'Ben Türkmen'im' diyen herkese verilecek! Bakan Çavuşoğlu Lübnan'da duyurdu

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Beyrut Limanı civarında toplanan halka seslendi. Fuat Oktay, Lübnan halkına destek mesajı verirken Bakan Çavuşoğlu, Başkan Erdoğan'ın talimatı olduğunu ifade ederek "Ben Türkmen'im diyen tüm soydaşlarımızı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı vereceğiz." müjdesini verdi.

GİRİŞ 08.08.2020 19:50 GÜNCELLEME 08.08.2020 20:27
Bu Habere 126 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerini ileten Oktay, patlamanın kendilerini ve Türk milletini derinden yaraladığını ifade etti.

Lübnan'ı, Lübnanlıları sevdiklerini belirten Oktay, yaraları sarmak için Beyrut'ta bulunduklarını dile getirdi. 

Oktay, "İlk andan itibaren Türkiye olarak yanınızdayız. Arama kurtarma ekiplerimizle, gıda yardımlarımızla, doktorlarımızla, hastanelerimizle, her türlü desteğimizle yanınızdayız. Bundan sonra da sonuna kadar, bu yaralar sarılana kadar yanınızda olmaya devam edeceğiz." dedi.

Lübnanlılardan birlik ve beraberlik, dayanışma içinde olmalarını isteyen Oktay, bunun ülkeyi güçlü kılacağını, Türkiye'nin de sonuna kadar Lübnan ile yürüyeceğini vurguladı.

- "KARDEŞLİĞİMİZ DAHA DA PEKİŞECEK"

Fuat Oktay, şunları kaydetti:

"Biz biriz, kardeşiz, beraberiz, bir aileyiz, bir ailenin uzuvları gibiyiz. Hiç kimse ama hiç kimse bu uzuvlardan herhangi birini diğerinden ayıramaz. Bizi de birbirimizden hiç kimse ayıramayacak. Hem güzel hem de sıkıntılı günlerimizde bugün olduğu gibi her zaman, yaralar sarıldıktan sonra da bir ve beraber olacağız. Yine sizinle olacağız, Lübnan'da olacağız, siz de Türkiye'de olacaksınız. Kardeşliğimiz daha da pekişecek. Siz ne kadar iyi olursanız bizler de o kadar iyi olacağız."

Konuşma yaptığı alanda yan yana olan Türk ve Lübnan bayraklarını gösteren Oktay, bayrakların bir ve beraber, dayanışma içinde, birlikte dalgalandığına işaret etti.

- "LÜBNAN HALKININ YANINDAYIZ"

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ise Lübnan'da "Sünni, Şii, Hristiyan, Arap, Türk" gibi ayrım yapmadıklarını, tüm halkın yanında olduklarını söyledi.

VATANDAŞLIK VERİLECEK

Çavuşoğlu, "Lübnan'da ve dünyanın neresinde olursa olsun vatandaşlarımızın, soydaşlarımızın, Türklerin ve Türkmenlerin de sonuna kadar yanındayız. 'Ben Türk'üm, Türkmen'im' deyip de vatandaşlığı olmayan, vatandaşlık almak isteyen kardeşlerimize de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığını vereceğiz, bu Cumhurbaşkanımızın bizlere talimatıdır." diye konuştu.

Oktay ve Çavuşoğlu'na sevgi gösterisinde bulunan Lübnanlılar, "Recep Tayyip Erdoğan" tezahüratında bulundu.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 126
 • Ayasofya 3 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye'deki hainler ile değiştirelim.
  Cevapla
 • Doğru Söz 3 yıl önce Şikayet Et
  Keşke şu İngilizler de "ben İngiliz'im" diyene vatandaşlık verseydi. Şu vatanperver TR'nin %100'ü "Ben İngiliz'im" demese ben de Müslüman evladı değilim.
  Cevapla
 • yazıYORUM 3 yıl önce Şikayet Et
  vatanperver TR nin %100 ü içerisinde değilsen muhtemelen ya Almanyadan ya İngiltereden yazıyorsun!
  Cevapla
 • Matsıfır 3 yıl önce Şikayet Et
  &100 ün içine sende giriyorsun guzel bir itiraf olmus
  Cevapla
 • BéN 3 yıl önce Şikayet Et
  Doğru olup olmadığını nasıl anlayacaksın ? Belki de ermeni ajanı !
  Cevapla
 • Hakan 3 yıl önce Şikayet Et
  müslümanlari irk degil islam altinda toplamak lazim..her irktan kafir var. yardim ayri konu ama birlik islamla olur.
  Cevapla
 • Mehmet 3 yıl önce Şikayet Et
  Türkse zaten Müslümandır. Müslüman değilse Türk değil gavurdur. Biz babadan böyle gördük
  Cevapla
 • tunctunc 3 yıl önce Şikayet Et
  Destekliyorum cok güzel bir fikir..Türkmenler Türkün Özüdür..Türkün taa kendileridir.Lübnan ba$bakani Dandik Mi$el devrilmeli yerine Müslüman bir lider secilmeli fransizlar tekmelenip ülkeden kovulmali Lübnan kendine özüne dönmeli falan filan.
  Cevapla
 • Bülent 3 yıl önce Şikayet Et
  Sen öyle san şimdi tüm 6 milyonluk Lübnan biz Türk’üz diye pasaportu kaptığı gibi soluğu Türkiye’de almak isteyecektir. Lübnan’da ki Türk sayısı 50 bin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kurban Bayramı paylaşımı
Bakan Fidan dünyaya seslendi! Nükleer silah uyarısı: Köprüden önce son çıkış olabilir