İstanbul Adliyesi'nde mehteranlı eylem

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde Katılımcı Büro Çalışanları Sendikası üyesi bir grup eylem yaptı.

İstanbul Adliyesi'nde mehteranlı eylem
İstanbul Adliyesi'nde mehteranlı eylem
GİRİŞ 18.09.2014 14:53 GÜNCELLEME 18.09.2014 14:53

Katılımcı Büro Çalışanları Sendikası üyesi bir grup adliye çalışanı tarafından personel sorunlarının giderilmesi talebiyle düzenlenen eylemde, mehteran takımı da gösteri sundu.

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde toplanan Katılımcı Büro Çalışanları Sendikası üyesi adliye çalışanları, Türk bayrağı ile "Mobbinge geçit yok" ve "Fazla mesai lütuf değil, haktır" dövizleri açtı.

Bu sırada alandaki eylemcilerin bulunduğu yere gelen bir mehteran takımı, çeşitli marşlar çaldı. Alandan geçen vatandaşlar yağmur yağmasına rağmen mehteran takımına ilgi göstererek, fotoğrafını çekti.

Sendika üyeleri tarafından yapılan açıklamada, yargının sorunlarının bir bütün olarak değerlendirilmesi ve çözümde çalışanların sürecin parçası olması gerektiği belirtildi.

Yargı personelinin yoğun iş yükünün yanı sıra maddi, manevi ve özlük hakları noktasında sıkıntılarının giderilmesi talep edilen açıklamada, personelin fazla mesai, yetersiz maaş ve nöbet ücretlerinin olmayışı gibi sorunlarına dikkati çekildi.

Açıklamada, "Bu sorunların çözümü için ne gerekiyorsa sendika olarak yapmaya hazırız. Aynı duyarlı tavrı, Adalet Bakanı'ndan da bekliyoruz" denildi.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Kan donduran görüntü! Akrabası muhtara kurşun yağdırdı
Sert sözler: Hatırlayın darbe seviciler, Tekdal’ın da milletvekilliği düşürülmüştü!