Zonguldak'ta din görevlileri 30 bin maske üretti

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde camilerde bir araya gelen din görevlileri eşlerine ait dikiş makineleriyle sağlık çalışanları için maske üretiyor. Bugüne kadar 30 bin maske üreten din görevlileri, çalışmalarına devam ediyor.

Zonguldak'ta din görevlileri 30 bin maske üretti
Zonguldak'ta din görevlileri 30 bin maske üretti
GİRİŞ 08.05.2020 13:35 GÜNCELLEME 08.05.2020 13:35

Alaplı'daki köylerde görev yapan yaklaşık 20 din görevlisi, her gün öğle ile ikindi namazı arasında bir araya gelerek maske üretimi yapıyor. Camilerdeki din görevlisi odalarında eşlerine ait dikiş makineleriyle günde yüzlerce maske diken din görevlileri, üretimin içinde olmanın mutluluğunu yaşıyor.

Alaplı İlçe Müftüsü Aydın Bostancı din görevlilerinin maske üretimi için el ele verdiğini belirterek, "Evlerinde dikiş makinesi olan, bu işten anlayan din görevlerimizle birlikte camilerimizde bu zamana kadar 30 bin maske dikerek teslim ettik. Hizmetimiz bugün de devam ediyor" dedi.


İmam Erkin Kayar ise, "Birbirimize yakın camilerde görevli din görevlileri olarak bir araya gelerek öğle namazı ile ikindi namazı arası evlerimizden eşlerimize ait dikiş makinelerini getirerek camilerimizin din görevlileri odasında maske üretiyoruz" diye konuştu.

ETİKETLER
Zonguldak
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İran, ABD ve Rusya'dan Ermenistan-Azerbaycan açıklaması! Merkel'e ağladı: Türkiye'yi durdurun
TOKİ yüzlerce konut ve işyerini uygun fiyata satışa çıkardı