Hakan Atilla kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşındadır?

ABD'de 32 aydır tutuklu bulunan Hakan Atilla kimdir? İran yaptırımları davasında suçlu bulunan ve tutuklu bulunduğu cezaevinden tahliye edilen eski Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla kaç yaşındadır? İşte gündemden düşmeyen Hakan Atilla hakkında merak eidilenler...

Hakan Atilla kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşındadır?
Hakan Atilla kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşındadır?
GİRİŞ 24.07.2019 12:34 GÜNCELLEME 24.07.2019 12:34
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Hakan Atilla 1970'te Ankara'da dünyaya geldi. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun olan Hakan Atilla eğitimini tamamlamasının ardından 1995’te Halkbank A.Ş.’de Araştırma Geliştirme ve Planlama Müdürlüğü’nde Uzman Yardımcısı ünvanıyla göreve başladı. Sonrasında bankaclık Kartları ve Nakit Yönetimi Müdürlükleri’nde Uzman sıfatıyla görev aldı.

Son olarak Stratejik Planlama Daire Başkanlığı’nda Yönetmen ve Bölüm Müdürlüğü görevlerini üstlenen Mehmet Hakan Atilla, 2007-2011 yıllarında Finansal Kurumlar ve Yatırımcı İlişkileri Daire Başkanı olarak görev yaptı.

Mehmet Hakan Atilla, 2011’den 2017 Mart ayına kadar Uluslararası Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüttü.

ABD'DE 32 AY TUTUKLU KALDI

Atilla, 27 Mart 2017'de New York JFK Havalimanı'nda gözaltına alınmış ve İran yaptırımlarının ihlali suçlamalarıyla açılan davanın tek sanığı olarak yargılanmıştı. Jüri, Atilla'yı hakkındaki 6 suçlamanın 5'inden suçlu bulmuş, "kara para aklama" iddiasıyla ilgili ise Atilla'nın masum olduğuna karar vermişti.

ABD'deki İran yaptırımları davasında suçlu bulunan ve tutuklu bulunduğu cezaevinden tahliye edilen eski Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla, Türkiye'ye geldi.

YORUMLAR 1
  • Vatandaş 4 yıl önce Şikayet Et
    Sakal yakışmış.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Orban: Polonya, Slovakya ve Romanya’da üç büyük askeri üs inşa edilecek
Deniz Akkaya'nın kızı devlet korumasına alınmıştı! Velayet davası sonuçlandı