Türkiye'ye İsrail'i çıldırtacak destek: Erdoğan süper güç olma yolunda

ABD’nin yaşayan siyonizm karşıtı Ortodoks Yahudileri, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla başlattığı Barış Pınarı Harekatı'na destek verdi. Şaul Ben Kiş, "Bayrak bir kez göndere çekildi mi bir daha asla yere inmez. Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye gelecekte süper güç olmaya doğru gidiyor” dedi.

GİRİŞ 16.10.2019 06:27 GÜNCELLEME 16.10.2019 11:13
Bu Habere 109 Yorum Yapılmış

Kendini “Antisiyonizm sözcüsü” olarak tanıtan Twitter kullanıcısı Şaul Ben Kiş, Birleşmiş Milletler (BM) önünde Türk bayrağı açtıkları İsrail karşıtı protesto görüntülerini paylaştı.

 

 

'BÜTÜN DÜNYAYA RAĞMEN YANINDAYIZ'

'Türkiye terörizmle savaşıyor' etiketiyle Tevrat Yahudileri olarak Türkiye’yi destekledilerini belirten Ben Kiş, “Bütün dünyaya rağmen, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Suriye’ye başlattığı harekatla ilgili Türk insanının ve hükümetinin yanında duruyoruz.” ifadelerini kullandı.
 

'BİZ TÜRKİYE'Yİ SEVİYORUZ'

Ben Kiş, aynı protesto görüntülerinin yer aldığı "Türk askerine selam olsun" etiketiyle attığı diğer tweet'te de şunları yazdı:

 

 

“Trump, Amerika, İsrail, Avrupa Birliği. Biz, NATO ve diğerlerine karşı Türkiye’nin yanındayız. Elimizde Türk bayrağını dalgalandırmak gururdur. Cumhurbaşkanı Erdoğan dik dur, biz seninleyiz. Biz Türkiye’yi seviyoruz.”

Önceki paylaşımında "Türkiye’nin önemli lideri Erdoğan’ın başarısı için dua edilmesi ve kıymetinin bilinmesi gerektiğini" kaydeden Ben Kiş, “Bayrak bir kez göndere çekildi mi bir daha asla yere inmez. Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye gelecekte süper güç olmaya doğru gidiyor.” ifadelerine yer verdi. Ben Kiş, bir önceki paylaşımında da kendisinin Türk vatandaşı olduğunu vurgulayarak, “İsrail’le bir ilgim yok. Siyonist karşıtı olmak ve İsrail’e karşı çıkmak seni Yahudi karşıtı yapmaz. Benim milliyetim Türk, dinim Yahudiliktir.” ifadelerini kullandı. 

'TÜRKİYE SADAKAT GÖSTERECEĞİM TEK ÜLKEDİR'

İki gün önce 'Biz Türkiye'yiz' etiketiyle attığı tweet'te de Ben Kiş, şunları yazdı:

"Ben bir Yahudi'yim, bir Türk'üm. Türkiye sadakat göstereceğim tek ülkedir. İsrail benim vatanım değil, İsrail benim sığındığım yer değil. İsrail liderleri benim temsilcilerim değil. Ben sadece kırmızı-beyaz ay yıldıza bağlılığımı ilan ediyorum.''

YAZDIR
YORUMLAR 109
 • baran 7 ay önce Şikayet Et
  bizi destekleyen tüm dünyaya teşekkürler
  Cevapla
 • Tarık 7 ay önce Şikayet Et
  FETÖ fena zehirlemiş milleti. Yorumlarda maalesef bu gözüküyor. Allah iman nasip etsin, hidayet nsip etsin diyebiliriz. Müslüman olmadan ölenler ebedi cehenneme gider. Dinler diye birşey yoktur. Tek din İslamdır.
  Cevapla
 • Kamil 7 ay önce Şikayet Et
  Allah, sizi, din konusunda sizinle savaşmamış, sizi yurtlarınızdan da çıkarmamış kimselere iyilik etmekten, onlara âdil davranmaktan men etmez. Şüphesiz Allah, âdil davrananları sever. (Mümtehine Suresi 8. Ayet) İşte böyle davranmanın sonucu...
  Cevapla
 • trakyalı 7 ay önce Şikayet Et
  yahudiler bile destek verdi beyler filistin bize işgalçi dedi
  Cevapla
 • erol 7 ay önce Şikayet Et
  hangi filistinli kinadi bu yalan nerden cikardin
  Cevapla
 • Erdem 7 ay önce Şikayet Et
  Yanlisin var kardesim filistin ve hamas aciklamasinda bu haberlerin turkiyede filistin sevgisini azaltmak icin israil ve suudlarin isi oldugunu acikladi ve operasyona tam destek dedi
  Cevapla
 • dönüp dolaşıp 7 ay önce Şikayet Et
  sevgili kardeşlerim Türk birliğinin önemini iyi kavramak lazım. dönüp dolaşıp en kritik anlarda biz sadece yanlızız ve sadece Türklerin deteği ile ayaktayız. Biz güçlü bir millet olursak tüm mazlumların da hakkını savunacağız. burda somali pakistan katar gibi destek veren ülkeleri önemsizleştirmiyorum ama inanın güçlü bir Türk milleti olmadan onlardan da fayda gelemez. Müslümanız ama önce ailemiz Türk ailesi güç olmadan birlik olmuyor maalesef...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'deki ırkçı saldırıya sert tepki
Bakan Koca açıkladı: Türkiye'de ölüm oranı 2,8