Edirnekapı Şehitliği'nde bayram ziyareti

Şehit aileleri, Kurban Bayramı arifesinde Edirnekapı Şehitliği'ne ziyarette bulundu. Şehit aileleri ve yakınlarının arife gününde doldurduğu şehitlikte yine hüzün ve gözyaşı hakimdi. Şehitliğe gelenler mezarları temizledi, çiçekleri suladı, Kuran-ı Kerim okudu.

Edirnekapı Şehitliği'nde bayram ziyareti
Edirnekapı Şehitliği'nde bayram ziyareti
GİRİŞ 30.07.2020 12:25 GÜNCELLEME 30.07.2020 12:25

Şehit oğlunun mezarındaki çiçekleri sulayan Semiha Savar, "25 senedir aynı his işte, geliyorum buraya üzüntü içinde. Yavrumla bayramlaşama geldik. O bana getirecekti gülleri, ben ona götürüyorum. O bana su dökecekti, ben ona döküyorum" dedi. 

Şehit oğlunu mezarında dua eden Nezaket Yengin ise, "İçimiz kan ağlıyor, bizimkilerin mekanı cennet olsun, gidenlere Allah rahmet etsin, vatanımıza düzgünlük versin" diye konuştu.

Kani Güler de, "Her bayram koşarak geliyorum buraya, bizim bayramımız falan yok. Çocuğumuz zaten Kurban Bayramı'nda şehit oldu. Bayramın ikinci günüydü. Her cuma hanımla gelir duamızı ederiz. Evlat acısı çok zor bir şey. Anamızı, babamızı, kardeşlerimizi unutturdu bize" ifadesini kullandı. Güler eşi, Aysel Gürel ile birlikte şehit oğullarının mezarı başından dua etti. 

Anne Güler'in oğlunun mezar taşında bulunan fotoğrafları öptüğü ve okşadığı görüldü.  

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Son dakika: MEB'den kritik hamle! Karar 81 ile gönderildi...
Pelosi'nin Türkiye ve Erdoğan açıklaması kriz çıkardı! Türkiye'den peş peşe sert tepki