İŞKUR'dan Ülke geneli büro memuru alımı! Başvuru ekranı ve şartları...

Türkiye İş Kurumu tarafından Ülke genelinde farklı kurumlarda istihdam edilmek üzere çok sayıda Büro Memuru alımı yapıyor. Başvuru yapacak adayların en az lise (ortaöğretim) mezunu olmaları gerekiyor. Peki büro memuru olmak için aranan şartlar nelerdir? İŞKUR başvurusu yapılır?

İŞKUR'dan Ülke geneli büro memuru alımı! Başvuru ekranı ve şartları...
İŞKUR'dan Ülke geneli büro memuru alımı! Başvuru ekranı ve şartları...
GİRİŞ 26.02.2019 17:34 GÜNCELLEME 26.02.2019 17:34

2 ayda 150 binden fazla vatandaşı iş sahibi yapan İŞKUR’dan yüzlerce kişiye iş müjdesi verildi. Türkiye İş Kurumu’nun resmi sitesi üzerinde yer alan en güncel ilanlara göre, farklı kurumlarda istihdam etmek üzere en az lise (ortaöğretim) mezunu olmak şartı ile çok sayıda büro memuru alımı yapılıyor. Başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak olup, ilanın başvuru şartları haberimizde...

 

İŞKUR Büro Memuru Alımı

BÜRO PERSONELİ NEDİR?

 

Büro personeli; şirketlerin büro ya da ofislerinde, günlük işleyişten sorumlu olan ve işlerin koordineli bir şekilde yürütülmesini sağlayan personeldir. Şirketin statüsüne göre başvuru alma, bilgisayar girişleri sağlama, günlük yazışmaları ayarlama, arşivleme, raporlama gibi işleri yürütme ve ilgili kurum/kuruluşlarla bağlantı kurma gibi işlerden büro personeli sorumludur.

BÜRO PERSONELİ GÖREVLERİ

Büro personelleri birçok farklı kurum ve kuruluşlarda görev alabilir. Çalışacakları kuruma göre görevleri belirlenir. Eğer bir şirkette büro personeli olacaksanız, firmaya ait günlük işleri düzenleme, evraklarla ilgilenme, bilgisayar başında çalışma gibi görevler üstlenebilirsiniz. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmaya başladığınızda ise kayıt alma, başvuru kabul etme, müşteri ya da bireylerin işlemlerini yerine getirme gibi görevlerde bulunabilmeniz mümkün.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

İŞKUR tarafından yayımlanan büro memuru ilanına başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir.

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

- Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmış olmak.

- Kurumların belirlediği özel şartlara sahip olmak,

- En az lise mezunu olmak, ( önlisans lisans mezunları için ilanlar da yer almaktadır)

- İlanların özel başvuru şartlarında yer alan yaş aralığında olmak,

- Office programlarına hakim olmak,

- Güler yüzlü olmak.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

İŞKUR tarafından yayımlanan büro memuru ilanlarına başvuru yapmak için aşağıda yer alan linke tıklayınız. Ardından açılan sayfadaki size uygun olan ilanlara başvuru yapabilirsiniz.

Başvuru İçin Tıklayınız...

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Ülkede berberler anlaşıp 40 ton saç biriktirdi! Bakın ne için
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum