Ersin Tatar, İnterpol'e 'aranıyor muyum' diye sordu

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersin Tatar'ın, 'İnterpol tarafından arandığı yönünde' haberler tartışma çıkardı. Tartışmalar üzerine Başbakan Tatar, KKTC Polis Genel Müdürlüğü aracılığıyla Türkiye Emniyet Müdürlüğü İnterpol Dairesi Başkanlığı'na, kendisiyle ilgili sorun olup olmadığını sordurdu. Ankara'dan gelen cevapta, Başbakan Tatar ile ilgili bir sorunun olmadığı bilgisi paylaşıldı.

Ersin Tatar, İnterpol'e 'aranıyor muyum' diye sordu
Ersin Tatar, İnterpol'e 'aranıyor muyum' diye sordu
GİRİŞ 13.11.2019 17:29 GÜNCELLEME 13.11.2019 17:29
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

'Başbakan interpol tarafından aranıyor mu?' tartışması, bazı medya organlarında yer alan haberlerle gündemde yer buldu. 'Yurt dışına gidemeyeceği' yönündeki haberler üzerine Tatar, polisin kendisi ile ilgili araştırma yapmasını istedi.

 

Polis Genel Müdürlüğü de Türkiye Emniyet Müdürlüğü İnterpol Dairesi Başkanlığı ile iletişime geçti. Başbakan Tatar ile ilgili olarak uluslararası bir sorunun olup olmadığını sorguladı. Ankara'dan konuyla alakalı gelen cevapta ise Başbakan Tatar ile ilgili bir sorunun olmadığı bilgisi yer aldı. Bunun üzerine Polis Genel Müdürü Süleyman Manavoğlu, Başbakan Tatar'a konuyla ilgili yazılı bilgi verdi. Manavoğlu'nun yazılı açıklamasında, "Yapılan araştırmada kayıtlarımızda herhangi bir aranırlığınızın bulunmadığı, keza T.C. Emniyet Müdürlüğü Interpol Daire Başkanlığı tarafından da şahsınızla ilgili bir soruşturma veya aranırlık durumunuzun olduğuna dair Genel Müdürlüğümüze ulaşan bir bilgi bulunmadığı tespit edilmiştir" ifadelerine yer verildi.

BAŞBAKAN ŞÜPHEYE DÜŞTÜ

 

Olayla ilgili açıklama yapan Başbakan Tatar da, "Son zamanlarda bu konu o kadar yazıldı çizildi ki, ben bile, bir ara, kendimden gayet emin olmama rağmen, 'acaba benim bilmediğim, tahmin etmediğim bir şey olabilir mi' diye aklımdan geçirdim ve gereken araştırmaları yaptırdım. Sonuç olarak bana en küçük bir sıkıntım söz konusu olmadığı bildirildi" dedi.

Tatar, önümüzdeki günlerde Avrupa'nın bir şehrine de seyahat planlandığını kaydetti.

ETİKETLER
ersin tatar
YAZDIR
YORUMLAR 6
 • cerrah 8 ay önce Şikayet Et
  rahat ol başkan
  Cevapla
 • Türkiye 8 ay önce Şikayet Et
  Seni üzen kim olursa olsun gider ipini keser, kuklaları felç ederiz!
  Cevapla
 • deli dumrul 8 ay önce Şikayet Et
  bu kadar korkaksan meşgul etme o makamı yazık zavallı bir türke yakışmayan tavır
  Cevapla
 • huseyin yildiz 8 ay önce Şikayet Et
  tedbir almak korkaklik degildir deli dumrul aklin göstergesidir
  Cevapla
 • rizele 8 ay önce Şikayet Et
  Tatar sseni severiz seni üzeni bizde üzeriz..
  Cevapla
 • misafir 8 ay önce Şikayet Et
  adam gibi adamsın tatar.hakiki türk.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD ile YPG/PKK arasındaki korsan anlaşma ile ilgili Abdullah Ağar'dan çarpıcı açıklamalar
Uçan arabalar o ülkede trafiğe çıkacak