Sağlık Bakanlığı belirledi: İşte koronavirüste yeni önlemler!

Sağlık Bakanlığı, kamu kurum ve kuruluşları ile özel iş yerleriyle ilgili alınması gereken yeni koronavirüs kurallarını belirledi.

Sağlık Bakanlığı belirledi: İşte koronavirüste yeni önlemler!
Sağlık Bakanlığı belirledi: İşte koronavirüste yeni önlemler!
GİRİŞ 13.06.2020 10:36 GÜNCELLEME 13.06.2020 10:59

Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan rehberde toplantıların, temastan kaçınmak amacıyla mümkün oldukça telekonferans yöntemiyle yapılacağı belirtildi. İş yerlerinde düzenlenen toplantılarda koronavirüse karşı mümkünse doğal havalandırması olan odalar tercih edilecek.

 

Merkezi havalandırma sistemleri bulunan toplantı odalarının havalandırması doğal hava sirkülasyonunu sağlayacak şekilde düzenlenecek, klima ve vantilatör kullanılmayacak. Toplantı sırasında su haricinde herhangi bir şey yenilip, içilmeyecek. Toplantı süreleri mümkün olduğunca kısa tutulacak, toplantının uzaması durumunda ara verilecek ve pencereler açılarak ortam havalandırılacak. Toplantı salonlarının temizliği günlük olarak yapılacak ve salonlar düzenli şekilde havalandırılacak.

4 METREKAREYE BİR KİŞİ

 

Toplantı salonuna 4 metrekareye bir kişi düşecek şekilde planlama yapılacak. Katılımcılar toplantı boyunca maskelerini uygun şekilde takacak. Mümkün oldukça belge ve evraklar bilgisayar sistemleri üzerinden işlem görecek, e-imza kullanılacak. Islak imza gereken durumlarda evrak sabit kalacak ve sırayla sosyal mesafe gözetilerek imzalanacak. Kişiler evrakları imzalarken şahsi kalemlerini kullanacak. Toplantıdan sonra tüm katılımcıların adları ve iletişim bilgileri en az 14 gün saklanacak.

KAYNAK: MİLLİYET GAZETESİ
ETİKETLER
önlem
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
325 Km hızla duvara girdi! Lüks aracı paramparça etti
Okulların açılacağı tarih belli oldu iddiası