21 milletvekilinin dokunulmazlık dosyası TBMM'de!

HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli'nin de aralarında bulunduğu 21 milletvekiline ait dokunulmazlık dosyaları TBMM Başkanlığına sunuldu.

21 milletvekilinin dokunulmazlık dosyası TBMM'de!
21 milletvekilinin dokunulmazlık dosyası TBMM'de!
GİRİŞ 15.05.2019 09:47 GÜNCELLEME 15.05.2019 09:51
Bu Habere 18 Yorum Yapılmış

uldan ve Temelli'nin yanı sıra Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması Hakkında Cumhurbaşkanlığı Tezkereleri TBMM Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu'na sevk edilen milletvekilleri şöyle:

 

 

"HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven, HDP Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz, HDP Van Milletvekili Muazzez Orhan, HDP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğullar, HDP Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş, HDP Mardin Milletvekili Ebrü Günay, HDP Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ, HDP Şırnak Milletvekili Nuran İmir, HDP Ağrı Milletvekili Berdan Öztürk, HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel, HDP Hakkari Milletvekili Sait Dede, HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir, HDP Diyarbakır Milletvekili Remziye Tosun, HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, HDP Van Milletvekili Murat Sarısaç, HDP Muş Milletvekili Gülüstan Kılıç Koçyiğit, HDP Mardin Milletvekili Pero Dundar, CHP İstanbul Milletvekili Saliha Sera Kadıgil Sütlü."

Gelen dosyalar arasında Pervin Buldan, Berdan Öztürk ve Remziye Tosun'un 3, Salihe Aydeniz, Ahmet Şık, Musa Farisoğulları, Dersim Dağ, Nuran İmir ile Murat Sarısaç'ın ise 2'şer dosyası bulunuyor. 

 

 

Son gelen 33 fezleke ile Meclise ulaşan dosya sayısı 338 oldu.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
dokunulmazlık
YAZDIR
YORUMLAR 18
 • Boşver gitsin 2 yıl önce Şikayet Et
  YSK hakimlerine hakaret, tehdit ve hedef gösteren CHP milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu neden Yok
  Cevapla
 • Yakub 2 yıl önce Şikayet Et
  Hdp ve Chp Milletvekillerinden pkk ya teröre destek verenlerin hepsine dokunma zamanı geldi.
  Cevapla
 • Deniz 2 yıl önce Şikayet Et
  Mahmut tanal
  Cevapla
 • ali 2 yıl önce Şikayet Et
  bu kişilerin tescilli terör yanlısı olduklarının pek çok kanıtları var. ivedilikle sorgulanıp tutuklanıp müebbwt ile tecziyelerini ve vekilliklerinin düşürülmesini Aziz Türk Milleti olarak istiyoruz. Allah devlete zeval vermesin. Amin
  Cevapla
 • Reis 2 yıl önce Şikayet Et
  Mahmut Tanal neden yok
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İYİ Parti'den Kılıçdaroğlu'nun adaylık sorusuna yanıt: Kazanamayacak bir isme hayır
Piyasalar diken üstünde! 300 milyar dolarlık dev borç: Paralarını alamadılar