Saatler geri alınacak mı? Karar açıklandı

Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla bütün yurtta uygulanan ileri saat uygulamasının devam ettirilmesine ilişkin karar, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Saatler geri alınacak mı? Karar açıklandı
Saatler geri alınacak mı? Karar açıklandı
GİRİŞ 02.10.2018 06:14 GÜNCELLEME 02.10.2018 06:17
Bu Habere 87 Yorum Yapılmış

Resmi Gazete'de yer alan Cumhurbaşkanı kararında, gün ışığından daha  fazla yararlanmak için bütün yurtta uygulanan mevcut ileri saat uygulamasının  (tüm yıl yaz saati, GMT 3) her sene, yıl boyu sürdürülmesinin kararlaştırıldığı  belirtildi.

Kararla, yaz saati uygulanması hakkındaki 23 Ekim 2017 tarihli ve  2017/10921 sayılı Bakanlar Kurulu kararının da yürürlükten kaldırıldığı  kaydedildi.

 

 

Söz konusu kararın yürürlüğe konulmasına, 697 sayılı "Günün Yirmi Dört  Saate Taksimine Dair Kanun"un 2'nci maddesi gereğince karar verildi.

YORUMLAR 87
 • Ali 5 yıl önce Şikayet Et
  sadece kamuda değil hayatımızın her alanında üstelik ahiret hayatımız açısından dahi ki daha önemli olan bu, tasarruf sağlıyor.Böylece biraz daha insanlığa yaklaşıyoruz.Karara imza atan idarecilerden Allah razı olsun.Hatta ilanihaye bu saat uygulaması kabul edilsin yasayla
  Cevapla
 • martli 5 yıl önce Şikayet Et
  seneye Avrupa da yaz saati uygulamasini kaldiracak ..
  Cevapla
 • Hür General 5 yıl önce Şikayet Et
  Saatleri geri almaya hiç gerek yok. Gayet süper olmuş. Hem doğudaki illerin ne suçu var. Kışın 4'de akşam oluyordu. Şimdi 5'de oluyor. Eğer sıkıntı olan yerler varsa, bu illerde kış çalışma saati uygulaması gelebilir. Örneğin, Yazın 8-17, kışın 9-18 olması gibi. Yada bazı kurumlarda bu uygulama yapılabilir.
  Cevapla
 • bayırbucak 5 yıl önce Şikayet Et
  şimdi saatler geri alınır gibi yapılıp bir anda ilerimi alınacak anladığım kadarı ile duvar saatleri geri kol saatleri ileri alınacak iyide ben akıllı telefon saatini kullanıyom o ne olacak
  Cevapla
 • greenwich 5 yıl önce Şikayet Et
  duvar saatlerini kol saatlerini ileri aldığının sürenin 2 fazlasının 3/4 ü kadar geri alırsan sanırım sorunun çözülmüş olacak, sanırım, galiba. akıllı telefonu dert etme o işini bilir : )
  Cevapla
 • vatandaş 5 yıl önce Şikayet Et
  çok doğru karar.kimyamız bozuluyordu
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Fenerbahçe'nin Konferans Ligi'ndeki rakibi belli oldu
Marmara'da yeni keşfedilen fay hattı nereden geçiyor? Prof. Dr. Şükrü Ersoy açıkladı