PTT kargo bugün açık mı? PTT kargo çalışma saatleri!

Hafta sonu PTT kargo açık olacak mı? 31 ilde ilan edilen sokağa çıkma yasağı kararı sonra genelge ile kapsam dışında kalanlar açıklandı. Peki PTT kargo hafta sonu çalışacak mı? İşte merak edilen detaylar...

PTT kargo bugün açık mı? PTT kargo çalışma saatleri!
PTT kargo bugün açık mı? PTT kargo çalışma saatleri!
GİRİŞ 12.04.2020 18:00 GÜNCELLEME 12.04.2020 18:01

İçişleri Bakanlığı kapsamında Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van ve Zonguldak il sınırları içerisinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Alınan karar kapsamında çık olan kurum ve kuruluşlar genelge ile açıklandı. Peki yarın PTT kargo açık olacak mı? İşte merak edilen sorunun cevabı...

 

 

YARIN PTT KARGO AÇIK OLACAK MI? 

10 Nisan saat 24.00 itibari ile faaliyete geçen sokağa çıkma yasağı süresince PTT kargo faaliyetine devam edecek.

PTT KARGO KAÇTA AÇILIYOR KAÇTA KAPANIYOR?

Türkiye'nin en büyük kargo taşımacılı hizmeti veren firmalardan biri olan PTT kargo hafta içi saat 08.30'da açılıyor. Saat 17.30 itibari ile kapanıyor. 

 

 

PTT KARGO HAFTA SONU AÇILIŞ KAPANIŞ SAATLERİ?

PTT kargo hafta sonu sadece Cumartesi günü faaliyet gösteriyor. Cumartesi günü saat 09.00'da hizmete başlayan PTT, 19.30'da kapanıyor.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI NEDİR?

Sokağa çıkma yasağı devletler tarafından olağanüstü durumlarda vatandaşların sokağa çıkma özgürlüklerinin kısmen veya belirli süre içerisinde tamamen ellerinden alınmasıdır. Bu kararın devlet tarafından verilebilmesi için öncelikle olağanüstü bir hal olması ve devletin bu yönde çalışmalarını aktarması gerekir. Sokağa çıkma yasağı kararı iki durumda alınabilir. Birincisi olağanüstü hal şartlarıdır. İkincisi ise Temel Hak ve Hürriyetlerin kısıtlanması durumlarıdır.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI CEZASI NE KADAR?

Sokağa çıkma yasağını ihlal edenler için uygulanacak cezalar Kabahatler Kanun’una göre belirlenmektedir.

20 YAŞ VE ALTI ÇİN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLMİŞTİ

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile 20 yaş ve altı gençler için sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. Alınan karar kapsamında özel gereksinimi lan çocuk ve gençlerin enfeksiyon yayılımını engelleyecek uygun şartları yerine getirmek koşulu ile ikametlerinden çıkmalarına, park ve bahçelerde dolaşmalarına aynı il sınırları içinde araçla seyahat etmelerine izin verildi. Genelgede, 01 Ocak 2000 sonrası doğmuş, doğuştan ya da sonradan herhangi bir hastalık veya kaza sonucu bedensel, zihinsel, ruhsal, duyusal ve sosyal yetilerini kaybetmiş, günlük hayatın alışılmış, tekrar eden gereklerini önemli ölçüde kendi başına yerine getirememesi nedeniyle başkalarının desteğine gereksinim duyan bireylerin uzun süre kapalı alanda kalmasının ruhsal ve fiziksel olarak sağlıkları üzerinde olumsuzluklar oluşturabileceği ifade edildi.

65 YAŞ ÜSTÜ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLMİŞTİ!

21 Mart 2020 tarihinde yayınlanan genelgeye göre; 65 yaş ve üzeri ile bağışıklık sistemi düşük, ve kronik akciğer hastalığı, astım, KOAH, kalp/damar hastalığı, böbrek, hipertansiyon ve karaciğer hastalığı olanlar ile bağışıklık sistemini bozan ilaçları kullanan vatandaşlar 21 Mart saat 24.00’den sonra ikametlerinden dışarı çıkmaları, açık alanlarda, parklarda dolaşmaları ve toplu ulaşım araçları ile seyahat etmeleri sınırlandırılarak sokağa çıkmalarını yasaklandı.

İhtiyaç olması halinde özellikle tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın mağdur olmaması; temel ihtiyaçlarını karşılamak için vali/kaymakamların başkanlığında 65 yaş üstü Vefa Sosyal Destek Grubu oluşturuldu.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
ABD'den sinsi hamle! Suriye için talimat verildi
Son dakika: Milyonlar bu kararı bekliyordu! Ali Yerlikaya açıkladı, mesai saatleri değişti