Kızlarını Adnan Oktar’ın programında görünce...

Avusturya'nın başkenti Viyana'da yaşayan Elvan Koçak (44) adlı vatandaş uzun zamandır haber alamadığı 2 kızını televizyonda Adnan Oktar’ın programında gördü.

GİRİŞ 17.01.2018 17:27 GÜNCELLEME 18.01.2018 08:15
Bu Habere 121 Yorum Yapılmış

Uzun zamandır haber alamadığı kızlarını Oktar’ın programında gören baba Türkiye’ye gelerek suç duyurusunda bulundu.

"Adnan Oktar reşit olmayan kızımı alıkoyuyor"

7 Yıl önce ayrıldığı eşi Gülperi T.'nin çocukları Ş.K.(19) B.K.(17) ve oğlu M.K(17) ile birlikte Türkiye'ye gittiğini ve çocuklarından uzun süre haber alamadığını bu hafta sonu bir akrabalarının " Senin kızların Adnan Oktar'ın yanında tv show yapıyorlar" uyarısıyla yıkıldığını anlatan baba Elvan Koçak " Çocuklarımdan B. ve ikizi olan M. daha 17 yaşındalar. Reşit olmayan kızımı televizyona çıkartarak show yapan Adnan Oktar ve diğer sorumlulardan davacı olacağım." dedi. Avusturya Jugendamt ( Gençlik Dairesi) ve savcılığına da durumu bir şikayet dilekçesi ile bildirdiğini ifade eden Koçak " Kızlarım Viyana'da iyi bir eğitim görüyorlardı. B. okul birincisi bir çocuk. Eğitimlerini yarıda bırakıp Adnan Oktar tarafından yeri belli olmayan bir otelde alıkonulduklarını duyuyorum. Çocuklarımdan sadece Ş. mesajlarıma cevap veriyor. O mesajları da kızımın yazdığına inanmıyorum. Çünkü Ş.’nın Türkçesi ve yazım tarzına uymuyor." diye konuştu.

Apar topar Türkiye'ye gitti

Ağırlıklı olarak Adnan Oktar'ın show ve yorumlarının yayınlandığı A9 adlı tv kanalında kızlarının Oktar ve taraftarlarınca "kedicik" tabir edilen diğer kızlarla birlikte iki, kızını gören baba koçak apar topar Türkiye'ye giderek kızları için mücadeleye başladı. Kartal Adliyesi'ne giderek kızlarının annesi Gülperi K. ve Adnan Oktar hakkında suç duyurusunda bulunan Koçak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yardım istedi. Koçak "Kızlarımın aklını çelmişler. B.'nin ikizi olan oğlum M.'yi de aynı şeyleri yapacaklar. Lütfen daha reşit bile olmayan çocuklarımı bu ne olduğu belirsiz gruptan kurtarın" diyerek yetkililerden yardım istedi.

2 kız kardeş Avusturya basınında manşetlerde

Ş. ve B. kardeşlerin Viyana'dan sessiz sedasız ayrılıp, annelerinin teşvikiyle televizyon showlarına katıldıklarını yazan Avusturya basını olayı manşetlerine taşıdı. Österrecih gazetesi, Viyana Manşet Haber sayfası kaynağı ile "Viyanalı baba kızlarını skandal tv Show’unda buldu" başlığıyla haberi okurlarına duyurdu.

KAYNAK: DHA
YAZDIR
YORUMLAR 121
 • Merhaba 3 yıl önce Şikayet Et
  Nereden buluyor bu adam güzel güzel kızlar ve parayı ?
  Cevapla
 • Hakan nrw 3 yıl önce Şikayet Et
  bu denli islama ve degerlerimize saldiran adi yaratiklara neden devletimiz hala müsaade ediyor tepelerine cökmüyor??
  Cevapla
 • Fatma Oya 3 yıl önce Şikayet Et
  Hem Türkiye'de asker kaçacağı hem Avusturyada sağırım diyip askerlik yapmamış. Hukukun üstünde biz varız diyor bu adam!! Ne demek bu ne demek!!!!!
  Cevapla
 • Özlem 3 yıl önce Şikayet Et
  Çocuklarını, eşini yıllarca darp eden, eşini defalarca aldatan, işi olduğu halde nafakayı 7 aydan fazladır vermeyen, ama çocuklarından para istemekten çekinmeyen, asker kaçağı, çocuklarını ve eşini öldürmekle tehdit eden bir adam. Mahkeme bu adama uzaklaştırma kararı verdi. Şimdi medya oyunu yaparak, ağlama numaralarıyla daha büyük çaplı zarar verme peşinde.Üstelik de son açıklamasında"hukukun üstünde biz varız" diyor. Bu ne demek oluyor? Medya kuruluşları, tek taraflı, yanlı, sahte ve tamamı karalama üzerine kurulu haber yapacaklarına, mağdur ailenin ve kızların açıklamalarını paylaşsın.
  Cevapla
 • yiğit 3 yıl önce Şikayet Et
  Kızların annesi ve velayetleri üzerinde olan Gülperi koçak'ın yenivatan gazetesinde çıkan açıklaması ve Büşra Koçak'ın ''Basında çıkan asılsız haberler hakkında'' başlığı ile facebook daki kamuoyu açıklaması gösteriyor ki bir zorla alıkoyma yada kız kaçırma veya kızlara baskı uygulanması sözkonusu değil, Allah a güveniyoruz ve Türk adaletini bekliyoruz.
  Cevapla
 • TR-IZMIR 3 yıl önce Şikayet Et
  Adnan Oktar, Fethullah Gülen'i "kahtani (Mehdi yardımcısı)" ilan ediyor. Fethullah Gülen "Peygamberimizin soyundandır" diyor.. ve ekliyor Feytullah Gülen hoca efendi beni çok sever, bende onu çok severim diyor.. kim diyor ? Adnan Oktar diyor __ Üstelik bu yayın 17/25 Aralık'tan sonra çekildi. _Haloo .. OHAL OHAL nirdesin ??? Adalet nirdesin ???
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Meteoroloji'den sarı kodlu uyarı: İstanbul'da kuvvetli lodos bekleniyor!
Halk TV'de Fatih Sultan Mehmet hakkında skandal ifadeler