınık Obası’nda Efruz’u tanıyacak olan Livya, Efruz ile Sabbah’ı ele verecek midir? Efruz, Sabbah ile birlikte Kınık Obası’ndan kaçmayı başarabilecek midir? Tüm bunların yanı sıra; Terken, karnındaki bebeğin erkek olduğunu öğrenmiş, vakit kaybetmeden bu güzel haberle Melikşah’ı müjdelemişti. Terken doğuracak olduğu erkek bebeği kullanarak saraydaki dengeleri değiştirebilecek midir?

Diğer taraftan Selçuklu’nun takvim çalışmalarından haberdar olan Fatımi Veziri Bedrülcemali, Selçuklu’nun İslam Âlemi’nde giderek parlayan yıldızını karartmak adına Hasan Sabbah’tan bu takvimi istemişti. Bunun üzerine Sabbah’ın rasathanedeki gizli refiki Fida harekete geçmiş, Ömer Hayyam’ın kendine olan güvenini hiçe sayarak; Ömer Hayyam’ı ağır yaralamış ve takvimi kaçırmayı başarmıştı.

Çalınan takvim meselesinin açığa kavuşturulması için bizzat çalışacak olan Nizamülmülk, Fida’nın ihanetini nasıl deşifre edecektir? Nizamülmülk, bu takvim üzerinden Becrülcemali ve Sabbah’a ulaşmayı başarabilecek midir?

YORUMLAR 2
  • Uyanış sevdalısı 2 yıl önce Şikayet Et
    Dizi kötü diyenler 22 mart yayında yoktuk meydanı boş buldular söyleyin onlara zirvenin sahibi geri döndü reytinglerimiz size yeter .Dizi tek kelimeyle efsanne kurgu olsun senaryo olsun oyuncular olsun efsane bu bölümde efsaneydi 5 nisanı iple çekiyorum. Diziyi beğenmeyenler Fox TV de sen çal kapımı dizisi var onu izleyin o sizin tarihinizi anlatıyor tam size göre
    Cevapla
  • gurbetci 2 yıl önce Şikayet Et
    dun oyle bugunde ayni kardes kavgasi oluyor maalesef eskiden basa geçme kavgasi simdi ise baba dan kalan mal varligi kavgasi .
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan'dan Türkçe seslenen Yunan gazeteciye cevap
Milyarderlerin kavgası dünyayı yakacak: En güçlü silahı kendileri için ürettiler