Bayram'da kısıtlama olacak mı? Erdoğan açıkladı...

Son dakika haberi: Başkan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da Cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma kısıtlaması uygulanıp uygulanmayacağı konusunda konuştu. Erdoğan, "Gündemimizde yok" ifadelerini kullanırken, Bilim Kurulu'nun alacağı kararı işaret etti. Başkan Erdoğan, Ayasofya, Ermenistan ve Libya-BAE konuları ile ilgili de çok net ifadelerde bulundu.

GİRİŞ 17.07.2020 15:29 GÜNCELLEME 28.07.2020 08:22
Bu Habere 29 Yorum Yapılmış

Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde;

 

 

Diyanet gerekli davetleri yapacak. 1000 ila 1500 civarında ancak bir cemaat orada oluşabilecek. Bu açık alanda da Müslümanlar orada da o gün ibadetlerini yapabilecekler.

Yurt dışından gelen tepkilerin hiçbiri bizi bağlamaz. Olumlu tepkiler de var, olumsuz tepkiler de var. Bunlardan bir kısmı zaten şahsımla görüştüler. Ben de kendilerine gerekli cevapları verdim. 

Buradan müzeden aslına Ayasofya'nın tekrar camiye dönüşmesi bu milletin en doğal en tabii hakkıdır. Ve bu gerçekleşmiştir. Ve bunun gerçekleşmesi sadece Türkiye için değil Müslüman dünyası için önem arz eden bir konuydu.

Zannediyorum ki bu yara şu anda tedavi edildiği için, böyle bir kararı da gerek Danıştay 10'uncu dairemiz, gerekse şahsımın onayıyla birlikte yürürlüğe girmiş olması bizim aslında tarihe bir borcumuzdu. Ve bu borç ifa edildi, bu yerine getirildi. Bundan dolayı milletçe memnunuz. Bu bizim birliğimizin, beraberliğimizin, Ayasofya'nın esaret zincirinden kurtulmasıdır. Bu zincir aslında sökülüp atılmıştır.

Bizim doğrusu gençlik yıllarımızın hayaliydi. Bunu da gerçeğe dönüştürdüğümüz için mutluyuz. Kimse 'bu siyasi bir retoriktir' gibi basit yaklaşımlara girmesin. Bu tam anlamıyla şu andaki iktidarımızın ve iktidarımızla birlikte milletimizin bir özlemiydi. Bu özlem yerine gelmiştir.  

Son dakika haberi: Bayram'da kısıtlama olacak mı? Erdoğan açıkladı.

KURBAN BAYRAMI'NDA KISITLAMA OLACAK MI?

Kurban bayramı için böyle bir adım atmak biraz zor. Ama değerlendirmesini tabi Bilim Kurulu yapacağı gibi biz de Bilim Kurulu ile bunu paylaşabiliriz. Kurban Bayramı'nın özellikleri, hususiyetleri çok çok farklı. O gün kurbanlar kesilecek, herkes özellikle de birbirini ziyaret ki bu sadece bayramda oluyor. Şu anda gündemimizde böyle bir durum yok.

 


Son dakika haberi: Bayram'da kısıtlama olacak mı? Erdoğan açıkladı.

ERMENİSTAN'IN SALDIRILARI

Ermenistan'ın işgalci. Ermenistan'ın işgali on yıllara sari. Nahcivan işgal altında ve Minsk üçlüsü 25 yıldır - 30 yıldır bu işi masada bırakmıştır. Hala çözmemiştir, çözememiştir. Tabi işin bu noktalara geleceği de belliydi. Şu anda da Ermenistan sürekli Azerbaycan'ın sivil bölgelerini ateş altında tutuyor. Oralara saldırıları var. Bu saldırılar neticesinde de tabi ki Azerbaycan da kendilerine düşen özellikle topraklarının müdafaası, adeta kendi halkının müdafasına yönelik adımları atmıştır. 

Biz tabi kardeş Azerbaycan'ı kesinlikle yalnız bırakmayız, sonuna kadar da desteğimizi vereceğiz. Ben sayın Aliyev ile görüşmelerimi yapıyorum. Ve ben görüşmelerimi yaptığım gibi, en son dün oradan bir heyeti de Türkiye'ye gönderdiler. Bu heyet de savunma bakanım ve kuvvet komutanlarımızla etraflıca görüşmeler yaptılar. Ben de kendileriyle bir telefon görüşmesi yaptım. Azeri kardeşlerimizin bugün de yanındayız, yanında olacağız. 

