Bağcılar Belediyesi zabıta memuru alımı yapıyor! Başvuru şartları neler?

İstanbul’da bulunan Bağcılar Belediyesi bünyesine KPSS şartı ile toplamda 40 kişilik zabıta memuru alımı yapılıyor. Peki kimler başvuru yapabilir? Detaylar nelerdir?

Bağcılar Belediyesi zabıta memuru alımı yapıyor! Başvuru şartları neler?
Bağcılar Belediyesi zabıta memuru alımı yapıyor! Başvuru şartları neler?
GİRİŞ 21.11.2018 09:13 GÜNCELLEME 21.11.2018 09:13

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan ilana göre, İstanbul Bağcılar Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere, Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda yer alan unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydı ile belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla zabıta memuru alınacaktır. Başvuru yapacak adaylardan aranacak olan genel ve özel şartlar haberimizdedir. İşte başvuru şartları…

 

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELER?

- Türk vatandaşı olmak.

 

- Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

- Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

- Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.

- İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

- Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI NELER?

- İlan edilen unvanlar için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak KPSSP94 , KPSSP93 ve KPSSP3 puanı için 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavına girmiş ve belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.

- Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

- 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre, zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Söz konusu ilana başvuru yapacak adaylar başvuru işlemlerini 03 - 07 Aralık 2018 tarihleri arasında gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Adaylar başvuru formunu www.bagcilar.bel.tr adresinden temin edebilirler. Başvurular şahsen yapılacak olup, posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

İlanın Detayları İçin Tıklayınız...

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
PKK’lılar eğitmiş
Son dakika: İstanbul'da dolu! Yarına dikkat! 10 derece birden...