Türkiye'den skandal teklife tokat gibi cevap!

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Yunanistan Başbakanı Miçotakis'in, göçmenlerle ilgili Fransa Cumhurbaşkanı Macron ve Almanya Başbakanı Merkel'e sunduğu teklife ilişkin, "Ülkemizdeki sığınmacıları Yunanistan kendi ülkesine alabilir. Avrupa Birliği de sığınmacılar için sağlayacağı maddi desteği Yunanistan'a verebilir. Biz de komşuluk ilkesi gereği Yunanistan'a maddi destekte bulunuruz" dedi.

Türkiye'den skandal teklife tokat gibi cevap!
Türkiye'den skandal teklife tokat gibi cevap!
GİRİŞ 04.04.2020 13:34 GÜNCELLEME 07.05.2020 22:02
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis'in Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Almanya Başbakanı Angela Merkel'e, göçmenler hakkında gönderdiği mektuba ilişkin yazılı açıklama yaptı.

 

 

Miçotakis'in mektubunda, Türkiye'ye maddi desteğin Avrupa'ya göçmen akınlarının azalmasıyla doğru orantılı şekilde yapılması teklifinde bulunduğunu anımsatan Hami Aksoy, "Yunanistan'ın kapısına gelen sığınmacılara tüm dünyanın gözü önünde uyguladığı insanlık dışı ve utanç verici muameleler hala hafızalardayken, bu ülkenin şimdi de mültecilerin sayısı üzerinden maddi destek teklif etmesi son derece çarpık ve ahlaksız bir anlayışın ürünüdür" dedi.

"MADDİ DESTEKTE BULUNURUZ"

 

 

Türkiye'nin tamamen insani nedenlerle misafir ettiği 4 milyon sığınmacı için bugüne dek 40 milyar dolar harcadığını kaydeden Aksoy, şu açıklamada bulundu:

"AB ise Suriyeliler için Türkiye'ye yaptığı 6 milyar Euro'luk taahhüdün bugüne kadar sadece 2.7 milyarını göndermiştir. Yunanistan'a ise, ülkesindeki 100 bin sığınmacı için 3 milyar Euro'ya yakın destek vermiştir. Bizim teklifimiz bakidir. Ülkemizdeki sığınmacıları Yunanistan kendi ülkesine alabilir. Avrupa Birliği de sığınmacılar için sağlayacağı maddi desteği Yunanistan'a verebilir. Biz de komşuluk ilkesi gereği Yunanistan'a maddi destekte bulunuruz."

YAZDIR
YORUMLAR 8
 • Emrah 1 yıl önce Şikayet Et
  Helal ne güzel cevap vermişsin,kapak olmuş resmen.Gurur duydum göğüsüm kabardı.
  Cevapla
 • Ali 1 yıl önce Şikayet Et
  On numara cevap verilmiş. Nokta. Yunanistan alsın sığınmacıları bizde uyum çerçevesinde ödeyelim parasını
  Cevapla
 • Serıal 1 yıl önce Şikayet Et
  Ayyy nekadar anlamlı bır söz yaaa. Büyüksün Turkıyem ülkemle Gurur duyuyorum. Bundan böyle AB düşünsün nn
  Cevapla
 • Deli Dumrul 1 yıl önce Şikayet Et
  Yunan 4milyon suriyeliyi alırsa, seneye adı yunan İslam cumhuriyeti olur.
  Cevapla
 • HAKAN 1 yıl önce Şikayet Et
  Ne güzel tespit. :)))))
  Cevapla
 • Ömer 1 yıl önce Şikayet Et
  Hatta diğer avrupa ülkelerinden de yunanistan için yardım teklifinde bulunup kabül ettikleri mülteci sayısına göre yardımı azaltıp yada artırma teklifinde bulunuruz:))
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Hulki Cevizoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na veryansın
Askerlerle ilgili yeni düzenleme Meclis'te kabul edildi