9 Aylık Tek Tip Askerlik'ten kimler, nasıl faydalanacak? Koşullar...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları doğrultusunda, yeni sistemde 9 Aylık Tek Tip Askerlik gelecek. Buna göre, profesyonel ordu sistemine geçilinceye dek herkes için öngörülen 9 Aylık Tek Tip Askerlik Sisteminde, 3 aylık Temel Eğitimin ardından 6 ay süresince asgari ücret miktarını ödeyenler terhis edilecek.

9 Aylık Tek Tip Askerlik'ten kimler, nasıl faydalanacak? Koşullar...
9 Aylık Tek Tip Askerlik'ten kimler, nasıl faydalanacak? Koşullar...
GİRİŞ 01.07.2018 11:31 GÜNCELLEME 05.09.2018 14:53
Bu Habere 741 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarında yer verdiği yeni sistemde askerlik konusuna ilişkin ayrıntılar netliğe kavuşmaya başladı. Yeni dönemde 9 Aylık Tep Tip Askerlik uygulamasının hayata geçirilmesi için adım atılarak, profesyonel ordu sistemine geçiş yapılıncaya dek bu sistemin herkes için öngörüldüğünün bilgisine ulaşıldı. 9 Aylık Tek Tip Askerlik şeklinde adlandırılan yeni sistemde; 3 ay boyunca verilecek Temel Eğitimin akabinde 6 ay süresince asgari ücret miktarını ödeyenler terhis edilecek. Öte yandan belirtilen miktarda parayı ödemeyi tercih etmeyip askerde kalmaya devam eden vatandaşlar için ise 6 boyunca asgari ücret miktarının ödeneceği bilgisine ulaşıldı. İşte, eğitimli ve eğitimsiz kişiler arasındaki farkın ortadan kaldırılmasının hedeflendiği 9 Aylık Tek Tip Askerlik detayları...

Bedelli Askerlik başvuru şartları belli oldu! MSB başvuru detayları...

2018 Bedelli askerlik 15 bin TL ücreti ne zaman hangi bankaya ödenecek?

 

9 AYLIK TEK TİP ASKERLİK DETAYLARI NELERDİR?

‘'Vatan hizmetinin herkes için eşit şartlarda olması, eğitimli insan gücünden daha uzun ve etkin biçimde yararlanılması'' prensibiyle hareket edilerek profesyonel ordu sistemine geçiş yapılıncaya değin herkes için 9 Aylık Tek Tip Askerlik uygulamasının hayata geçirilmesi planlıyor.

Bedelli Askerlik yerleri açıklandı! Bedelli eğitim verilecek birlikler!

Şimdiye dek “Uzun dönem erlik, kısa dönem erlik, yedek subay, bedelli, dövizli ve kamuda çalışma” şeklinde milyonlarca vatani görevini yerine getirecek vatandaşlar için uygulamaya alınan askerlik sisteminde 3 ay süresince verilecek Temel Eğitimin sonrasında 6 ay boyunca asgari ücret miktarını ödeyen vatandaşlar terhis edilecek. Aynı zamanda 9 Aylık Tek Tip Askerlik sistemine göre, belirtilen miktarda parayı ödemeyi tercih etmeyip askerde kalmaya devam eden kişiler için de 6 süresince asgari ücret miktarı ödenecek.

Bedelli Askerlik başvuru tarihi nedir? Bedelli Askerlik başvuru ne zaman?

Eğitimli ve eğitimsiz kişiler arasındaki farkın ortadan kaldırılmasının hedeflendiği 9 Aylık Tek Tip Askerlik sisteminde 3 aylık Temel Eğitimin gerçekleştirilmesi, kalan 6 ayın kıtada geçirilmesi ve yedek subaylığın da tamamen kaldırılması düşünülüyor.

ASKERLİK

YORUMLAR 741
 • miran 3 yıl önce Şikayet Et
  askeri ceza evleri kapanmadımı yoksa açıkmı
  Cevapla
 • kemalettin 3 yıl önce Şikayet Et
  kapandı
  Cevapla
 • Yaşar 4 yıl önce Şikayet Et
  Arkadaşlar bu yeni infaz düzenlemesinden bilgisi olsn varmı.Neleri kapsayacak firarlara vuracak mı ?
  Cevapla
 • Metin 3 yıl önce Şikayet Et
  Suc tarihi önce olduğu için denetimli serbestlik ile cikarirlar avukat tut ayrıca bitirmissin ertelemeleri gerekti birde senin zamanında erteleme vardi 2013 ile 2016 yıl arası ikisi arasında olunca lehine olan veriliyor keske avukat yapsaydı savunmanı daha önce başka suçun varmi sadece bu mu
  Cevapla
 • Yaşar 3 yıl önce Şikayet Et
  İstinafa ne zaman başvuru yapmıştın kazım sen.Ve sana neden 1 yıl 8 ay.bana mahkeme 1 yıl verdi ve istinafa gönderdim.
  Cevapla
 • mustafa28 3 yıl önce Şikayet Et
  Kardeş, yeni yasadan çok kişi faydalandı, mutlaka faydalanman lazım, artık askeri sivil suç ayrımı kalktı, itiraz etmelisin.
  Cevapla
 • Kazımm 3 yıl önce Şikayet Et
  istinafdan cevap geldi. 1 yıl 8 ay hapis cezası onaylanmış. Yeni yasadan yararlanamıyoruz sanırım.
  Cevapla
 • Metin 4 yıl önce Şikayet Et
  İstinaf açtın mı kazım
  Cevapla
 • İnzibat Yüzbaşı 4 yıl önce Şikayet Et
  Metin sen daha teslim olmadınmı? Sana gereken yardımı saglıyım mı
  Cevapla
 • Metin 4 yıl önce Şikayet Et
  Teslim oldum 10 ay yaptım kalan 2 ayımı da yaptım bekliyorum Mahkemeye
  Cevapla
 • Metin 4 yıl önce Şikayet Et
  Teslim oldum 10 ay yaptım üstüne kalan 2 ayida yaptım mahkeme bekliyorum ne olacak bilmiyorum
  Cevapla
 • Kazimm 4 yıl önce Şikayet Et
  1yıl 8 ay hayırlı olsun.. İstinafa veriyorum yarın ama sonuç değişmeyecek. Anca biraz daha zaman kazanmak. Suçu mükerrir olanlar bu cezayı alıyormuş bilgilerinize.
  Cevapla
 • Metin 4 yıl önce Şikayet Et
  2013 2017 arası teslim olsaydin paraya çevirirlerdi birde ceza yargilanmasinda senin o zamanda lehe olan kanun veriliyormuş ikisi arasında tercih olunca avukat tut bence o istinaf yapsın yada ver yazsın anlat durumu Allah yardımcın olsun hastaneye gönderdiler ya elinde başka raporun varsa itiraz et çelişkili ise
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
6-8 Ekim olayları davasında tahliye kararlarına itiraz
MEB duyurdu! 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için başvuru tarihleri belli oldu