Polis alımında yaş ve boy şartı değişecek mi? Bakan Soylu açıkladı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, EGM bünyesine yeni dönem PÖH alımı olup olmayacağı konusunda ve adayların merakla beklediği POMEM polis alımlarındaki yaş ve boy şartlarında esneklik olup olmayacağını açıkladı. Peki polis alımında yaş şartı değişti mi?

Polis alımında yaş ve boy şartı değişecek mi? Bakan Soylu açıkladı!
Polis alımında yaş ve boy şartı değişecek mi? Bakan Soylu açıkladı!
GİRİŞ 09.04.2020 09:35 GÜNCELLEME 09.04.2020 09:35
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Katıldığı bir televizyon programında kendisine yöneltilen soruları cevaplayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, adayların merakla beklediği polis alımında yaş şartının değişip değişmeyeceğine açıklık getirdi. Soylu ayrıca coronavirus ile mücadele kapsamında alınan tedbirlerle ilgili de değerlendirme yapan Bakan Soylu İstanbul ilindeki pandemi hastanesinin 45 gün içinde tamamlanacağını ifade etti. 

 

PÖH ALIMI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün katıldığı bire televizyon programında POMEM sorusuna cevap verdi. Yeni POMEM polis alımı hakkında konuşan Bakan Soylu ,PÖH alımına da değindi.

 

POMEM polis alımı başvuru şartlarının esnetilmesi meselesinde açıklamada bulunan Bakan, polis alımlarına, özellikle de PÖH alımına rekor düzeyde başvuru olduğu, yoğun talep olduğunu söyledi. 

POLİS ALIMI YAŞ ŞARTI AÇIKLAMASI

POMEM alımlarında yaş sınırının 30'dan 32'ye çıkartılıp çıkartılmayacağına da değinilerek boy sınırının düşürülmesinin ve yaş şartının esnetilmesinin mümkün olmadığı ifade edildi. 

DIŞARIDAN ALIM OLMAYACAK

Süleyman Soylu, tam bu sırada ise "Artık dışardan özel harekat polisi almayacağız. Öyle bir şey söz konusu değil" dedi.

Bakan Soylu , dışardan PÖH alımı döneminin sona erdiğini, özel harekat polisi olmak isteyen gençlerin önce polis olması, daha sonra meslek içinden yapılacak alımlarla özel harekat branşına geçme yöntemi ile PÖH olabileceğini söyledi. 

YORUMLAR 9
 • Burak 1 ay önce Şikayet Et
  Önemli olan sadece boy değil akıl hepsinden daha önemli bence kilo sınırı tamamda boy sınırı esnetilmeli bence...
  Cevapla
 • irem 3 ay önce Şikayet Et
  en büyük hayalim polis olmak ama önümde boy engeli var ALLAH rızası için boy sınrı düşsün boy yüzünden hayallerimize kavuşamıyoruz yazık günah ya
  Cevapla
 • Selen 3 ay önce Şikayet Et
  Yaş sınırı tamamen kalkmalı zaten mülakat ve beden sınavı da var lisans mezunları için kpss puanı yeterli olmalı yaş kalksın lütfen arkadaşlar yaşın kaldırılması için birlik olalım kazanan mülakat beden ve kpss puanıyla kazanır zaten bu yaş yüzünden çok madur var corona yüzünden yaşı kaldırsınlar sayın soyluya duyuralım sesimizi polis olmayı çok istiyorum eminim benim gibi yaşın tamamiyle kaldırılmasını isteyen milyonlar var hadi Turkiyem birlik olalım elele verip bu sorun kalksın yaş sınırı olmayan mesleklerde var öğretmenlikte kaldırıldı mesela polisliktede kaldırılabilir
  Cevapla
 • azeri akademisyen 3 ay önce Şikayet Et
  Keşke, Türkiye'nin yurtdışı, gönüllülerinden oluşan da bir gucu olsaydı. Bence böyle bir ordu için onemli bir boşluk var.
  Cevapla
 • klayve 3 ay önce Şikayet Et
  kısa boylu polis olmamalı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yerli otomobilin şarj ünitesi ilk kez görüntülendi
Şehit haberleri peş peşe geldi! Azerbaycan intikam görüntülerini yayınladı