Son dakika haberi: Bayram'da kısıtlama olacak mı? Erdoğan açıkladı.

LİBYA'DAKİ GELİŞMELER

Biz şu ana kadar Libya'da hangi sorumluluğu aldıysak bundan sonra da bu sorumluluğumuzu aynen devam ettireceğiz. Ve Libyalı kardeşlerimizi yalnız bırakmayacağız. Bizim Libya ile olan ilişkimiz 500 yılı aşkın bir süreyi kapsayan bir ilişkidir. Bu dönemde de askeri eğitim işbirliği anlaşmamızı Libya ile yaptık. Ve yeni bir anlaşmayı da BM'yi de devreye sokmak suretiyle yapmak üzereyiz. Bu konuda Libya da çalışmalarını yürütüyor.

Ama Mısır'ın burada attığı adımlar, özellikle darbeci Hafter'in burada yer alması bir defa illegal bir sürecin içinde olduğunu gösteriyor. Hele hele Abu Dabi'nin bu darbeciye çok ciddi silahlar aktarması bunların hangi konumda olduğunu gösteriyor.

KIDEM TAZMİNATI ÇIKIŞI 

Bu yeni döneme aktarılan bir şey. Kendileriyle görüşmelerimiz gerek bakanlık gerek şahsım olarak devam edecek. Kıdem tazminatı hususunda adil bir konuma getirmeden bu adımı bu şekliyle atmak adil değil, doğru değil.

ORTAK DEVRİYEYE SALDIRI

Bizim oradaki devriye 20'yi buldu. Bazı illegal güçler de var. Bu illegal güçler bu süreci zaman zaman sıkıntıya uğratıyor. Onu da tabi beraber Rus devriye güçleriyle engellemeye çalışıyoruz.

YORUMLAR 29
 • milletin ferdi 3 yıl önce Şikayet Et
  Kıdem tazminatının devlet güvencesine alınmasına neden karşı çıkılır anlamak mümkün değil. Mevcut durumda işçilerin çok azı kıdem tazminatını hakkıyla alabiliyor. Buna karşı çıkanlar ya ahmaklıklarından ya da Devlete sırtını dayayıp kendi alacağını garantiye aldığı için çoğunun hakkını umursamayan bencil kişiler olmalı.
  Cevapla
 • Vatandaş 3 yıl önce Şikayet Et
  Kıdem tazminatı çok tepki gelince uygulama rafa kalkmıştır geçmiş olsun......
  Cevapla
 • Kul hakkı 3 yıl önce Şikayet Et
  Kıdem tazminatını al emekli olunca ver. Bu adil değil ve kul hakkıdır.
  Cevapla
 • milletin ferdi 3 yıl önce Şikayet Et
  Çoğu işçinin kıdem tazminatını alamaması kul hakkı değil, kıdem tazminatının devlet güvencesi altında garantiye alınıp gerçekten ödenmesi gerektiği zaman ödenmesi kul hakkı oluyor öyle mi? Kişinin sadece kıdem tazminatını erken alabilmek için işten çıkması çok mu mantıklı? Zaten kendisi çıkmak zorunda kalırsa da alamıyor. Kendisi işten çıktığı zaman kıdem tazminatının yanması da çok mu uygun? Biraz akıl ve izan lütfen…
  Cevapla
 • C.Türk 3 yıl önce Şikayet Et
  Kadıköy Moda, Maçka parkı, istanbul, Ankara, İzmirde düzenlenen içkili, şampanyalı Gençlik Partileri açıkca göstermiştirki Türkiyede Virüsün yayılmasının, durmamasının tek sebebi 20 yaş üstüdür..20 Yaş üstü kontrol altına alınırsa Koronavirüs 1-2 Ay içinde kaybolur!.
  Cevapla
 • ALİ 3 yıl önce Şikayet Et
  Ziyaretler yasaklanmalı ......yoksa bayramdan sonra virüs kapanlarda patlama olur....hastalık dört katına çıkar...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
AK Parti'de adaylar belirleniyor: İlk toplantı bugün yapılacak
İsrail vahşeti devam ediyor! Çocukları yaralanan ailelerin mücadelesi yürekleri sızlattı