Soylu'dan koronavirüs ile ilgili açıklama!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, koronavirüse karşı alınan tedbirlerin yayımlandığı genelgeye ilişkin olarak açıklamalarda bulundu. Hürriyet Gazetesi yazarı Hande Fırat'a konuşan Soylu, "Genelgeye uymayanlar hakkında her türlü yasal işlem tavizsiz yerine getirilecek. Kesin ve tavizsiz uygulama şart. Hareketliliği ne kadar azaltırsak, mücadele o kadar başarılı olur" dedi.

Soylu'dan koronavirüs ile ilgili açıklama!
Soylu'dan koronavirüs ile ilgili açıklama!
GİRİŞ 17.03.2020 10:24 GÜNCELLEME 07.05.2020 22:26
Bu Habere 31 Yorum Yapılmış

İşte Hande Fırat'ın yazısındaki o bölüm; 

 

 

Türkiye salgının ilk anından itibaren tedbir almaya ve açıklamaya başladı. Son olarak İçişleri Bakanlığı genelgesi yayımlandı. Ayrıntılarını haberimizde okuyacaksınız. Tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları, her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici olarak durduruldu.

Bu genelgenin ayrıntılarını ve neden ihtiyaç duyulduğunu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile konuştum.

 

 

LOKANTALAR ŞİMDİLİK AÇIK 

Kapalı olanlar genelgede var. Şimdilik açık olanlar ise içkili-içkisiz lokantalar ve AVM’ler. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Yemek belli bir mesafede yeniyor. Şimdilik lokantalar açık" dedi ve ekledi: 

ÖNEMLİ OLAN MOBİLİZASYON VE SOSYALİZASYONU MİNİMUMA İNDİRMEK

"Panik yapmadan tedbirleri uygulamamız gerekiyor. Hükümetimiz işin başından gelişmeleri dikkatle takip ediyor. Alınması gereken tedbirleri de süratle alıyor. İnsanımızın sağlığını ekonominin, her şeyin üzerinde tutuyoruz. Dünyadaki gelişmeleri takip ediyoruz. Burada önemli olan mobilizasyon ve sosyalizasyonu minimuma indirmek. Sağlık Bakanlığı’mızın liderliğinde gerekli tedbirleri almaya devam edeceğiz."

DENETİM YAPILACAK

Alınan kararların uygulanıp uygulanmadığı konusunda denetim yapılacak. Bakan Soylu, "Valiler, kaymakamlar, kolluk kuvvetlerimiz, belediyeler ve zabıtalar denetim için görevlendirildi. Genelgeye uymayanlar hakkında her türlü yasal işlem tavizsiz yerine getirilecek. Kesin ve tavizsiz uygulama şart. Hareketliliği ne kadar azaltırsak, mücadele o kadar başarılı olur" dedi.

KOLLUK KUVVETLERİNE UYARI 

İçişleri Bakanı genelgeyi uygulamakla yükümlü olan bakanlığa bağlı personele de talimat verdi: "Vatandaşımızı sürekli bu konularda uyarın. Genelgeyi tavizsiz uygulayın. Yardım edin ve yol gösterici olun."

YORUMLAR 31
 • Aytaç 6 ay önce Şikayet Et
  Sayın bakanım daha iyi bilir ama bir önerim var bu kadar hayati önem arz eden durumdayız ve yaşadığım şehir de kalabalık hiç azalmadı idari izinli olanlar bile dışarda idari izinli olanların tespitini kolluk güçlerimiz tespit etsin ne işleri var dışarda en azından önleyici olsun diye idari izin veriliyor ama kimse evinde oturmuyor bu vurdum duymazlığa bir son verilsin
  Cevapla
 • adanalı 6 ay önce Şikayet Et
  biz aile olarak calışıyoruz yani esnafız nasıl olacak inş kapanmaz
  Cevapla
 • Bir vatandaş 6 ay önce Şikayet Et
  Ben esnaf değilim ama yine de insanlar geçimini nasıl sağlayacak diye düşünüyorum.. Bankalar alacaklarını 5 ay ertelemeli diyorum
  Cevapla
 • Leyla 6 ay önce Şikayet Et
  Canım ülkem helal olsun tüm çalışanlarına , herkes duyarlı bu konuda .moralimizi bozmadan , tedbirler alarak atlatacağız Allah’ın izniyle.hepimiz birimiz , birimiz hepimiz için.Allah yar ve yardımcımız olsun.
  Cevapla
 • GÖRELE... 6 ay önce Şikayet Et
  sayın Bakanım ben seni yanındakilerin bir metre uzakta olduğunu görmüyorum Nasıl oluyor bu işler
  Cevapla
 • Murat R. 6 ay önce Şikayet Et
  Sürekli kontrol altındalar ! Çevresi ve kendisi !
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Besmele çeken Fatiha okuyan papağan! Sloganıda Başkan Erdoğan
Tüm dünyaya ihraç edilecek! (21 Eylül 2020 Günün Önemli Gelişmeleri)