Çeçenistan: Bombacı vatandaşımız değil

Sultanahmet'teki bombalı saldırıyı gerçekleştiren kadın intihar eylemcisi Diana Ramazova'nın Çeçenistan uyruklu olmadığı açıklandı.

Çeçenistan: Bombacı vatandaşımız değil
Çeçenistan: Bombacı vatandaşımız değil
GİRİŞ 09.01.2015 15:34 GÜNCELLEME 09.01.2015 15:35
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

İstanbul Sultanahmet'te polise yönelik bombalı saldırıyı gerçekleştiren kadın intihar eylemcisi Diana Ramazova'nın Çeçenistan uyruklu olmadığı açıklandı. Rus Kavkazski Uzel haber ajansına konuşan Çeçenistan İçişleri Bakanlığı kaynakları, bölgede Diana Ramazova adlı kimseye yurtdışı pasaportu vermediklerini söyledi.

"ÇEÇENLERDE BÖYLE BİR SOYAD YOK"

İsminin açıklanmasını istemeyen Çeçen yetkili, "Haberlerde kadının turist olarak geçen yaz Türkiye'ye gittiği belirtiliyor. İsmi, İstanbul'da terör saldırısıyla anılan Rusya vatandaşı Ramazova Çeçenistan Cumhuriyeti'nde yurtdışı pasaport alanlar listesinde bulunmuyor. Ramazova'nın Çeçenistan'la hiç bir ilişkisi yok. Çünkü Çeçenlerde böyle bir soyad yok. Ramazova Çeçen değil ve burada da yaşamadı. Basın biraz acele etti." dedi.

"TÜRK-RUS İLİŞKİLERİNE ZARAR VERMEK AMACIYLA ORGANİZE EDİLMİŞ OLABİLİR"

Rusya'nın İstanbul Başkonsolosluğu ise ellerinde yeterli bilgi olmadığı için açıklama yapamayacaklarını belirtti. Rusya'nın Kuzey Kafkasya uzmanı Ramazan Alpaut, terör saldırısının Türk-Rus ilişkilerine zarar vermek amacıyla üçüncü ülkelerin istihbarat güçleri tarafından organize edilmiş olabileceğini iddia etti

"RAMAZOVA'NIN BAĞLANTILARI ARAŞTIRILIYOR"

Rusya vatandaşı olduğu iddia edilen Ramazova'nın Dağıstan kökenli olduğu üzerinde duruluyor. Türkiye'ye 7 ay önce giriş yapan Ramazova'nın terör örgütü IŞİD ya da El Kaide ile bağlantılı olabileceği belirtiliyor.

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Saad 6 yıl önce Şikayet Et
    abe ben cihadi gurupları uzun zaman dır int ten takip ediyorum..Türk haklı çeçenleri sever... çeçenelerin bir çoğu burayı yurt edinmiş...bu onların işi değil !!! çok matıkısız çeçenler böyle bir şey yapmaz...El kadie yapsa kafir kadirvoa yapar emin olunuzuz..selfilerden tutun sofilere kadar çeçenleri millet seviyor
    Cevapla
  • VATANDAŞ 6 yıl önce Şikayet Et
    Dünya lideri Cumhurbaşkanımızın tam da Putin le görüşmesinden sonra çok sebep aramaya gerek yok gibi geldi.Orta doğudaki taşeronları aracıyla kandırılmış ve sonunda gebermiş bir terörist var ortada.Rabbimden şehidimize rahmet,kederli ailesine baş sağlığı ve metanet dilerim.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Serdar Avcı, Danny Williams'a ringi dar etti!
Son dakika haberi: Meteoroloji'den ülke geneline uyarı! Kar kuvvetli geliyor...